Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszélnek a TB ügyintéző...

Miért beszélnek a TB ügyintézők minimum 180 nap biztosítási időről egy 2010. novemberi szülés esetén, amikor több, megbízhatónak tűnő oldal szerint is, az új törvény alapján már 356 nap biztosított időnek kell lennie a GYED igényléséhez?

Figyelt kérdés

[link]


4 TB ügyintézővel beszéltem és mindenki 180 napot emlegetett. Most mi van??


2010. ápr. 6. 21:25
 1/7 A kérdező kommentje:
365 és nem 356 csak ideges lettem....:S
2010. ápr. 6. 21:28
 2/7 A kérdező kommentje:
igaz az, hogy a törvény hatálybalépést követően 300 nappal lép életbe az új szabály?
2010. ápr. 6. 21:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Május 1-étől valóban 365 nap biztosítotti idő kell, szerintem az ügyintézők a GYED számításával kapcsolatosan emlegetik a 180 napot, hiszen a számítási módszer nem változott, még mindig nézik a minimum 180 bérezett napot! Ez annyit jelent, hogy akkor számítják az ellátások összegét a bruttó jövedelmedből, ha legalább 180 napot kaptál fizetést (olyan jövedelmet, amiből vonnak egészségbiztosítási járulékot). Hiszen lehettél volna akár egy évet is táppénzen, akkor nem lenne a számításhoz szükséges bérezett napod, hiába van meg a biztosítotti időd.

Sajnos a törvény már életbe lépett, hatályos, csak a változások május 1-től érvényesek, de ez a törvényben is le van írva.

ҝ

2010. ápr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, az, hogy nincs 180 bérezett napod, az nem baj, csak másként kell számítani.
2010. ápr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

tehát ha én most GYEDen vagyok és év végén születik a 2. babám, de nincs 180 bérezett napom mert táppénzen voltam GYED előtt, attól még jogosult leszek GYEDre, TGYÁSra, csak nem a béremnek megfelelően?


Köszönöm! :)

2010. ápr. 7. 08:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, jogosult leszel mindegyikre, csak nem a fizetésedből számolják (mivel azt nem kaptál), hanem a szerződés szerinti béredből.

Csak annyi a megkötés, hogy ha nem volt meg ez a 180 bérezett nap, és a fizetésed több, mint a minimálbér kétszerese, akkor a tgyás maximálva van, ugyanannyi a brutója, mint a gyed-nek, 102900. Ha kevesebb volt a béred, akkor annak megkapod a 70%-át, alsó korlát nincs, csak felső:)

ҝ

2010. ápr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon aranyos vagy, köszi szépen!
2010. ápr. 7. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!