Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbánt abortusz után újabb...

Megbánt abortusz után újabb kisbaba szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés
Vagy nem szabad belevágni? Igaz, ő már nem ugyanaz a kisbaba lesz, akit kidobtam a szemétbe )amit sosem bocsátok meg magamnak és folyton itt van a fülemben, mintha mondaná, hogy: "Anya, miért öltél meg?", de lehet, hogy segitene egy kicsit feloldani a bánatot és a bűntudatot. Bár ha száz gyermekem lenne is, akkor is mindig ott lenne, hogy az az egy kis életke miért nem lehet velünk ott? Mert megöltem, és kidobtam. Már nagyon bánom, de nem lehet visszacsinálni, Isten látja a lelkemet, hogy mennyire megbántam és szeretném, visszacsinálni a dolgot és mennyire szenvedek attól, hogy nem tehetem jóvá a bűnömet és a kisbabámat kilöktem magamtól és nem engedtem meg, hogy élhessen!!! Már álmodtam is vele, hogy fut felém egy kisfiú és nevetve mondja, hogy "Anya, kisfiú vagyok látod?" Nem birom tovább, csak a kislányom miatt élek, de milyen anyja vagyok? Egy gyilkos, aki megölte a testvérét!!!
2012. jún. 9. 08:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, először is sajnálom.


Másodszor viszont sokkal jobb ötlet lenne először a veszteséget feldolgozni. A körülmények, amely miatt az abortusz mellett döntöttél nyilván radikálisan nem változtak, a bűntudatból vagy hiánypótlásként vállalt újabb baba pedig nagyon rosszul járhat, ha ilyen motiváció miatt jön a világra.


Én azt javaslom, hogy búcsúzz el az elvetetett gyermektől. Készíts neki akár pl. egy emlékdobozt, amiben írsz neki egy levelet. Ezt a dobozt aztán elteheted, az év egy adott napján pedig megemlékezhetsz róla. Így egy gondosan szeparált, nem a mélybe süllyesztett része marad az életednek. Valamint jó volna, ha valakivel meg tudnád osztani az érzéseidet, akár a pároddal, akár édesanyáddal, akár egy testvérrel, barátnővel, bárkivel. Akinek elmondhatnád, hogy mit érzel. Ha nem segít, akkor pedig pszichológushoz is fordulhatsz, hogy lezárjátok ezt a gyászfolyamatot.


Majd amikor már azt érzed, hogy az abortuszban elvesztett gyermeked emléke a helyére került, és nem a mindennapjaid része, valamint a körülmények is megfelelőek - természetesen, vállalj babát, és ő hozza majd el a legvégső "gyógyulást".


Sok erőt kívánok!


Egy pszichológus anyuka

2012. jún. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
26%

NEM vagy gyilkos,ha okkal vetetted el! Ezt csak a bigott vallásosok állítják! Jobb egy babának meg sem születni,mint ha a szülei nem tudják eltartani.

Ha ez megnyugtat,és meg van a felneveléséhez szükséges körülmény,akkor vállalj még egy babát. De benne ne azt lásd,aki nem született meg.

2012. jún. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha csak azért szeretnél egy gyereket, hogy a lelkiismereteden megpróbálj könnyíteni akkor nem jó ötlet. ha azért szeretnél, mert vágysz egy babára, mert szeretnél egy gyereket akkor vállalj. Ne "pótlékként" használd.

Szerintem első körben érdemes lenne egy pszichiátert (vagy pszichológust) felkeresned.

Nem tudom mi volt az indok ami miatt az abortuszt választottad, de gondolom jól átgondoltad, így ha most csak magad miatt vállalsz egy tesót, hogy a lelki sebeiden könnyíts az előző baba halála tényleg felesleges volt(persze szerintem mindenképpen az, de ettől még nem ítélem el azt aki az abortuszt választja), hiszen őt azért nem akartad, mert anyagilag/lelkileg (nem tudom az indokot) nem tudtad vállalni és akkor most mégis csak akarsz még egyet ?.


Szerintem várjál még a babával.

2012. jún. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Lelkileg nem tudtam bevállalni, de utólag úgy gondolom, hogy az életem árán is be kellett volna vállalnom. Akkor úgy gondoltam, hogy elég indokom van hozzé, hogy megtegyem, de mostmár nem érzem igy. Könnyelműen dobtam a halálba. Nem, nem gondolom úgy, hogy a bűntudattól meg kelljen szabadulnom, hiszen ez a minimum, hogy megérdemli, hogy életem végéig szenvedjek, de a kislányom miatt szeretnék egy kicsit jobban lenni. Voltam pszichiáternél, akiben megbizom és talán segit feldolgozni a dolgot.
2012. jún. 9. 08:52
 5/29 anonim ***** válasza:
24%
Fejezd be ezt a hisztit,nem használsz vele senkinek!Nem hinném,hogy egy újabb baba megnyugvást hozna,hiszen elmondásod szerint volt oka annak hogy abortuszra mentél.Akkor meg ne tetézd a hibáidat.Koncentrálj a már meglévő gyermekedre,és szedd össze magad!
2012. jún. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 eve volt egeszsegugyi okok miatt abortuszom, a 6 hetes uh felvetelt magamnal tartom, en igy orzom az emleket. Ha lelkileg meg nem alltal helyre semmikepp ne vallalj be egy babat, mert nem ez oldana meg a problemad!
2012. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam az abortusz előtti kérdésedet is, nem is kérdés számomra, hogy "ugyanaz" vagy, amire abból emlékszem, ha már így döntöttél, semmiképp ne vállalj babát. Még évekig ne, főleg, hogy a párkapcsolatod is bizonytalan...

Az orvosodhoz viszont járj feltétlenül!

2012. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyú rossz ötlet lenne, lelkileg labilis ember ne vállaljon gyereket, először saját magát tegye rendbe lelki-érzelmi vonalon... egy gyereknek elsősorban érzelmi biztonság, stsbilitás kell.
2012. jún. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
60%

szerintem semmiképp ne vállalj most újabb babát,mert ha lelkileg labilis vagy az neki semmiképp nem lenne jó.

másrészt ha még nem sok idő telt el az abortusz óta simán meglehet,hogy a szervezeted sem készült még fel egy újabb terhességre és talán elveszítenéd a babát.

jól teszed,ha eljársz pszichiáterhez,de sokkal jobb döntés lett volna,ha előbb gondolkodtál volna.

2012. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
2012. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!