Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz vagy kisbaba egyedülá...

Abortusz vagy kisbaba egyedülálló anyaként? Nagyon félek!

Figyelt kérdés

Én vagyok,aki már elég sok kérdést feltett mostanában.

A párom nem akarja a becsúszott bébinket.Már túl vagyunk ezer beszélgetésen, szülőkkel családvédelmisekkel, már időpontot is kérhetnék abortuszra.

Ma döntenem kell!21 vagyok, párom 22.

Következő lehet: elvetetem a babát és megpróbáljuk a kapcsolatunkat folytatni, amiben én nem vagyok biztos, mert azután, hogy belekényszerít ebbe, amit nem akarok, és azt mondja, lelép, ha megtartom a babát, hogy bízzak meg benne?

Vagy elvetetem a babát és meg se próbálom vele a jövőt, hanem onnantól kezdve soha többé látni se akarom és egy lelki nyomorék leszek baba és pár nélkül, életcél nélkül.

A harmadik megoldás: megtartom a babát és a párom valószínűleg elhagy.A saját kis lakásomat,ahol most élünk kiadom, visszaköltözöm anyuékhoz, 2 év még hátra van a suliból addig ott élek a babával.Kb olyan 120 ezer lenne a jövedelmem innen onnan összeszámoltam.Aztán ha diplomám van önállósulok.Negyedik eshetőség, amire kevés esélyt látok,de ezt szeretném a legjobban, hogy a párom miután megtartom a babát, gondolkodik és pár hónap múlva rájön, hogy mégis akar engem a babával együtt.

Most azt mondja, hogy szeret engem nagyon, és mindenben támogatna az abortusz után, lelkileg testileg mindenhogy.De nem érett az apaságra és képtelen vállani.

Mit gondoltok?


2009. júl. 21. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 A kérdező kommentje:

Még annyit ,hogy tegnap kiborultam és azt mondtam neki, hogy mire hazaérek szedje össze a cuccát ás menjen el otthonrl.Válasszon: vagy baba és nem hagy el vagy abortusz de akkor engem is elveszít vele.

Az utóbbit választotta, összepakolt és elvitte a cuccait.Azóta beszéltünk persze, hogy ilyen indulatból nem lehet ezt megoldani, ma voltunk a családvédelmiseknél is.Beszéltünk, szeret még mindig, azt mondja és engem nem akar elveszíteni.

2009. júl. 21. 10:53
 2/91 anonim ***** válasza:
76%
A párod is ott volt mikor a baba megfogant. Vállalnia kell hogy babátok lesz. Egy nőnek megpecsételődik az élete olyankor mikor nem önszántából megy abortuszra. Beszéljétek át még egyszer. Egy kisbaba a világ legszebb ajándéka , ezt üzenem a párodnak is. Kívánom hogy úgy legyen ahogy te szeretnéd.
2009. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Pont hasonló cipőben voltam tavaly,csak nekem már vannak gyerekeim és a sokadikkal voltam terhes.De ugyanez a szitu játszódott le nálunk is!Hátha most kellene döntenem,semmi se érdekelne,megtartanám a babát,vállalva minden kockázatot!Én is nagyon beijedtem,mikor válással,öngyilkosságokkal meg hasonlókkal fenyegetett,azóta már próbáltunk összehozni egy kicsit,mert a párom rádöbbent,hogy olyan döntésre kényszeritett,amit én teljes szivemből elleneztem,de sajnos nem jön össze azóta se a baba.A házasságunk zátonyra futott,nem részletezem a többit!A legrosszabb döntés volt egész életemben,és azóta is bánom!A lelki sebek sose gyógyulnak be!!!!

Tehát ha megteheted,minden ellenére tartsd meg a babát!Ha elhagy a barátod,nagyon nehéz lesz,de babával is megtalálhatod az igazi nagy szerelmet és hát ott vannak a szüleid is,akikre gondolom számithatsz is!Meg ki tudja a műtétnek milyen következményei lesznek a jövőre nézve!És hidd el nekem,a lelki fájdalomra nincs gyógyir,legfeljebb az idő múlása enyhiti a sebeket,de elfeledni sose fogod!!!Ezért csak azt mondom,tartsd meg a babát!!!!!

2009. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
82%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Ezt olvasd el,hasonló a sztori! De én is azt mondom, ne foglalkozz a pároddal döntsön ő is ahogy akar, meg te is, hagyd elmenni, ha akar,és semmiképp ne azért vetesd el a babát,hogy ő veled maradjon, mert akkor ennek a kapcsolatnak már annyi. Sosem bocsátanád meg neki, és rövid idő múlva megutálnád,vagy legalábbis elhidegülnél tőle. Csak magadra számíts,és ha úgy érzed fel tudod nevelni, szüleid segítenek ami szuper dolog, akkor semmiképp ne vetesd el. Ha elolvasod a belinkelt sztorit meglátod, hogy az a lány is mennyire másképp gondolta már a terhesség felénél is, nemhogy amikor megszületett a baba.Függetlenül attól,hogy alakult a párkapcsolata.

2009. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
88%

szia!!

valamennyire követtem az eseményeket, amikor írtál ide. nagyon bonyolult a helyzet, ez tény!! kisfiam 8 hónapos és a világ legnagyobb csodája volt, amikor megszületett és ma is az számomra!! soha senkit nem szerettem még így és ennyire, mint őt!! persze imádom a párom, életem szerelme, de ez teljesen más!! édesanyám hármunkat nevelt egyedül egy idegen országban, apa nélkül. sosem szenvedtünk hiányt érzelmileg semmiben, és nagyon büszke vagyok rá, hogy felnevelt bennünket minden nehézség ellenére is.

hidd el, meg tudod csinálni!! ahogy olvastam még az előzőekben nagyon vágysz egy családra és ha neked ez most egyenlőre egy kisbaba személyében adatott meg, fogadd el!! igen, nagyon nehéz lesz!! de legalább van jövedelmed és nem a semmiből kell majd felnevelned!! nagyon kívánom Neked, hogy megtartsd a kicsit, mert hidd el, az élet legnagyobb ajándéka egy baba!! a párod had ne minősítsem... nincs is jogom ítélkezni senki felett!! de te légy erős és kitartó!!

ági

2009. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
82%
Ugye Te akarod ezt a kisbabát? Én ezt érzem a szavaidból. Én a helyedben nem vetetném el.
2009. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
82%
Engem akkor hagytak ott amikor 5 hetes terhes voltam, munkam nem volt elotte, tamogatas nuku, csak a gyes lesz, szuleimhez koltoztem, apuka nem fizet gyerektartast es a kicsi mellett nem fogok tudni dolgozni, megis bevallaltam. Ha abortuszra mesz, iszonyuan kileszel es megbanod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
81%

Van egy olyan mondás, hogy "minden anya tulajdonképpen magának szüli a gyermekét". Ez annyit tesz, hogy teljesen mindegy, hogy együtt vagy-e a pároddal vagy sem, akartátok-e a babát vagy sem, a jövőbe senki nem lát, nem tudod 1, 5, 10, 20, stb. év múlva mi lesz. Csak a saját szívedre hallgass!!!! Ha úgy érzed, hogy kell a baba, akkor tartsd meg és lesz ami lesz. Kívánom, hogy a párod is észhez térjen és ne kényszerítsen bele olyanba, amit nem szeretnél. A férfiaknak könnyű mondani, hogy nem kell a baba, nem ők fekszenek be a kórházba, hogy testi-lelki fájdalmakat átélve kiszakítsák belőlük a gyermeket, mint ahogy azt sem élik át, hogy milyen amikor 9 hónapig benned növekszik, érzed a mozgolódását és a végén a világra hozod. A legszebb, legizgalmasabb, legmisztikusabb dolog a világon ANYÁNAK lenni! Fel a fejjel, hallgass a szívedre és ne félj a jövőtől! Ha megtartod a babát sosem fogod megbánni, de ha most elveteted nem tudhatod, hogy a párod 1 év múlva veled lesz-e, vagy lehet-e még kisbabád...


Sok boldogságot, erőt, kitartást kívánok Neked! Ne hagyd, hogy mások döntsenek az életedről!

2009. júl. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, 120ezer az elég lesz bőven kettőtöknek. Meg tudjátok oldani. Az egyetem után valószínűleg lesz egy jó állásod, legalábbis a diplomás minimálbért meg fogod kapni. Az már önmagában elég ahhoz, hogy a rezsit kifizesd és megéljetek a picúrral. Nem nagy lábon, de meg tudtok élni. És valószínűleg a minimálbérnél többet fogsz kapni. Én belevágnék, pedig hidd el nekem fontosak az anyagiak. A párodat már most felejtsd el, te is leírtad, hogy nem bízhatsz meg benne ezek után. Menjen amerre lát, ha nem akarja a saját gyerekét. Nem direkt lettél terhes, semmi joga arra, hogy így viselkedjen. Biztosan menni fog, ha akarod. Kívánom, hogy jól dönts!
2009. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Én 26 éves vagyok, és 5 hónaposan lépett le a párom. Vagyis én küldtem el, mert kiderült, hogy lop és hazudik. Hazaköltöztem a szüleimhez, jövőre diplomázok és majd ha lesz állásom önállósulunk.

Ha a szüleid támogatnak, ne gondolkozz tovább!!!

Ilyen apára egy gyereknek sincs szüksége.

És fiatal vagy, biztosan szép is és aki diplomázik az okos is. Ha lelkileg felkészültél jöhet egy új kapcsolat is.

És azt sem szabad elfelejteni, hogy az abortusznak visszafordithatatlan következményei is lehetnek.

Sok sikert az élethez és kivánom, hogy a kezdeti zökkenők után, boldogan várdd a babádat!

28+5 hetes km

2009. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!