Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet igy egészséges babánk?

Lehet igy egészséges babánk?

Figyelt kérdés
Párom 42 éves, én 38 vagyok, de ő már kamaszkorától dohányzik. Van egy lányunk, aki már 7 éves és most szeretnénk még egy gyermeket, de félek, hogy nem lesz egészséges!
2012. jún. 9. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Te a nő vagy? Különben lehet.
2012. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a kérdésed inkább arra vonatkozik, hogy a régóta dohányos párodtól születhet-e egészséges gyerek, a rövid válasz: igen. Viszont ebből (és a korotokból) kiindulva lehet, hogy nem jön össze egyből, de ez csak egy statisztika. Ahhoz, hogy egészséges gyermek szülessen, sok mindennek kell "klappolnia", így inkább arra fektetnék hangsúlyt, hogy minimalizáljam a kockázatokat. Elsősorban Neked, az anyának kell a testét felkészítenie az egészséges várandósságra, egészséges életmóddal, megfelelő vitaminbevitellel, majd rendszeres szűrővizsgálatokkal. Mindemellett inkább az ondósejtek minőségének tenne jobbat, ha a párod (legalább a fogamzás idején) csökkentené a dohányzást, de a bagózás önmagában nem zárja ki, hogy egészséges babátok szülessen.
2012. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, én a nő vagyok. Tényleg nem durva az a sok cigi, még igy is lehet, hogy egészséges lesz?
2012. jún. 9. 22:04
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Szinte kizárható, hogy bármi baja legyen a babának, ha a férfi dohányzik. Arra figyelj oda, hogy várandósan ne hagyd, hogy a lakásban dohányozzon, mert azzal te is és a babád is beszívjátok a füstöt, az már inkább kockázatos.
2012. jún. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A baba egészséges lesz, már ha összejön, mert a dohányzás csökkenti az életképes spermiumok számát :(
2012. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En csak a sajat sztorimat meselem el. Apa 42 volt, en 39. Apanak volt mar gyereke, nekem nem. Apa nagy dohanyos, en is az voltam, mindkettonknel napi 1 doboz siman megvolt es mindketten kamaszkorunk ota dohanyoztunk. Elso honapban osszejott a baba es makkegeszseges. 40. szulinapom elott 2 honappal szuletett. Azota o a vilag leghuncutabb kislanya. Most 2,5 eves es be nem all a szaja, iszonyu memoriaja van es nagyon okos.

Egy buszke anyuka:-)

Szerintem hajra, a termeszet tudja mit csinal!

2012. jún. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Meg annyit hozzatennek, hogy olyan terhessegem volt, amit mindenkinek kivanok. Minden adott volt a terhessegi cukorra es a toxemiara, de nem volt egyik sem. 10 kilot hiztam, soha nem hanytam, csak kb 1 honapig volt nemi emelyges, nem vizesedtem, soha nem ereztem, hogy alig kapok levegot, mert a baba nyomja a szerveket, 18. hettol fejvegu fekvesu volt, integralt teszt Down-korra 1:10000-hez volt, amniocentezisen nem is voltam. Az egyetlen, hogy csaszarral jott vilagra, aminek az egyik oka a korom volt, mert allitolag ilyenkor mar nem tagulnak annyira a szalagok es nem is annyira rugalmasak. Nalad valsz meg ez sem biztos, hogy fennall, mert te mar szultel, a tested mar tudja mi lesz.
2012. jún. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!