Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves anyukák! Van köztetek...

Kedves anyukák! Van köztetek olyan, akinek egészséges gyermekei után beteg baba született? Voltak erre jelek a terhesség alatt? Mennyire nehéz a beteg babával az élet?

Figyelt kérdés
harmadik gyermekemet várom, és nagyon izgulok.megyek amnicentézisre, de az sem szűr mindent, úgy tudom, meg a kromoszómarendellenesség mellet más genetikai rendellenességek is lehetnek, szülési komplikációk, stb.Most rettenetesen félek mindentől.
2012. máj. 2. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez most csak költői kérdés részedről... 2 gyerek után azért valamelyest már vannak ismereteid, mind a mind egy potenciális beteg gyerek nevelésének nehézségeiről, mind a terhesség alatt szűrhető és nem szűrhető rendellenességekről...

Én csak azt mondom, megértem teljesen az aggodalmad de ne csináld ezt magaddal!!!! Ne gyötörd magad mindenféle rémségekkel!!!! Egészséges babád fog születni, minden rendben lesz! Erre koncentrálj! Nekem a második babánál merült fel genetikai betegség gyanúja, hónapokon keresztül, míg nem lett meg a kromoszómavizsgálat eredménye, teljes bizonytalanságban éltünk. A legszörnyűbb az volt, hogy nem tudtam felhőtlenül örülni az érkező kis lénynek, nem tudtam teljes szívvel kötődni hozzá. Ha neked nincs konkrét okod az aggodalomra, akkor miért keseríted meg direkt az életedet???

2012. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a második terhességemnél a 30. héten vették észre hogy csak két ér van a köldökzsinórban.nem voltam amnión, pedig 35 éves voltam.Szülésig végig rettegtem, ne legyen kromoszómarendellenesség.Majd azt mondták túl kicsi, méhben retardált,tehát csökken a súlya.Végül semmi baj nem volt, csak végigizgultam 19 hetet.Most kezdem megint ezeket átélni,mindenféle rosszra gondolni.
2012. máj. 2. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

DE a tartós stresszel csak magadnak és a babának ártasz!

HA jól értettem, most majd mész amnióra: ez a legtöbb, amit megtehetsz.

Amikor én voltam, igazság szerint már akkor hatalmas megkönnyebbülés volt, amikor megtörtént a beavatkozás. Én nem féltem a vetéléstől, hazamentem, 2 napig pihentem otthon, többnyire csak feküdtem, a nagyobbikra anyukám vigyázott. Nem is volt semmi probléma. Nálad sem lesz!!!


De tényleg próbáld kicsit kontrollálni a gondolataidat! Hiszen 100%-os garanciát senki nem fog adni! Egy bizonyos szintig mindenki tart a fejlődési rendellenességektől, a szülési komplikációktól, de ha túl sokat agyalsz ezen, csak bevonzod a bajt magadnak!


Ha megszületik, majd lesz még bőven aggódni valód egy életen át!

2012. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van, megpróbálok nem végig ezen agyalni, mert a bajt bevonzani végképp nem akarom!!
2012. máj. 2. 14:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a harmadik gyermekemet vártam amnicentézisre kellett mennem, majdnem a 6. hónapig bizonytalanságban éltünk a férjemmel.Nagyon akartuk a babát,de azt a döntést hoztuk, hogy ha kiderül, hogy beteg, akkor bármilyen nehéz lesz nem fogjuk megtartani.Két gyermekünk mellé egy beteget vállalni nem kpönnyű feladat. És még nem beszélve arról, hogy egyszer öregek is leszünk talán és őt akkor is gondozni kell. A meglévő gyermekek életét nem szúrhatom el... De aztán kiderült ,hogy egészséges a baba.
2012. máj. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!