Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek a kisbabátok...

Hogy kezelitek a kisbabátok végett rátok "tapadó" kellemetlen idegeneket?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre légyszi, ha egy aranyos néni/bácsi, másik kisgyerek, akárki megdicséri őket, az nagyon jól esik és sokat dob a hangulatomon, az ilyenekkel szívesen el is beszélgetek.

De pl volt a múltkor egy nő meg a már nagyobb gyereke a játszótéren, amikor a kislány egyszerűen rácuppant a babakocsiban pihenő fiamra (3 hós), míg én a nővérét üldöztem. Rászóltam a kislányra, hogy a baba kezét ne fogja meg, erre elkezdte a babakocsiba törölgetni a maszatos kis mancsait. Szívem szerint lecsaptam volna, a mamájával kezdve, de ez nyilván nem megoldás.

Az a baj, hogy az ilyen szitukban én nagyon bénán érzem magam és kicsit lefagyok, mert ugye nem akarok gonosz se lenni de azért szegény kicsimet se "inzultálják" már.

Hasonló, de az agyvérzés kerülget, mikor a lánykámat meg mindenáron szájon akarják csókolni felnőttek, oké, hogy rokonok, de nekem ez is "idegen". Hogy lehet az ilyen helyzetekből jól kijönni?



2012. jún. 11. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Kerüld az embereket.
2012. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyenes beszéd híve vagyok, mert van aki nem ért a finomkodásból. Meg kell mondani, hogy ne fogdossák a kezét, ne puszilják szájon! Ebből érteniük kell.
2012. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3szor elmondtam,h légyszíves ne fogd meg a kezét,valamint el is magyaráztam a gyerekeknek,h miért ne...A szájra puszit még nem láttam senkitől a családban,de nekem erről határozott véleményem,h nem...Apuka az,akinek "megengedem",mert neki meg az a véleménye,h miért ne,így ez a kompromisszum,h neki lehet,ha úgy alakul,de másnak nem..Ha pedig valaki megpróbálná,én annak hangot is adnék,h ne haragudjon,de mi ezt nem így szoktuk,és legyen tekintettel a kérésemre..
2012. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valami téged zavar, akkor szólni kell.

Az, hogy magadban fortyogsz, annak nincs értelme, nem is lesz tőle semmi jobb sem.

Ha meg elmondod szépen és udvariasan, amit szeretnél, akkor meg fogják érteni. Ha nem értik meg, és megsértődnek az ő bajuk, de a te gyerekedről van szó, tehát te döntesz.


Én általában nem szólok. Egy-egy koszos mancs, vagy egy kis piszok nem fog ártani senkinek. Van nálam kéztörlő mindig és kész.

Ha viszont valami nagyon zavar (pl. 6 hetesen vittem dokihoz a lányomat és az egyik anyuka a beteg gyerekével mindenáron fel akarta őt venni, "adjam már oda, léci" címszóval), akkor kinyitom a számat és kedvesen megkérem az illetőt, hogy ne tegye azt, ami nem tetszik. A legtöbben megértik. Aki meg nem, az kerüljön is el messziről. :)

2012. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szintén az egyenes beszéd híve vagyok, aki meg nem ért belőle az magára vessen.

Egyszer, max kétszer elmondom normálisan, azután már változik a hangsúly és a hangerő.

2012. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!