Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló utáni kellemetle...

Fogamzásgátló utáni kellemetlen tünetek? Baba mikor jött?

Figyelt kérdés

Kérem szépen a moderátorokat, hogy ne helyezzék át a kérdésemet! Tudom, hogy van más kategória, ahova jobban illene, ám szerintem itt több választ kapnék az ilyen téren tapasztaltaktól. Köszönöm!


Szóval, most hagytam abba nagyjából 8 év szedés után a fogamzásgátló tablettát. Szeretnék érdeklődni, hogy aki évek után abbahagyta, tapasztalt-e bármi kellemetlen tünetet, mikor lett normális újra a ciklusa, stb. Illetve az is érdekelne, hogy aki baba miatt hagyta abba, mikor sikerült utána teherbe esnie. Bármilyen tapasztalat érdekelne. Köszönöm!


2011. aug. 21. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 6 évig szedtem fogamzásgátló tablettát. A ciklusom a fogamzásgátló letétele után egyből szabályos lett, viszont időközben kiderült, hogy alacsony a progeszteron szintem, ezért már több mint 1.5 éve nem sikerül teherbe esnem. Ez a 3. Clostys hónapom. Remélem hamarosan jön a baba is. Mielőbbi babásodást kívánok! :)
2011. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 12 évig szedtem fogamzásgátlót. Se előtte, se utána nem volt normális ciklusom, azt se tudtam, hogy van-e egyáltalán peteérésem.

2008 februárjában hagytam abba, és úgy gondoltuk, fél évig más módszerrel védekezünk, hogy ürüljön a szervezetemből a gyógyszer. Így megvolt a menzeszem februárban, majd májusban, júliusban, októberben, decemberben, és ez volt az utolsó, mert akkor teherbe is estem 2009. januárban.

Tulajdonképpen 2008. szeptemberétől nem védekeztünk, addig a fél évben Pharmatexet használtunk. Egyébként próbálkoztam novemberben hőmérséklet-méréssel, görbét próbáltam vezetni (olyan lett, mint az EKG), aztán januárban vettem egy ovulációs tesztet, ami nem mutatta, hogy lenne peteérésem, de mégis terhes lettem. :) Azóta már lassan 2 éves a nagylegény. :)

2011. aug. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és nem volt kellemetlen tünet, azt leszámítva, hogy teljesen kiszámíthatatlanul jött meg. De nem tartott tovább, nem volt más az intenzitása sem, és a hormonháztartásom sem borult meg, nem éreztem rosszul magam emiatt.
2011. aug. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak kb 2 évig szedtem a bogyót ez alatt volt rendszeres a ciklusom se előtte se utána.( már egyszer szedtem az első babóm előtt). Most a második gyereknél azonnal terhes lettem amint abbahagytam. Jan.18-án volt a mensi utolsó napja, 28-án már össze is hoztuk a bébit. Meg is ijedtem ettől, de a doki megnyugtatott, hogy nem lehet baj, gondoljak csak bele, ha már 2 bogyót kihagyok akkor is kell máshogy védekezni, mivel már nem hat a fogamzásgátló.Mellesleg az első babám így jött össze, egy elfelejtett tabi miatt, és makk egészséges ő is.
2011. aug. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
11 év fogamzásgátló szedése után 3 hónap óvszer, majd a következő 3. hónapban terhes lettem. Az orvos szerint csoda, mert szünet nélkül szedtem és 32 éves voltam. Első baba. :)
2011. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!