Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A témában jártasak véleményét...

A témában jártasak véleményét kérném!?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri a mai világban 3 gyereket vállalni? Még mindig úgy van, h jobb, mintha 1 vagy kettő lenne? Tehát hogy van mindenféle támogatás, és (csúnyán írom) de így éri meg?

Illetve még egy kérdés! Mit jelent az, h "főállású anya" Mivel jár ez?

Köszönöm!


2012. jún. 11. 18:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A főállású anya azt jelenti hogy 3 gyerek után ellehet menni anyaságira.Ha jól tudom akkor a 3.gyerek 10 éves koráig otthon lehetsz.

Hogy megéri e 3 gyereket vállalni,a támogatások miatt?

Én nem vállalnék,fel is kell nevelni azt a 3 gyereket.Hiába vannak kedvezmények stb,de ruházni,etetni kell őket.Nekem egyenlőre 1 kislányom van,még egyet szeretnénk.De 3-at nem szülnék,mert tudom hogy nem úgy állunk anyagilag hogy 3-at bevállaljunk.

2012. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Jó, csak tudod az van bennem, h maradnak gyerekruhák,cipők nem is kevés...fiú-lány van, úgyhogy gyakorlatilag bármilyen nemű jöhetne 3-nak...

Tényleg nincs itt nagycsaládos anyuka, saját tapasztalattal?:(

2012. jún. 11. 18:50
 3/22 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Bocsi hogy csak a véleményemet írtam le.

2012. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Egyébként meg ne másoktól kérdezd hogy megéri e 3 gyereket szülni.Hanem nektek kell tudni hogy anyagilag el tudjátok e tartani.Ha igen és szeretnétek még egyet akkor szüljél.

Bocsi ez megint csak a véleményem volt és nem tapasztalat.

2012. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Hát ezt a döntést nyilván nem anyagi szempontból hozzák meg akik vállalják a harmadik babát. Nekünk kettő van, és volt róla szó, hogy esetleg lenne egy harmadik, de még nem döntöttünk.


Ha elmész anyaságira, akkor az havi 25 ezer Ft-os "jövedelmet" jelent, tehát emiatt szerintem épp eszű ember nem vállal harmadik gyereket. Igaz ott vannak a támogatások, de ezek mellett sokkal több a kiadás is. Max akkor tudnám én elképzelni ezt az anyaságosdit, ha végképp nem találnék munkát három gyerek mellett, és akkor max kérném, mert a semminél több, de erre alapozni, hát az őrültség.

2012. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem foglak lepontozni kedves 70%os, mert tudom ha véleményedet írtad le, csak nekem tapasztalat kellene, tudod...?

Szóval az anyasági ilyen kevés?? Azta, az volt bennem, ha az majnem olyan mintha dolgoznék...Szóval ennyire nem éri meg a több gyerek??

2012. jún. 11. 19:04
 7/22 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom,ne azért vállalj harmadik babát,mert megéri.

Ez már régen rossz.D

Egyébként lehet,hogy kapsz xy támogatást,de attól még azt a születendő gyereket fel kell nevelni,iskolázni kell stb.

És,ilyen szempontból az az összeg,amit kapsz igen csak kevéske.Mert ugye bár soknak tűnik,de a tápszert(ha kell), a pelust és későbbiekben a különórákat már egyáltalán nem fedezi ez az összeg.Szóval "nem éri meg"harmadik babát vállalni,a több támogatás miatt.

Inkább a már meglévő kettőt neveld fel tisztességben.

2 gyerekes anyuka és 37 hetes kismama

2012. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A főállású anyaság azt jelenti hogy a legkisebb 8 éves koráig lehetsz velük otthon és havi 25500 ft -jelent.

+ gyerekenként 16000 ft családi pótlék

+ családi adókedvezmény ( ami ha sok adót fizetsz elég jó)

+ ingyen tankönyv

+ 50% étkezés (óvodában , iskolában)

2012. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van.Csak azért nem éri meg 3 gyereket szülni mert sok a támogatás.A ruhát és cipőt is csak egy darabig örökölhetik egymástól.Én nem maradok itthon főállású anyának .Megyek vissza dolgozni ahogy a legkisebb betölti a 2 évet.
2012. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hát azt hiszem, akkor én eddig "álomvilágban" gondolkodtam, h az mennyire jó dolog, 3 gyerek, nagy család, utazási meg egyéb kedvezmények...
2012. jún. 11. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!