Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A témában jártasak véleményét...

A témában jártasak véleményét kérném!?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri a mai világban 3 gyereket vállalni? Még mindig úgy van, h jobb, mintha 1 vagy kettő lenne? Tehát hogy van mindenféle támogatás, és (csúnyán írom) de így éri meg?

Illetve még egy kérdés! Mit jelent az, h "főállású anya" Mivel jár ez?

Köszönöm!


2012. jún. 11. 18:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%
Hú de ostob@ vagy kedves kérdező, ha azt gondolod elég annyi, hogy a harmadik gyerekre megmarad egy csomó ruha az első kettőről. Azt gondolod, aki hármat szül, azt majd eltartja az, akinek csak 1 gyereke van? Felrántottad az agyam az elgondolásoddal, hogy ha sok kedvezmény miatt szülsz esetleg hármat. Büdös a munka neked, hogy otthon akarsz maradni? A hajadra kenheted az ingyen tankönyvet, amikor a 3 gyerek miatt az iskolában 100 felé kell szakadnod, meg egy tanév nem jön ki 100 ezer forintból.
2012. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%
Ja és ez tapasztalat, mert azt kértél.
2012. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Ahhoz képest hogy engem leszóltál hogy tapasztalatot kérsz nem véleményt a többiek is szinte ugyanazt írták.

És hogy nem pontozol le.

Most meg kéne köszönnöm?Ha szerinted nem volt hasznos a válaszom akkor pontozz le nyugodtan.De akkor ennyi erővel a többieket is lepontozhatod,mert majdnem ugyanazt írtam amit ők.Pedig én nem tapasztalatból írtam.

2012. jún. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Kerria ***** válasza:

Huuuu, azt hiszem itt megint kedély robbantás volt.


1. Nem gondolom, hogy ostoba a kérdező: a ruhákat mi is hordtuk egymásét, egész nagy korunkig, ott meg néha még cserélgettünk is. Az első gyermek hatalmas kiadással jár, hiszen meg kell venni neki mindent, ezzel szemben az utána érkezők esetében ezek a holmik már megvannak, így legideálisabb esetben csak a pelenkára kell pénzt kiadni (ha eldobhatósban gondolkodunk)

Ebben a megvilágításban csak a felsőoktatás fog jelentős kiadásokat eredményezni, illetve a nyelvtanulás és egyéb fakultatív dolgok.


2. Kérdező, a vélemény is sokat ér, hidd el!


3. Szerintem abból indulj ki, hogy otthon szeretnél-e maradni, illetve meg tudtok-e így élni. Ha igen, akkor hajrá, jöhet a 3. baba.

Ez egy vélemény, úgy hogy a sógornőméknél is hasonló elgondolások vannak, így napi téma szinten van ez a kérdés vitatva.


Utószó az egyik kommentelőnek: büdös a munka.... A munka szerintem nem büdös, csak nem lehet elhelyezkedni, nálunk is család szinten ezért megy a nagy okfejtés, hogy hogyan tovább.

2012. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Valóban, csak a legkisebb gyerek 8 éves koráig jár a havi 25000 ,- Ft - os ellátás, és csak akkor, ha van 3 fő 18 év alatti eltartott.
2012. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Utolsó neked hány gyereked van és mekkorák? A felsőoktatás fog majd pénzbe kerülni, addig semmi? Te hol élsz? Tudsz róla, hogy pl. a bölcsődében is bevezették a gondozási díjat. De az iskolában az osztálykirándulásra is be kell fizetni a pénzt, az nem lesz ingyen a 3 gyerekes családnak sem. Miket írtok, komolyan.
2012. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
14-esnek szólt.
2012. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
5-ik vagyok. Na igen ott az ingyen kaja, tankönyv stb. Ruha egy részét örökli, bár örökölni is csak jó minőségűt lehet, mert újabban én olyan gyerekruhákkal találkozom, hogy kb három mosást bírnak ki. Meg vannak a fakultatív dolgok, a kirándulások, már az oviban is, a pluszban bekért dolgok, a cipők, amikbőé szintén lutri ill gyerekfüggő, hogy mennyire megy tönkre, és ott vannak a betegségek is. Munkahely többet ér, mint az anyasági szerintem, de ezt már írtam az előző válaszban is. Ezt én csak kényszermegoldásként tudnám elképzelni ha vállalnánk mégegy babát.
2012. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak , akik értelmesen válaszoltak, a 60 meg a 70%os válaszolót nem minősítem, azt hiszem a százalékuk magáért beszél.

Én csak kérdeztem, egyátalán nem büdös a munka.

2012. jún. 11. 22:54
 20/22 anonim ***** válasza:
Ebből a válaszodból is látszik milyen "értelmes" vagy. Ha 100%-os válaszadó lennék, akkor nekem adnál igazad? További szép napot az általad elképzeld világban. :)))
2012. jún. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!