Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem teljesen kifordultam...

Úgy érzem teljesen kifordultam önmagamból mióta megszületett a fiam. Bővebben lent?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kisfiam, és amióta megszületett, teljesen befordultam... volt szülés utáni depresszióm, jártam pszichológushoz, elvileg már túl vagyok rajta. Viszont érzem magamon hogy mogorva, szigorú, unalmas, begyöpösödött "ősanya" lettem. (Ne értsétek félre, nem bántani akarok senkit, csak így érzem magam.) Nincs társasági életem, nincs kedvem beszélgetni senkivel, nem vagyok nyitott az új dolgokra, gyerek nélkül nem megyek jóformán sehová... és már belefáradtam, hogy azt hallgassam a páromtól hogy "Miért vagy már megint ilyen bunkó velem?" stb... Ha esetleg mégis elmegyek valahová, csak a gyerekről tudok beszélni. Nem teljes így az életem, nincsenek már barátaim sem, azelőtt társasági ember voltam. Mit csináljak? Teljesen kétségbe estem, még fiatal vagyok 22 éves, de úgy viselkedek mint a nagymamám... :'( (Ja igen, tervezett gyerek volt, még mielőtt valaki a fejemhez vágná hogy a francért szültem...)
2012. jún. 12. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
sztem nem benned van a hiba,a környezeted nem toleráns. viszont tény h ha gyereke élesz az embernek,akkor csak azok a barátok maradnak meg akik megértik h ez mivel jár. az a legnagyobb baj h a párkapcsolatodban is gondot okoz ez,sztem egy családterápia jó lehet-védőnő segíthet
2012. jún. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem te is tudod, hogy ezen csak te tudsz változtatni! Egyszerűen vegyél erőt magadon és változz! Ez kinek jó? Ne adj isten elhagy a párod.. És a kis fiadnak is jobb egy kiegyensúlyozott boldog anyuka :) Fogd fel így, van egy kisfiam, párom akit szeretek. Fiatal vagyok. Mi kell még? És örülj :) Híd el, nem olyan nehéz! És mozdulj ki. Biztos van néha valaki aki 1-1 órára bevállalja a picit. És olyankor barátnőzz, vagy csak sétálj egy nagyon egyedül stb. Itt a jó idő! Légy nyitott! A hiba a tiéd, így a megoldás is benned rejlik! Kicsit lásd szebben a világot, mert nagyon szerencsés vagy! Sok sikert és kívánom, hogy rendbe gyere lelkileg!
2012. jún. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na azért ennyire nem kell megijedni, nem maradsz mindig így! Amúgy meg, igen, néha van(nak) olyan időszak(ok), amikor mindenki, és minden magasról, és nagy ívben van lesajnálva!!! Aki mást mond, az hazudik! Utálom azokat az anyukákat, akiknek a terhessége "gyönyörű", a szülése "csodálatos élmény" a családja pedig mintacsalád! Azt hiszik, hogy ezt valaki is beveszi?? Azért vagy belefáradva a dolgokba, mert nem érnek új ingerek/élmények. Gondolom azért, ha valaki felajánlana egy két hetes wellness nyaralást, ahol etetnek-itatnak kényeztetnek, fürdötök, táncoltok, kirándultok stb... tehát kikapcsolódnál azt azért nem utasítanád vissza. Amúgy ránk is férne! Úgyhogy meg kell mondani a párodnak/szüleidnek, rokonoknak, hogy vagy maradsz lélektelen "bunkó" rabszolga, vagy pedig elindul valami, amivel téged kényeztetnek, amitől egy kicsit neked lesz jó kedved! Tessék meglepni anyát!
2012. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as véleményét osztom! Valamilyen módon probálj kikapcsolódni,akár edzeni jársz el akár hetente egy moziba..bármi ami azelőtt is boldoggá tett..egy egy ilyen élmény után könnyebben megy minden és ha rendszeresen csinálod akkor ha padlón vagy akkor is gondolhatsz rá hogy nem baj már csak x nap és eljön az én időm és lazithatok!

Mindenképp szakits időt magadra! Üdv.: egy 16 hónapos kisfiú anyukája

2012. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma pocsék napom volt,d e a válaszaitok teljesen jó kedvre derített : köszönöm a segítséget és a kedves szavakat :))))
2012. jún. 12. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ki kéne kapcsolódnod,miért nem mész sehova gyerek nélkül?

22 vagyok ahogy te is lassan 14 hónapos a fiam,de én képtelen lennék arra,hogy ne menjek sehova,hogy csak a gyerekkel mozduljak ki,ha gondolod privibe leírom én mit csinálok,és hogyan,sőt bármi kérdésed van nyugodtan írj hátha tudok segíteni,csak ide nem szeretnék mindent leírni mert meguntam a rosszindulatú lehúzásokat,és beszólásokat és minden kérdésnél oda téved egy-két ilyen unatkozó,okoskodó egyed.

2012. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!