Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járt már valaki úgy, hogy...

Járt már valaki úgy, hogy Gyesen volt az első babával mikor megszületett a második, és ahol dolgozott azzal nem tudta felvenni a kapcsolatot, mert időközben eladták! Az OEP ezért elutasította a Tgyás igényemet! Hova fordultatok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Amelyik cég megvette a munkáltató cégedet, az a jogutód, elvileg ott vagy állományban, vagy hogy mondják.

Ahol én dolgozom, sok anyuka otthon volt gyesen és természetesen az összes átkerült a vásároló céghez. Ez nem is kérdés szerintem.

Az új cégnél nem érdeklődtél erről?

2012. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lehet az új cégnél elérni senkit.Már az Oep-nél a munkaügyi osztály is foglalkozott vele,de mivel ők sem tudták felvenni a céggel a kapcsolatot így nem vagyog jogosult szerintük a Tgyásra! Ezt a döntést akarom meg fellebbezni!
2012. ápr. 20. 06:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez elég fura döntés. Nem lehet, hogy csak egy eljárást felfüggesztő végzést kaptál? Hasonló helyen dolgozom, mi is "kergettünk" már jó pár céget hasonló ügyben, és soha egy kismama igényét sem utasítottuk el, amíg nem tisztázódtak a körülmények. Azt érdemes szem előtt tartani, hogyha a céget eladják, a te jogviszonyodat nem szüntethetik meg (csak közös megegyezéssel)mert védett vagy, kvázi nemcsak céget, hanem alkalmazottat is vett az új tulaj. Mindenképpen harcolj, mert amíg a cég nem szűnik meg, addig a munkaviszonyod él. Az más kérdés, hogyha a céget az új tulaj megszünteti, a megszűnéssel a jogviszonyod is megszűnik. Ez amolyan "céget bedöntök" típusú adás-vétel volt?
2012. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem felfüggesztették hanem elutasították! 15napon van fellebbezni!A cég azóta is él!

Persze,hogy harcolok,de lassan már nem tudom,hogy hova forduljak!

Napok óta ügyvédet keresek de eddig még nem vállalta senki!Már teljesen kiborultam,hogy nem tudom az igazamat érvényesíteni!

2012. ápr. 24. 10:20
 5/7 anonim ***** válasza:
a fellebbezésed mellett tegyél PANASZT az oep vezetőjénél, hidd el, akkor mindenki ugrani fog azonnal.
2012. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Megtettük egyben a panaszt is! Ma vitte be a férjem személyesen!
2012. ápr. 25. 09:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani?
2012. dec. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!