Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elhagyott anyukák! Hogyan...

Elhagyott anyukák! Hogyan alkalmazkodott hozzátok, a helyzethez az "új nő"?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után engedtétek, hogy találkozzon a gyerekkel? Mennyi idős volt a gyerek/baba? Ti is találkoztatok vele? Hogyan lehet elfogadni, hogy a gyereketek életébe bekerült egy új nő, akiről a gyerek azt tudja, hogy apához tartozik. Nem tekint így anyaként rá?
2012. jún. 12. 12:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

Kedves kérdező!


Te egy ilyen anyuka vagy akit elhagytak egy másik nőért?

2012. jún. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnos igen...
2012. jún. 12. 12:54
 3/18 anonim ***** válasza:
36%
Mennyi idős a picitek? Találkoztatok már az "új nő"-vel?
2012. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
5,5 éves volt a lányom.Először nem is igazán fogta fel a dolgot.Később nagyon kedvesnek találta.Ez megváltozott amikor közös gyerekük született.Én már ismertem régóta,nem kellett bemutatni.Anyaként sosem tekintett rá anyaként.
2012. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk ebből nem volt semmi probléma. A férjemmel elmúltak a dolgok, már rég nem volt a kapcsolatunk olyan amilyennek lennie kellett volna, nem voltam boldog és megkönnyebbülés volt amikor a válás mellett döntöttünk, a fiam akkor volt 5 éves. Kb egy évvel később jelent meg a volt férjem életében az új társ de nekem ettől nem volt rossz érzésem, már nem a páromként gondoltam rá akkor csak a fiam apjára, mintegy barátként (ha lehet ezt mondani) és a saját életemmel foglalkoztam, nem az övével. Nem kellett az új párjának engedélyt kérnie hogy láthassa a fiunkat, szép is lenne ha én szabnám meg hogy találkozhat-e vele vagy sem. Jóban vagyunk, ha van felmerülő kérdés, probléma a gyerekkel kapcsolatban akkor azt mindig meg tudjuk beszélni. Egyáltalán nem tekint rá a fiam anyaként, az anyja egyedül én vagyok, ezt nagyon jól tudja, de a volt férjem új párját is kedveli, kijön vele.

Lehet hogy te nem vagy túl még a kapcsolaton a pároddal, nagyon fáj még ezért nem tudod elfogadni és félsz hogy a gyereket is "elrabolja" tőled ahogy a férjedet. De ha túl leszel ezen az érzésen akkor el tudod majd fogadni és elkezded a saját életedet újra felépíteni. Tudom hogy nehéz, de muszáj az új helyzethez alkalmazkodni és a lehető legtermészetesebben kezelni ezt főleg a gyerek érdekében.

2012. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Még nincs másfél éves a kicsi. És igen, ha már a férjemet elrabolta tőlem, a lányomat nem akarom hagyni. Nem akarom, hogy vele legyen, hogy ők hárman menjenek ide-oda, mint egy boldog kis család... Nem tudom, hogyan kezelhetném ezt a helyzetet? Mennyi idő után engedhetem, hogy találkozzanak?

Már csak azért sem akarom amúgy, mert mi van, ha a férjem fél év múlva talál megint mást, és akkor megint egy új nőt kell bemutatni a gyereknek...

2012. jún. 12. 13:11
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Az azért nagyon más alaphelyzet, hogy elválunk, mert már elmúlt, nem jövünk ki, stb, vagy elválunk, mert apuka "becsajozott"...
2012. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Ezen én is gondolkoztam már. Nálunk apuka egy hónapja költözött el, most nagy elánnal barátnőt, partnert keres magának. Gondolom, nem egy, nem kettő új nője lesz, mire tartósabb kapcsolatot kezd. Én úgy gondolom, hogy egyelőre semmi szín alatt ne akarjon közös randit a gyerekével és az új nőjével. Majd ha már tartósnak látszik a dolog, mondjuk kb. fél év együttlét után, be lehet mutatni a fiának a partnert. Más se kellene egyelőre a kisfiamnak, mint egy ilyen "új nő":S
2012. jún. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Hogy is fogalmazzak, hogy ne kapjak lepontozást rögtön az első két sor elolvasása után az elhagyott anyukáktól!?


Szóval én pont az ellen pólus vagyok, és egyáltalán nem vitába akarok szállni, sőt védeni sem azokat akik elvették a férjeket, csak annyit kérdezni a kérdezőtől, hogy nem lehet hogy nem is az az új nő vette el tőled a férjed, hanem te nem vetted észre hogy valami már nem megy, elmúlt és hogy pedálozni kéne kicsit a kapcsolatért? Tudod azt gondolom hogy ha te érezted volna már "nyűgnek " a házasságodat, és te léptél volna ki a kapcsolatból hamarabb, és a férjed jött volna ezzel hogy de hát ne találkozzon már a gyerekünk a te új pároddal, és ne csináljatok közös programokat, !!!közben pedig te ugyan úgy szereted a közös gyereket, hisz nem a vele való kapcsolat romlott meg!! szóval ez egy másik lavinát is elindíthat a kicsi gyerek és a másik szülő között...

Pedig az a másik lány akivel a párod most boldog, talán nem is egy hárpia, és talán nem is akar veled rosszban lenni, és talán neki is vannak érzései...

Neked is azon kellene lenned hogy ha már sajnos így alakult hogy tönkre ment a házasságotok, akkor próbálj egy felépülni, és felépíteni egy másik stabilabb kapcsolatot! Elhiszem azt is hogy nehéz, és azt is hogy most azt hiszed ez így nem fer!

Nem ismerem a körülményeket, és nem tudom hogy hogy ment tönkre a házasságod. Viszont azt tudom - tapasztalat - hogy ilyenkor mindig az van célkeresztben akivel az exed van, ezért bármit is fogok írni, úgy sem fogsz egyetérteni. De mint ellenpólus úgy gondoltam ezeket le kell írnom!

2012. jún. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Persze, mindig hibás mindkét fél. A szakításoknak oka van, ez nyilvánvaló. Viszont a volt férjem új párja majd akkor akarjon jóban lenni az én gyerekemmel, ha kitartóan együtt tud lenni az apukával. A gyerek életéből valamilyen szinten kiszállt az apja, nem találkoznak minden nap. Egy gyereknek nem tesz jót, ha cserélődnek körülötte az emberek. Majd lehet közös programot csinálni, ha egyáltalán egymást kellőképpen ismerik az új partnerek. Az ismerkedős szakaszból az én véleményem szerint ki kell hagyni a gyereket. Először egymást ismerjék meg, aztán vonják be a kicsit.
2012. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!