Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik baba a több kedvezmén...

Harmadik baba a több kedvezmény miatt?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerősöm vállalja a harmadik babát a kettő után, mert kimondva vagy kimondatlanul is több a kedvezmény három gyerek után, mint a kettőnél és mondani szokták, kettő mellé elfér egy harmadik. Ti is ez tapasztaljátok? Esetleg nálatok is szerepet játszott, hogy a második mellé harmadik gyerkőcöt vállaltatok a kedvezőbb helyzet miatt?

2012. jún. 13. 10:27
1 2 3
 21/24 Disi ***** válasza:
52%
Én nagyon szeretném tudni egy olyan ember véleményét aki már 3 kamaszt nevel vagy 3 egyetemistát. Arra nem hiszem higy van támogatás amikor 3 gyereket kell ruházni, több kg hús kell wgy ebédhez, netán lányok és annyival több lesz a tampon, betét, netán fogamzásgátló felhasználás a családban. Szerintem az a baj, hogy csak addig látnak az emberek, hogy most milyen kedvezményt, támogatást kapnak, és nem gondolnak arra hogy fel is fognak nőni. Ha elteszik az megspórolt pénzt, akkor azt mondom oké. De hogy csak azért válalni 3.-at, mert nincs munkája, vagy mert jár támogatás étkezésre, tankönyvre az óriási felelőtlenség. Van egy barátnòm, 2 kamaszlánya van és egy fia. A nagyobbik csajszi már érettségizni fog, komolyra fordult a dolog a barátjával, megbeszélték hogy fogamzásgátló kéne. Nem tudja megvenni neki a hüvelygyűrűt, mert majd 10e ft a 3 javi adag. Marad a bogyó, de elég hebehurgya a lány (én is au voltam ilyyen idően). De ez csak egy példa. Akinek nincs munkája azt meg végleg nem értem. Mitől lesz jobb 2-3 év múlva még egy gyerekkel? Bocsánat nem is jobb hanem könnyebb. És ahogy már előttem is írták klassz dolog ez a családi adókedvezmény, de csak amig van. Nekem is 4 tesóm van, nagyon szeretnék kistesót a kislányomnak, de hogy mennyi lesz azt nem ez alapján fogjuk eldönteni.
2013. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem pedig ott hibádzik alapjaiban a dolog sok szülőnél, hogy MINDENT meg akar ő maga adni a gyerekeinek. Ez rendben is van. Viszont én az egyetemista gyerekemtől már kicsit el is várom, hogy próbáljon a maga lábán is megállni. Félreértés ne essèk, nekem is jó érzés, hogy tudok adni. De azt hiszem jobb emberek lesznek, ha megtanulják előteremteni és értékelni a maguk dolgait. Persze sok fokozat van a nélkülözés és az "apuci házat, kocsit, céget adott nekem" véglet között. Arra kell inkább tanítani őket, hogy keressék és éljenek a lehetőségekkel, ne csak igények legyenek. Én ebben a szellemben próbálom terelgetni mindhármat. Bocs, hogy kicsit eltértem.
2013. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most jön a harmadik, és a férjem szerint nem igazán fogunk több támogatást kapni, a csp sem lesz sokkal több. Adókedvezmény meg nem jár a férjem vállalkozása miatt.


Azért lesz harmadik, mert a kezdet kezdetén így terveztük, ez volt az álmunk, és semmilyen akadálya nincs annak, hogy vállaljunk még egyet. Akár négy is lehetne, de ezt már egészségügyi szempontból én nem vállalnám.

2013. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

"A vonatjegy pedig ahogy előttem is írták, csak akkor kedvezményes, ha egész család megy. De ha csak az egyiket kell vinni valahova, akkor teljes árút kell venni."

Akkor is jár 33!, de csak a vonaton, a buszon nem!


3 gyerek esetén már több az öröklés, mert 2 gyermek esetén lehet, hogy a lány kinőtt cuccait nem hordhatja a fiú, de 3 gyerek esetén 2 biztosan azonos nemű lesz. :)


Amúgy meg ha kevés gyerek születik, akkor kevés adófizető polgára lesz az országnak. Így jobb, ha több van, persze csak akkor, ha tisztességes nevelést és iskolázást kap.

2013. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!