Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik baba a több kedvezmén...

Harmadik baba a több kedvezmény miatt?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerősöm vállalja a harmadik babát a kettő után, mert kimondva vagy kimondatlanul is több a kedvezmény három gyerek után, mint a kettőnél és mondani szokták, kettő mellé elfér egy harmadik. Ti is ez tapasztaljátok? Esetleg nálatok is szerepet játszott, hogy a második mellé harmadik gyerkőcöt vállaltatok a kedvezőbb helyzet miatt?

2012. jún. 13. 10:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség!!Nem azért kell harmadik babát vállalni,mert megéri.Egyébként lehet,hogy amíg kicsi kedvező,de később különórák stb.Inkább kettőt neveljen fel tisztességesen.
2012. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A tankönyv sem ingyenes, elég sokat meg kell venni.

A vonatjegy pedig ahogy előttem is írták, csak akkor kedvezményes, ha egész család megy. De ha csak az egyiket kell vinni valahova, akkor teljes árút kell venni.

2012. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

Én szerintem meg nem kell előre inni a medve bőrére, hogy úgy is maradnak ( ahogy olvasom nem túl nagy) kedvezmények.

De ez csak az én véleményem, mások biztos a jövőbe látnak.

2012. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvérem csak ezért vállalt 3-dikat. Gyakorlatilag a többi családtagtól függnek. Mindenkitől pénzt kérnek kölcsön. Elég betegesek a gyerekek, sok megy gyógyszerre és ezek szerint nem elég a kedvezmény. Bármi váratlan dolog van,azonnal kölcsönkérni mennek.
2012. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%
Én valahol nagyon nem értem hogy a 3 gyerek mitől több olyan szinten 2 szülővel, mint egy egyedülálló anya 2 gyerekkel. (Az anyámról van szó, én még tanulok, húgom most volt elsős és semmilyen kedvezményt nem kap!) Amúgy szerintem csak ezért nem érdemes több gyereket vállalni, mert ettől függetlenül ugyanúgy kell rájuk költeni, és szerintem az többe kerül, mint a támogatások. Én úgy gondolom csak annyi gyereket szeretnék vállalni, amennyit biztonságban el tudok tartani, akár egyedül is, ha úgy adódik. Azzal meg végképp nem érteke egyet, hogy ahol van 2, jut hely 3-nak is. Mi így most pont elvagyunk, de ha születne még egy tesónk, az nagyon padlóra vágná az egész háztartást. Amúgy felénk a fiatal szülőknek két gyerekük van többnyire, és akiket eddig kérdeztem családban, közeli barátoktól, nem is terveznek többet.
2012. jún. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Persze félreértés ne essék, nem a pénzért kell harmadik gyereket vállalni, hanem szeretetből! Nyilván aki nem dolgozik, az az adókedvezményt sem tudja igénybe venni, ami például nálunk jelen esetben a férjemmel együtt majdnem egy plusz havi fizetés (70e), míg 2 gyereknél 20e forint. A többi kedvezményről nem is beszélve. A kettő gyerek még sajnos mindig a "nem gyerek" kategória az állam részéről.
2012. jún. 13. 12:54
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy látom, hogy egyre többen vállalják be a harmadik gyereket. És bizony nekem van olyan ismerősöm, aki simán belemondta az arcomba, hogy nem talált állást, így inkább teherbe esett. Így a családi adókedvezményből a családiból szépen megélnek. Na de meddig könyörgöm? Simán eltörölhetik bármelyik kedvezményt. Ebbe nem gondolnak bele?

Amúgy nekem három van. Kettőt tervezetünk, a harmadiknál nem voltunk elég gondosak. Végül is úgy döntöttünk, hogy megtartjuk, egyik érvem az volt, hogy ahol van hely kettőnek ott a harmadiknak is kell lennie. Nem vagyunk gazdagok, lehet nem fognak külföldön nyaralni még jó ideig és elég sok ruhájuk lesz turkálóból, de úgy gondoljuk jól döntöttünk. Szeretjük mindannyian egymást, összetartó család vagyunk, tisztességesen élünk, és nem öltem meg egy életet. Csak egyetlen egy dolgot viselek elég nehezen a mai napig pedig már elmúlt egy éves a legkisebb gyerekem. Az emberek hangos, szemmel látható megvetését a nagycsaládosok felé...

2012. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Én is egyre több helyen látom, hogy bevállalják a harmadik gyereket és nem kell nekem megmagyarázni, hogy az anyagiak miatt. Valaki kimondja, valaki nem. Volt több is olyan, akivel együtt szültük a 2. gyerekünket és azt mondták megállnak kettőnél. Rá 2 év múlva újabb babát vártak, a harmadikat és tervezték. Persze nem rossz értelemben véve. Nagyon örültem neki és becsülöm azt aki babát vállal, főleg a harmadikat vagy esetleg negyediket. Legalább gyarapodik a magyar nép. :)
2012. jún. 13. 14:52
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindig nagy családot szerettem volna, mi hárman voltunk testvérek, férjemék öten...sajnos sok évig csak egy gyerekünk volt, majd két éve született a kisfiunk, és most vagyok 21 hetes...nagyon örülünk, és egy ideig még a kedvezményeket is igénybe vesszük, mert nálunk ez elég szép pénz.de nem erre terveztük, lévén,hogy a lányom már 16 éves, csak 2 évig számítok nagycsaládosnak...én úgy vettem észre egyébként,hogy aki több gyereket vállal, jobbak a körülményei az átlagnál.
2012. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ismerős mondta, hogy bevállalja a 3.-at is majd, mert a kedvezmények miatt nem kerül többe, mint kettő. Bár akkor még csak az első volt meg neki.
2012. nov. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!