Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsődei gondozónők! Válaszol...

Bölcsődei gondozónők! Válaszoltok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok és csecsemőgondozói szakon tanulok.A képzés 2 éves, és ha minden vizsgám sikerül jövőre végzek.Viszont egyre jobban elgondolkodok azon, hogy vajon tényleg gyerekek között lenne a helyem.? Na szóval egy félénk, visszahúzódó, nehezen kapcsolatot teremtő lány is megállná a helyét gyerekek között? Mennyire nehéz ezzel a szakmával elhelyezkedni? Nem vagyok valami talpraesett és ezért is kérdezem ezeket:S Félek, hogy nem tudnék figyelni és foglalkozni egyszerre 6 gyerekkel vagy többre.Az egy dolog, hogy mindig 5ös-re vizsgázok, de azt a gyakorlatba is kell tudni alkalmazni, ami nem biztos, hogy menni fog. Minden tanácsot nagyon szívesen fogadok és előre is köszönöm, ha valaki a segítségemre lesz :)
2012. jún. 13. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatra is fogtok járni.Ott majd meglátod hogy nem úgy kell foglalkozni egyszerre 6 gyerekkel mint egy anya otthon az egy gyerekével.Ez is a bölcsőde lényege:a közösség.Hogy alkalmazkodjon egy kicsit másokhoz,egy kicsit tanuljon meg várni.Gondozási sorrend van ami csak vészhelyzet esetén borul,egyesével-kettesével viszed őket mosdóba,egyenként hívod őket enni tehát egyszerre 1-2 gyerekkel kell foglalkozni.Szabad játék van te max csak feldobod a játék ötletet vagy segítesz elkezdeni.Mondókázás ,éneklés csoportosan.Én is félénk visszahúzódó vagyok ,de a gyerekek között nem és sztem ott te sem leszel.Mert ha szereted őket jól bánsz velük ők feltétel nélkül fogadnak el.Elhelyezkedni elég nehéz sok jelentkező van egy állásra.Sok sikert neked!
2012. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, aranyos vagy :)Amúgy te is ezt az OKJ-s képzést végezted el vagy egyetemre jártál? Hogy tudtál utána elhelyezkedni? Személyesen kell munka után érdeklődni a bölcsődékben vagy ha újságba hirdetik, akkor úgy? Egyik órán bejött két fiatal pályakezdő gondozónő és megkérdeztem tőlük, hogy mennyire nehéz volt nekik elhelyezkedni és azt mondták, hogy a gyakorlaton kell jól teljesíteni, mert azokat hívják vissza, akikkel meg voltak elégedve. Jó lenne, ha nekem is sikerülne ugyanazon a helyen maradni, ahol gyakorlaton leszek, mert akkor megoldódna a munkakeresési probléma :) Ja és még annyit szeretnék kérdezni, hogy mennyire fizetik meg? Azt tudom, hogy nem fogok annyit keresni, mint egy orvos, de azért meg lehet élni belőle?
2012. jún. 13. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:
OKJ képzésre jártam.A főnököm nem szívesen vesz fel diplomást mert azt jobban meg kell fizetni.Nálunk is volt olyan hogy a gyakorlati helyén munkát ajánlottak neki.Ha mégsem hívnak így menj be minden bölcsibe ahol szívesen dolgoznál.Hagyj ott egy önéletrajzot.
2012. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egyetemen végeztem el, de a kollégáim közül mindenki OKJ-t csinált, nem igazán látok különbséget a munkavégzésünkben. Viszonyt a gyerekek felé majd nyitni kell, kérdezgetni őket, stb., de ne félj ettől, teljesen más, mint felnőttekkel. A gyerekek nagyon fel fognak rád nézni, hisz te hozzájuk képest mindent tudsz. Az egészen picikkel is kedvesnek kell lenni, és akkor semmi gond nem lesz. És a gyakorlat tényleg sokat fog számítani: igazi bölcsi, igazi babákkal. Én nagyon szerettem. :) Normális hogy félsz, de majd belerázódsz! 24N (Nem az első voltam.)
2012. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még kimaradt hogy plusz szabadság jár legalább 20 nap nem tudom pontosan.A bérből ép ki lehet jönni nem vmi nagy szám de egy bolti eladóhoz képest jobb.Nekem annyival könnyebb volt hogy ahol dolgoztam ugyanaz volt a főnök mint a bölcsibe mikor vissza mentem GYED.ről áthelyezett oda.
2012. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És pontosan mennyi a fizetés? Meg hallottam, hogy el lehet végezni mellette pl: a babamasszázst, így több lehetőségem lenne elhelyezkedni
2012. jún. 13. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!