Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy párnak gyereke születik...

Ha egy párnak gyereke születik, akkor törvényszerű, hogy a nő a férfit apának meg apukának fogja innentől hívni? Miért?

Figyelt kérdés

2012. jún. 13. 16:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű. Én akkor hivom apának, ha a fiamnak mondom, hogy pl. majd apa odaadja :)

Becenevén hívom, és ő is engem. :)

2012. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A babát ezzel is tanítják, aztán "átragad". Mi vegyesen használjuk.
2012. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Nekem eszembe se jutna így hívni a férjem. Van nekem saját apám. Persze más ha a gyereknek beszélek róla akkor azt mondom, hogy pl. Apa mindjárt hazajön, menj oda Apához, stb. De én magam nem szólítom így. A mi családunkban ez senkinél sem szokás. Nem is állna rá a szám.
2012. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Ez ugyanolyan, mint a "pisilünk", "fogzunk", "tápit iszunk" és társai. Engem idegesít is :D
2012. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Na, legyen itt a magyarázat.

Én , legtöbbször a keresztnevén szólítom, szólítottam a férjem, mondjuk úgy, h "Laci ,gyere ide légyszi" .

Amikor a gyerkőc már elég nagy volt és "beszélgetett"velünk simán lelacizta az apját..... meg volt keveredve szegény, h mindenki "apa, apa" és én szólítom a keresztnevén, most ő hogy szólítsa? Aztán -nehezen bevallom- de a férjemet elkezdtem "apának" hívni, h "Apától kérd el ezt/azt". Na, onanntól már apa volt.

2012. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Épp ezt akartam mondani, hogy: másik kérdés lehetne, hogy "mit gondoltok arról, hogy egy gyerek a keresztnevén szólítja a szüleit?". Azt is furcsállanák egy csomóan. Csak így tudod megtanítani, ha következetesen te is Apának szólítod a párod. Aztán ha egymás közt vagytok (ami egyre ritkébban van egy gyerek születésével), akkor maradhat a keresztnév
2012. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
hm, értem. köszönöm a válaszokat! csak olyan furcsa, mert sok barátnőmtől hallom, hogy kb. 3 hónapos terhesen már "apának, apukán" szólítják a párjukat (azt nem tudom, hogy amikor ketten vannak, hogy hívják egymást, de az ismerősöknek, barátoknak már apa néven emlegetik őket, nem kicsit megjavarva ezzel az embereket). én nem tehetek róla, de ezt túlzásnak tartom:(
2012. jún. 13. 16:54
 8/19 anonim ***** válasza:
A gyerek jelenlétében mi sosem szólítjuk a másikat a keresztnevén. Mégpedig azért, mert így könnyebben megtanulja ő is, hogy én anya vagyok, az apja pedig apa. Ha nincs a közelben a kislányunk, akkor vagy a nevén, vagy valami becézően szólítjuk a másikat. :)
2012. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
Kinek mi esik a szájára... :) Mi is elkezdtük egymást a párommal anyának meg apának hívni. Mikor még a pocakban volt a baba, akkor azért, mert valahogy ettől is már egy kicsit szülők lettünk, jó érzés volt, hogy nemsokára tényleg anya és apa válik belőlünk, utána meg a gyerek miatt, hogy benne is így rögzüljön. Nyilván ha mással beszélek, általában a keresztnevét mondom a páromnak. De egymást legtöbbet apázzuk-anyázzuk.
2012. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért az más, ha az apjáról úgy beszélek a gyereknek, hogy "apától kérd" vagy "majd apa odaadja" mint mikor én szólítom őt apának!


Mi nem szólítjuk egymást így, szerintem butaság. Persze, lehet hogy meg van keveredve a gyerek az elején, de hamar tanulnak.

2012. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!