Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy párnak gyereke születik...

Ha egy párnak gyereke születik, akkor törvényszerű, hogy a nő a férfit apának meg apukának fogja innentől hívni? Miért?

Figyelt kérdés

2012. jún. 13. 16:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, de gyakran megesik, mert nem akarják, hogy a gyerek azt mondja az apjának, hogy "Szívem" vagy "Drágám", mert ezt hallja gyakran :D Szóval... azért mégis csak... :)
2012. jún. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Majdnem minden gyereknél megtörténik, hogy a keresztnevén szólítja az apját/anyját, mert tetszik neki. Még akkor is, ha otthon állandóan "apa" v. "anya" a neve, meghallhatja a gyerek más szájából is. Ebben semmi baj nincs.

Ha otthon apa meg az anya megnevezés megy, akkor később kavarodás lehet abból, hogy a gyerek megkérdezi pl az anyjától hogy miért hívod apát apának? A te apukád is?

Én kiskoromban megkérdeztem.

2012. jún. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nálunk nem így van,csak akkor mondom,hogy Apa ha a fiammal beszélek a páromról,vagy a fiamnak mondok valamit,pl szaladj oda Apához,add oda Apának.Párom a nevén szólítom,vagy becézem,és ez fordítva, is így van,hülyén is érezném magam,mert van Apukám és nekem Ő az Apa nem a férjem.
2012. jún. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%

Nekem eszembe sem jut, mert van saját apukám.

Ennyi erővel a szüleimet is papának és mamának kellene szólítanom, hogy a gyerekek nehogy apának és anyának hívják őket?????

Vagy az óvónéniket is hívjam így, mert a gyerekeim úgy hívják őket?

2012. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

Mi is úgy hívjuk egymást. Nem okozott gondot a kislányomnál (3,5 éves) tisztában van vele, hogy az apa anyukája a mama, anyáé a mami...

Szerintem csak szeret vitatkozni az akit ez zavar...

2012. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mi is így hívjuk egymást, bár én szoktam a férjemet a nevén szólítani, de most 2éves a fiam és mindig kijavít: "Nem Zoji Ő apa!"

Majd ha nagyobb lesz, biztos megérti.

2012. jún. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Dehogy törvényszerű, pl. anyukám sem szólította apának apukámat, és én sem szólítottam így soha a páromat, ettől még én is apának hívom apukámat, és a fiam is a sajátját :)

Sőt, a fiam a nagyapját nagypapának szólítja, de én mindig apának szólítom, mégsincs keveredés, hiszen neki mindig azt mondom, hogy "megyünk a nagypapához", meg "add oda a nagypapának", stb. Ettől még, ha én beszélek hozzá, nyilván nem azt mondom neki, hogy "hogy vagy nagypapa", hiszen nekem nem a nagypapám. Épp ezért nem értem, miért kéne a férjemet apának szólítanom, hiszen nekem nem az apám :D

2012. jún. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért sokat sejtető, ha valaki apának szólítja a szerelmét, házastársát. Én a férjemben nem az apát látom elsősorban, nem is szólítom így soha. A gyerekek is megtanulták, hogy aki nekem anyu, az nekik nagyi, aki nekem Életem, az nekik apa. 2-3 évesen már értik, miről szól ez... ;-)
2012. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Van nekem olyan ismerősöm, aki drágámnak szólítja a férjét, és hiába szép a megszólítás...

Szerintem meg ez csak kukacoskodás. Ráérő ember nem tud másba belekötni.

2012. júl. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!