Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák! Hol és mikor kell...

Kismamák! Hol és mikor kell intézni a TGYÁS-t, a GYED-et és a GYES-t? Lent folyt.

Figyelt kérdés
Tapasztalatlan vagyok, ezen a téren. Dokihoz csak jövőhéten megyek. Ha 91000. -volt a bruttóm, akkor kb. milyen összegekre számíthatok és meddig jár? Hamarosan megint táppénzen leszek.
2009. júl. 4. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A TGYÁS-t és a GYED-et a munkahelyeden kell intézni. Legalábbis nálunk. Ha megszültem, be kell vinni az igazolást a dokitól, hogy megszületett a baba és utána már a munkahely intéz mindent.

Azt tudom, hogy a TGYÁS-t 28 nappal hamarabb megkezdheted igénybe venni, mint a szülés tényleges napja, de szerintem nem érdemes.

2009. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fotucsok ***** válasza:
A szülési szabadságot és a gyedet a munkahelyeden kell intézni. A humánpolitikai osztályon (ha van ilyen) megmondják mi kell hozzá (születési anyakönyvi kivonat, és egy adatlap, amit ki kell tölteni.) Az anyasági segélyt és a családi pótlékot pedig a Magyar Államkincstárnál.
2009. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A munkahelyed csak akkor intézi, ha tb. kifizetőhely. Ha nem, akkor a munkahelyed címe szerinti illetékes oep-en kell.


Az egyes ellátásokról bővebben itt olvashatsz:

tgyás:

[link]


gyed:

[link]

2009. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!