Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki főiskolára jár közület...

Van aki főiskolára jár közületek a gyerek (ek) mellett? Tanácsot kérnék! (? )

Figyelt kérdés

16 hónapos ikreim vannak, terhességem elött 1 évet végeztem főiskolán munka mellett. Most februárban folytattam, jelenleg vizsgaidőszak van. Csakhogy rájöttem, képtelen vagyok mellettük tanulni. Csak az éjszakázás marad, de akkor meg másnap vagyok ingerült...Plusz minden más is idegesít, a férjem munkája miatt néha az is necces,hogy megyek el vizsgázni. Ill. nem tudom,hogy adhatom és mikor őket bölcsibe, visszamenjek-e dolgozni vagy vállaljuk be jövőre a köv. babát? Persze ezek sokkal összetettebb dolgok,mint hogy itt erre választ adjatok, inkább a tanulás miatt aggódom. Abbahagyjam az egészet és akkor nem kell idegeskednem minden miatt?Nyugodtan jöhetne bármikor a tesó vagy nyugodtan mehetnék dolgozni, ha bölcsibe kerülnek a ygerekek. Végülis van szakmám, de azért ezt is sajnálnám.

Ki hogy tanul és mit változtatott az életén? Mekkora a gyerek?


2012. jún. 14. 17:23
1 2
 1/18 zokniszörny ***** válasza:
Ha 1 évet elvégeztél, akkor már kérhetsz féléves, éves halasztást a főiskolán. Szerintem ez a legjobb megoldás. Fél év múlva a babácskáid már majdnem 2 évesek lesznek, és kapsz fél év gondolkodási időt is. Valamint az iskolát később is folytathatod, évek múltán is.
2012. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Már kihagytam másfél évet a terhesség, szülés utáni időszakban. 1 félévem van még,amit passzívba rakhatok, de nyilván nem ezt akarom. Azt megtartanám,amennyiben folytatom és vmi miatt fontos lenne, legyen.
2012. jún. 14. 17:44
 3/18 zokniszörny ***** válasza:

Aha, értem. Hát, így nehezebb a dolog.

Könnyített órarend? Nálunk lehet ilyet kérni. Kevesebb tárgyad lenne jövőre, csak a fő tárgyakból kellene vizsgáznod, tehát lényegesen kevesebből. Amúgy ajánlom, beszélj a tanulmányi ügyekért felelős dékánhelyettessel, hátha neki van egyéb ötlete. Lehet, hogy méltányossági vizsgarendet is kérhetsz. Esetleg nagyszülők, barátnők nem tudnának kicsit besegíteni? Lepasszolod a gyerkőcöket pár órára, míg te tanulsz. Jobb ötletem nincs.

2012. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Áá, amúgy inkább az a problémám,hogy nem is tudom érdemes-e folytatnom...az alapprobléma itt kezdődik.

2012. jún. 14. 17:57
 5/18 anonim ***** válasza:

Én is akartam tanulni - de le is tettem róla. Nekem csak 1 gyerekem van 19 hónapos, de lehetetlenség lenne tanulni mellette. Éjszaka pedig inkább én is aludni akarok.

Nem is tudom, hogy másnak hogy megy.

Talán jövőre, de lehet abból se lesz semmi, mert szeretnénk még egy gyerkőcöt, és akkor már megint 2 évet várhatok.

2012. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem,tanulj,akkor,amikor a gyerekek alszanak.

Mivel,még elég kicsik,gondolom,azért délután alszanak.

Vagy,kérj meg egy olcsó diáklányt,akik vigyáznak rá.

Ha,nem tudod folytatni akarod-e,akkor szerintem nem is biztos,hogy a tanulási gondokkal van a probléma.

Nekem egyébként három évesek az ikerlányaim és 4 hónapos a kisfiam:))Szuper így,örülök,hogy nem mentem vissza dolgozni a gyerekek között.Még a negyedik baba is tervben

van.Én tudom,hogy még gyerekeknek nélkül is nehéz a

főiskola/egyetem,nem hogy gyerkőcökkel.

Viszont,nagyon gondold meg,mielőtt esetleg otthagynád,én is ott akartam hagyni az egyetemet,hát Isteni áldás,hogy

nem tettem és lediplomáztam.

2012. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is!

Kedves utolsó válaszoló! Gyerekek mellett csináltad? Amúgy meg gratulálok mind a 3 gyerkőchöz! Nekem ikerfiaim vannak és természetesen egy kislányra is vágyunk...

Mit végeztél?

2012. jún. 14. 20:56
 8/18 anonim ***** válasza:

Terhességem alatt végig csináltam.Amikor megszülettek a lányok,akkor már csak a záróvizsgáim voltak.Hát,mit mondjak

igen nehéz volt,de mihamarabb túl akartam rajta lenni.

3 hetesek voltak a kislányaim,amikor a diplomaosztóm volt:)

Én angol,spanyol szakon végeztem.Egyébként most is dolgozom,

néha-néha,fordítok,de csak azért,hogy ne essek nagyon ki a

dolgokból.

2012. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én egyéni tanrenddel csináltam végig, a második évben lettem terhes és 5 éves volt az egyetem. Férjem nagymamája sokat segített, ő volt itthon a kislányommal, míg én az egyetemen voltam. Egy évet se hagytam ki, de elég húzós volt... 28N
2012. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én gyesen kezdtem el a főiskolát. Volt egy három éves és egy egy éves gyerekem. Nagyon nehéz volt. Már könnyebb (öt és három évesek). A férjem, anyósom, anyám tesóm vigyáztak rájuk. Sok konzultációra nem tudtam elmenni, ha nem volt ki vigyázzon rájuk. Akkor tanultam, ha aludtak (délben 12-14 óra között, és este 20-24.ig) A ház elúszott, vizsgaidőszak után szoktam nagyon nagy takarítást végezni,mert minden szabad percemben tanultam, vagy beadandókat írtam (rengeteg van mindig)Általában vizsgaidőszak kezdetére már teljesen kimerülök, a vizsgaidőszak végére meg lebetegedek. Nagyon nehéz, de ha már elkezdtem befejezem. Na a szoptatás miatt is szörnyű volt, nem tudtam fejni, még fejőgéppel sem, de mindig próbáltam, s sokszor 2 előadás között kínlódtam a Wc.-n, mire hazaértem majd meg haltam. De így is sikerült 2,5 éves koráig szoptatnom. De nem biztos, hogy újra bevállalnám. Szerintem ne vállalj úgy új babát, ha nincs aki segítsen. Nagyon átérzem a helyzeted. A férjeddel beszéld meg, nagyon nehéz döntés előtt állsz.
2012. jún. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!