Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki tizenévesen...

Van itt olyan, aki tizenévesen vagy huszas évei elején esett át abortuszon?

Figyelt kérdés
megbántad? vagy jól döntöttél?
2009. júl. 4. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Már 18 évesen is határozott ember voltam.Nem bántam meg.

Most már 34 vagyok és 10 hetes a lányom.Most jött el az ideje.

2009. júl. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak annyit szeretnék még szólni, hogy nem vitát szítani jöttem, komolyan érdekelnek a válaszok. az abortuszon átesetteket leszóló, durva hozzászólásokat légyszíves tartsátok meg magatoknak, szerintem mindannyian tudjuk, hogy nem a legmegfelelőbb megoldás, csupán végső megoldásként szolgálhat. köszönöm.
2009. júl. 4. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon nehéz kérdés,főleg az,hogy megbánta-e akinek volt abortusza.Biztosan azért vetette el a kicsit mert nem tudta akkor abban a helyzetben amiben volt vállalni volt oka rá.Szerencsére nekem nem kellett soha (még,és remélem nem is kell)átesnem rajta.Nem tudom hogyan döntenék ha nem várt babával lennék terhes,jelenleg 3 gyerekem van,ennyit is terveztünk.Abban biztos vagyok,hogy hatalmas lelkiismeret furdalásom lenne utána,hogy megöltem a gyerekemet.Főleg így,hogy itt vannak a gyönyörű gyerekeim.Unokatesómnak vetélése volt,de még most 2 egészséges baba után is sokat gondol rá,hogy milyen lenne,mennyi idős lenne most,fiú vagy lány lett volna...stb.Pedig Ő neki is véletlen baba lett volna.

Van ismerősöm akinek volt fiatalon abortusza,Ő is azt mondja még mindig gondol rá néha,és van lelkiismeret furdalása miatta.Szerintem jól meg kell gondolni,hogy valóban nem tudja-e vállalni a babát aki terhes lett,és persze a lehetséges következményekkel is számolni kell.

Van olyan ismerősöm is,akinek 1 abortusz után nem lehetett gyereke,később minden megtett érte,hogy legyen,és közel 40 évesen szült egy fogyatékos ikerpárt 27 hétre.Ez is az abortusza következménye szegénynek.

Jól gondold meg mit teszel.

2009. júl. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 volt, 17 és 18 éves koromban. És megbántam igen :( Most 30 vagyok.
2009. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy,1,5éve,és nagyon megbántam,de nem azért kelett elvetetni mert...hanem mert beteg is lehetett volna,és nagyon lelkiismeret furdalásom volt,és sokáig depressziós is voltam miatta,de mostmár jön a baba,aki nemsokára kinnvan,igaz,ő is hiányzik,és sokat gondolok rá,mi lett volna,fiú-lány.....:(

32+5kismama

2009. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnömnek el kellett vevetnie a babáját, mert ikrekkel volt terhes és az egyik elhalt, és ha a másikat nem veteti el, akkor ö is meghal vérmérgezésben a babával agyütt. VOlt már két másik gereke, igy nem sok választása volt. Most - 10 év után is - meg mindig nem tudta feldolgozni és siratja a babát.
2009. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 20 éves voltam mikor először terhes lettem,nagyon boldog voltam a vőlegényemmel együtt.Szépen haladtunk a babavárással még eljött az a bizonyos AFP vizsgálat ami kimutatta hogy a mi picikénknek velőcsőzáródási rendellenessége van(nyitott gerinc,és túl sok volt az agyvize szegényemnek) meg kellett csinálni újra a a vizsgálatot és szintén kimutatta..nagyon meg voltunk ilyedve.nem tudtuk mi történik vagy mi fog történni..de az orvos mondta hogy el kell hogy vegyék mert testileg és szellemileg is fogyatékos lesz ha életben marad.Nem volt sajnos választásom ...21 hetes voltam a picivel....és a mai napig hiányzik és nem tudom biztosan hogy jól döntöttem e.Ennek már 2 éve! most már az akkori vőlegényem a férjem és úgy néz ki hogy ismét jön a baba.Remélem már nem lesz gond.
2009. júl. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 16 evesen volt egy abortuszom, azota sok minden törtent velem .22 eves koromig sokat buliztam aztan kijöttem külföldre megalapoztam a jövömet, itt megismertem a ferjemet ö is magyar es most varjuk az elsö babankat 27 evesen. En örülök, hogy 16 evesen ugy döntöttem.
2009. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!