Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két-vagy többgyerekes anyukák!...

Két-vagy többgyerekes anyukák! Önkritikai kérdés, Te milyen anyának tartod magad? Miben kellene változnod?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Meg kéne tanulnom napi 1-2 óra alatt kialudni magamat, kaja nélkül energiabombának lenni, és a wc-n 10 másodperc alatt végezni.

Ezen kívül meg kéne tanulnom, hogy ne változzon a légzésem akkor sem, amikor felmosás után felkenik mondjuk spenóttal a gyerekek a konyhát. Meg kéne tanulnom azt is, hogy rá se hederítsek a kritikákra, főleg olyan emberek kritikáira, akik egy gyermeket nevelnek, egyet sem, ill. már elfelejtették, milyen kisgyermekes szülőnek lenni.

És még van sok minden más is, hisz tudjátok.


Hogy milyen anyának tartom magamat? Ösztönösen jónak, ez a szerénytelen helyzet. Csak rá kell nézni a gyönyörű, okos, boldog gyermekeimre. :)

(a sosem pucolt ablakokra meg a rumlis ruhásszekrényemre azonban nem ér nézni... :P :))

2012. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lepontozni könnyű, de válaszolni, önkritikát gyakorolni már nem mertek. :))
2012. jún. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egész jó anyának tartom magam, de nem a legjobbnak. Az én anyukám pl sokkal jobb, mint amilyen én vagyok, sajnos.

Az az igazság, hogy nagyon türelmetlen vagyok (vagy lettem), elég gyorsan elkezdek kiabálni. Sajna pár taslit is kapott a fiam, és félek, hogy emiatt veri a húgát (na nem úgy kell elképzelni, h naponta megpofoztam, de 8-10 alkalommal sikerült annyira felhúznia, hogy reflexből megsuhintottam). Azóta megfogadtam, hogy soha többet, bármit csinál, de ami történt megtörtént. Remélem nem okoztam súlyos lelki sérülést...


Szóval nekem csak a türelmemmel van baj, amin kéne változtatni, mert az nem érdekel, hogy nem vagyok házitündér, és nincs rend és tisztaság. És nincs minden nap főtt étel.

2012. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy szuperanya, aki mindenhol 1000%-osan teljesít és minden tip-top az életében.

Nekem is a türelmetlenség a legnagyobb hibám és hogy emellé még nagyon önző is vagyok, pl. inkább nyugodtan megiszom a kávémat és mellette netezek, mint hogy nekiálljak lemosni a konyhaszekrény ajtóit :)

2012. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én nem tudom beosztani az időmet. Például kész csődnek érzem, hogy egy vacak 60 nm-res lakást képtelen vagyok egy nap alatt kitakarítani, hogy minden este órákat tökölődök el rendrakással, hogy éjszakázok, ezért reggel képtelen vagyok mondjuk 7-kor felkelni, és mindent idejében befejezni. Pedig hiszem azt, hogy más meg tudja csinálni. Ezért nincs időm a gyerekekkel eleget foglalkozni, és például ezért érzem még kudarcélménynek azt, hogy 2 éves és 4 hónapos fiam nem beszél és nem szobatiszta.
2012. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sajnos türelmetlen vagyok,és ezen kellene változtatnom.

De 12 órázom,emberekkel foglalkozom,ha este 6-ra vagy 8-ra hazaérek,kevésbe tudom a 2 gyerekemet tolerálni:(!

Egyéb hibámról nem tudok,ha kell,akkor a barátjuk vagyok,ha kell akkor pedig az anyukájuk:)!

2012. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!