Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig vagyok védett a munkált...

Meddig vagyok védett a munkáltatónál? Meddig nem rúghatnak ki?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom, 3 éves koráig itthon maradok vele. Tervezzük a 2. babát, a munkáltatóm is tudja ezt.

Sajnos 2 hónapja volt egy vetélésem!

Én úgy tudom 3 éves koráig védett vagyok, de valaki azt mondta nekem, hogy csak a gyed lejártáig. Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jún. 17. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha maradsz otthon fizetés nélküli szabin, akkor él a védelem a gyerek 3 éves koráig, a gyed végén csak azoknak nem él, akik visszamennek dolgozni. Ha közben teherbe esel, akkor jelentsd be írásban a munkáltatódnak, hogy babát vársz, onnantól megint védett vagy.
2012. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így tudtam!
2012. jún. 18. 06:34
 3/11 anonim ***** válasza:
De jó ez a kérdés! Én már jelenleg a bent maradt szabijaimat töltöm, a lányom márciusban múlt 2 éves. A gyed lejártával megszakítottam a fizetés nélküli szabit, eljöttem rendes szabadságra, ami július 9-én telik. Az álláshelyem már nincs meg, ezt kb. a gyerek 1 éves korában közölték már velem, tehát akkor engem már júliusban lapátra is tehetnek?:(
2012. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


itt is mást mondanak, keress rá a "védett" szóra, mindenhol azt írják, hogy ha lemondasz a gyesről és 2 éves korában visszamész dolgozni akkor is 3 éves koráig védett vagy.

2012. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2012. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Védett vagy, csak bizonyos indokokkal rúghatnak ki. Ha rákeresel a googleban, több helyen is írják.
2012. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 74 és 75%-os válaszolók, sajnos rossz hírem van. A belinkelt kérdések régiek, a Munka törvénykönyv ezen változása meg annyira új, hogy majd csak július 1-én lép hatályba.

És az új tervezet nem tartalmaz tilalmat, csak annyit, hogy ha tgyáson vagy, illetve ha fizetés nélküli szabit veszel igénybe, akkor a felmondási idő csak ezek lejártával kezdődhet. És ez bizony azt jelenti, hogy július 1-től NINCS védelem 3 éves korig. Sajnos.

2012. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

új mt, július 1-től ezt mondja:


"a három év alatti gyermekkel rendelkező, de munkát végző női, vagy gyermekét egyedül nevelő férfi munkavállaló esetében a munkaviszony csak különösen indokolt esetben szüntethető meg, csakúgy, mint a védett korú munkavállalók esetében. Különösen indokolt esetről akkor beszélhetünk, ha nincs a munkavállaló számára felajánlható megfelelő munkakör, vagy azt nem fogadja el."

2012. jún. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tehát nem él a védelem.


A védelem ugyanis azt jelentette, hogy SEMMILYEN indokkal nem lehet rendes felmondással elbocsátani a munkavállalót a kicsi 3 éves koráig (régi Mt). Ez a védelem szűnik meg július 1-től, ahogy írtam, és ahogy te is megerősítetted.

2012. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, ezt írtam, mert utána néztem. Most beszéltem a munkaügyes vezetővel, ez azokra vonatkozik, akik július 1-el nincsenek visszavéve, tehát akit addig visszavesznek védett marad még egy évig. Visszamenőleg nem hatályos a törvény, hálistennek.

Már bejelenteni nem tudja a kérdező, hogy június 30-tól munkába állna? Szerintem már nem, mert valami 30 vagy 60 nappal előtte kellene jelezni.

Ha többet tudsz arról, hogy hogyan ne veszítse el a kérdező az állását, szerintem segíthetnél.

2012. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!