Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a névhez? Villő

Mit szóltok ehhez a névhez? Villő

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésben olvasom, és egyre többször hallom is.

Tetszik? Adnátok? Hogy lehet becézni?


2012. jún. 19. 11:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Tetszik. Adnám.

Nem kell becézni.

2012. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Nincs becéző alakja. Villőkét én nem mondanék. Önmagában nekem semleges. Ellenérzést nem vált ki, de nem is tetszik. Ami miatt mégis, hogy fiatal magyar névalkotás, és hogy nem tömegnév. Hangzása kellemes.
2012. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Fiatal magyar névalkotás? Én úgy tudtam ősmagyar név.
2012. jún. 19. 11:26
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

A wiki ezt írja:


A Villő[1] a magyar eredetű női név, újabb keletű magyar névalkotás, Kodály Zoltán 1925-ben szerzett gyermekkórusának címe nyomán. A villő szó a villőzés, régi magyar téltemető szokás során énekelt versekben fordul elő. Valószínűleg a latin villus szóból ered, aminek a jelentése lomb - mivel a lányok villőzéskor fűzágakkal járták a falut -, és összefügghet a szlovák víla szóval is, aminek a jelentése tündér.

2012. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Bocsi de szeintem nem szép,nekem rögtön a velő jut eszembe róla és én vizuális tipus vagyok,miközben egy kislányról beszélnek nekem egy agyvelő képe van a fejemben.brr...
2012. jún. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Panka08 ***** válasza:
62%

Nekünk ha kislány lesz Villő lesz!! :)


Villő - A Villő ősi magyar eredetű név, tündért, fűzfa-tündért, átvitt értelemben rügyfakadást, tavaszt jelent.


10hkm

2012. jún. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Bevallom sokáig azt hittem, ez fiúnév... egyébként tetszik a hangzása. Én is úgy találtam, amikor rákerestem, hogy maga a név nem ősmagyar, csak egy ősi magyar szóból származik.
2012. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
en azt hittem hogy fiunev...epp ezert lanynak nem adnam.
2012. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Miért is lett lenyomva a második? Valakinek az a hobbija, hogy a helyes válaszokat rendre lehúzza. :-((
2012. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Tetszik!
2012. jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!