Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a legjobb fogamzásgátló?...

Mi a legjobb fogamzásgátló? Mirenát szeretnék, de ha van jobb akkor azt választanám!

Figyelt kérdés

A gyógyszertől migrénem van, a sima spirál működése nem tetszik, nem bírná a lelkiismeretem, a gumi hosszú távon macerás, a pharmatex megbízhatatlan.

3 gyerekünk van, 5 éven belül biztosan nem szeretnénk többet, ezért a Mirenára gondoltam, de még vacilálok.

Tapasztalat róla? Vagy jobb módszer, ami eddig nem jutott eszembe?



2012. jún. 19. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem orvostól kérdezed?
2012. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kérdeztem orvostól, fel is írattam a Mirenát receptre, de mielőtt kiadok rá 50 ezer Ft-ot azért még egyszer átgondolom, ha nem haragszol.
2012. jún. 19. 12:31
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Szia, Nekem 1 éve van fenta Mirena, a vérzésem teljesen eltünt, amikor menstruálnom kellene akkor elég egy tisztasági betét, és az is egy napig tart. Ha téged nem fog zavarni hogy nincs menstruációd akkor ajánlani tudom. Nincs gond vele, nem felejeted el bevenni mint a gyógyszert, nem zavar sex közben és 5 évig fent lehet.
2012. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, én nem tudok válaszolni, de engem is érdekel a téma. Nem tudom, hogy Mo-on létezik-e a fogamzásgátló injekció, vagy a bőr alá ültetehető változat. Erről esetleg hallott valaki?
2012. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Pont így vagyok mint te, azzal a különbséggel hogy én még vagy 10 évig nem szeretnék több babát, de lehet már akkor se.

Elköttetni viszont nem szeretném magam.

Én csak jókat hallottam-olvastam a mirénáról, egyik barátnőmnek van, nem zavaró nincs semmi hízás vagy hormonális baja tőle, nem zavaró szex közben, néha ellenőriztetni kell de amúgy 5 évig levan a gond a fogamzásgátlás témáról.

Marha drága. Ez az egy bajom van vele, én most gyűjtögetek rá.

2012. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is csak tisztasági van.Nekem sincs gondom vele.Talán az a 45 r ft-t amiért megvettem.kb 1 éve.Gyógystertáranként változik.
2012. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon!!!

Én is reménykedem a Mirenában, de sok fórumot elolvastam ezzel kapcsolatban, és jópár embernek le kellett venni. Meg sokan panaszkodtak hogy az első 3 hónapot végig vérezték a Mirenával. Persze remélem, hogy nekem beválik majd, engem nem zavar ha nem fogok mensizni. :)


A másik érdeklődőnek: van felkarba ültethető implantátum, "Implanon" a neve. Van 3 hónapig ható fog. gátló injekció is. Nekem sajnos ezek nem jók a hormontartalmuk miatt. (Tudom, hogy a Mirena is hormonos, de az helyileg hat, abból a vérbe szinte semmi nem szívódik fel).

2012. jún. 19. 17:01
 8/9 anonim ***** válasza:

En eddig szedtem tablettat, azt a majam nem birta, a nuvaring jo volt, de draga, a sima spiral mukodesi elve nekem sem tetszett, mirenat hasznalok es tokeletesen bevalt.

A injekcio eros, nekem azt nem is ajanlottak szinten a majam miatt, az implantatumrol meg nem is erdeklodtem.

De a mirena tenyleg szuper.

2012. jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszi az infót!


"a másik kérdező" :)

2012. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!