Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most komolyan, a szülés utáni...

Most komolyan, a szülés utáni 6 hetes gyerekágy mint fogalom már elavult vagy az orvosok, könyvek, kiadványok szerint felsorolt egészségügyi indokok már nem érvényesek manapság?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ez valami érdem lett, hogy még szinte le se szállt a szülőágyról a nő, már rohan edzeni. 2-3 hetes baba mellett. Nem ez érdekel, és nem irigykedek mielőtt megkapnám, mert én is sportolok, mozgok, nem hagytam el magam egyik babám után se, de borzasztó korainak tartom. Nekem az orvosom azt mondta és más eüsök is, hogy kell a szerveknek 5-6 hét idő míg visszarendeződnek a helyükre, míg az ízületek visszaállnak, (mert terhesen meglazulnak hogy később megkönnyítsék a szülést stb.), míg a méh, a hasfal, az izomzat összehúzódik, nem beszélve ha császár metszés volt heggel, vagy gátmetszés. Ez nem érvényes már, régi elv?

Ezzel nem vitatkoznék, hogy pl. szoptatni tud e mellette mert van aki igen van aki nem, meg lehet nem is fontos az illető anyukának a szoptatás tehát lehet,hogy eleve tápszeres a baba.Ezt a részét már nem is bolygatnám.


2012. jún. 19. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést, de nem véletlenül van 6 hetes kontroll.
2012. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Őszinte lehetek? Nagyon könnyű szülésem volt (első baba), 6 óra alatt lett meg a lányom, olyan minimális fájdalommal, hogy a végén megesküdtem volna, hogy ez a gyerek nem belőlem bújt ki, hanem az asztal alól rántották elő. :) Alig fél centis gátsebem lett, és - NEM VICCELEK - szülés után 2 órával, ahogy kimehettem az őrzőből, egyből rohantam a lányomért, aztán másnap és az azt követő napon is pörögtem, és ez akkor sem változott, amikor hazamentünk. Szinte semennyi gyermekágyat sem hagytam magamnak, folyamatosan pörögtem, tettem a dolgomat, jöttem-mentem, egyszerűen képtelen voltam leállni, olyan volt, mintha kaptam volna egy extra adrenalin-löketet. Nem kimondottan tornáztam, de nagyon sokat mozogtam, egyszerűen nem igényelte a szervezetem a pihenést, pedig alapvetően egy lusta disznó vagyok. :)
2012. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan karacsonykor szuletett mInd a ket lanyom, igy hideg vilt, de ha nem lett vilna, akkor is betartottul volna a 6 hetet. Nem fogadtunk latogatokat es en sem mentem ki az ujszulott babaval csak amik
2012. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mit nem értesz a kérdésen? Az a lényege, hogy ez hogy a 6 hetet amennyire lehet pihenjünk vagy legalábbis ne erőltessük meg magunkat mert kell idő a szervezetnek hiszen a terhesség és szülés igenis megviseli a női szervezetet valamennyire (jó nem azt mondom én se hogy úgy kell csinálni mintha betegség lenne, meg hogy igen ez egy természetes állapot de attól még kimeríti a szervezetet és megterheli)már egy túlhaladott nézet?

Mint csomó minden más egészségügyi dolog. pl. hogy a bárányhimlőt kell e lekenni valamivel, vagy megégett kézre tejföl kell, hogy ne egyen glutént a gyerek 9 hónapos vagy 1 éves koráig, vagy 3 hónaposan felestej, meg hasonlók (ezek csak hasonló példák de régen még ezt mondták ma már tök mást)

2012. jún. 19. 22:13
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Nekem ugyan karacsonykor szuletett mInd a ket lanyom, igy hideg vilt, de ha nem lett vilna, akkor is betartottul volna a 6 hetet. Nem fogadtunk latogatokat es en sem mentem ki az ujszulott babaval csak amikor elkezdtuk a levegoztetest. Most sem tennek maskepp es felelotlen ek tartom azt, aki 3 hetes babat kozossegbe visz!
2012. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Császárral szültem, két órával (altatásos volt) utána, már törökülésben ültem az ágyon!

Mentem pisilni, tusolni stb.

Este már kint fogadtam a látogatókat! Egyszerűen jól viselem a műtétet!

Ahogy hazaértünk már mostam! Sőt, 4 héttel utána már finom, de sportolni is kezdtem! Semmi bajom nem lett!

Aláírom, van,aki nem ilyen gyorsan regenerálódik, de van,aki igen!

2012. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én is törökülésben szoptattam pár óra múlva de azért ez nem ugyanaz mint ha edzésre mentem volna, meg a házimunka se ugyanaz szerintem.

Illetve a 4 hét is azért közel 1 hónap, és nem 2-3 hét.

2012. jún. 19. 22:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét fajta szülésem hosszú volt és eléggé megviselt. Úgy, hogy előtte elég edzett voltam. A szobatársaim és az akkor bent fekvő anyukák között sem volt túl gyakori, hogy valaki két óra múlva lepattanjon az ágyról. Ritka és szerencsés az, akinek ez megy. Az összes ismerősömnek és nekem is kellett a hat hét. Nekem most másodjára a nyolc hét is simán.Mindkét gyerekem betöltötte a két hónapot, mikor otthon elkezdtem tornázgatni. Az orvosom is elmondta a varratszedéskor, hogy 6 hét!!!
2012. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák!

Van aki így viseli, van,aki úgy!

Nyilván érzi az ember, ha fáj, nem úgy alakul stb. Hát akkor pihenjen!

Én pl. 2. nap simán lementem a 3. emeletről a földszintre. Nem fájt, nem voltam fáradt!

2012. jún. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan meg akarnak felelni valaminek vagy valakinek, úgy érzik ha nem elég fittek és csinosak a szülés után pár nappal, akkor elhagyja őket a párjuk. Az is lehet hogy sokan kivárják azt a 6 hetet a szex terén, de addigra vissza akarják nyerni a régi alakjukat, hogy ne csalódjon bennük a párjuk, és ezért tornáznak.

Régen az volt, hogy minden nő megvárta míg természetesen alakul vissza a szülés után, de manapság pedig már sokan minél előbb szeretnék visszakapni a régi alakjukat, ha kell bármi áron is. Sajnos erőltetve vagyunk a média v. reklámok által, van akit jobban befolyásol, van akit kevésbé, vagy semennyire.

Egyébként külföldön ahol én élek, már csak 4 hetet mondanak gyerekágyi időszaknak.

2012. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!