Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális egy 16 éves...

Az normális egy 16 éves lánynál, hogy nem hajlandó a vele egykorúakkal "ismerkedni", kizártnak tartja, hogy ilyen "gyerekes" barátja legyen, mert neki az érettebb, borostás-szőrös mellkasú pasi kell!?

Figyelt kérdés
Biztosan olyan problémával állok szemben,amivel nem csak én "küszködök".Nekem nagyon nem tetszik,hogy az idősebbek iránt érdeklődö lányom,ennyire nem foglalkozik,azzal sem,hogy baja lehet belőle.Leülni és megbeszélni nem lehet mert ő megmondta hogy... Attól függetlenül,hogy szinte az összes tanára megmondta ,hogy érettebb mint a többi,nem azt jelenti hogy egyből a 20as pasikra kell menni.Esetleg valami tanács,hogyan tudnám megértetni vele,hogy várnia kell pár évet,hogy megkapja azt amire ő vágyik ? (Elnézést ha értelmetlenül írtam valamit,ami esetleg nem érthető.) 40/N
2012. jún. 20. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
De érthetően leírtad, egy 16 éves kamasznál azért az normális, ha pár évvel (20-24) idősebb srácok tetszenek neki. Naná, sajnos ez az élet rendje, ilyenkor az agyuk elszáll, és a hormonok működnek, és hű de izgi lenne egy idősebb sráccal járni, meg milyen menő!!! Én 30 férjem 34. Ez normális, ugye? Ilyenkor TE annyit tudsz tenni, hogy imádkozol, és folyamatosan az agyára mész az aggódásoddal. :-( Sajnos ez egy ilyen korszak lesz, valóban tartsd rajta a szemed, de azért élvezze is a fiatalságát, és ha elég esze van magára odafigyelni, nyugodtan járhat is egy két-három évvel idősebbel, hiszen én is jártam ennyi idős koromban, meg gondolom te is. A kérdésedre utalva: igen, normális.
2012. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális. Ha nem vonza a vele egykorúak társasága, akkor ezt el kell fogadni, erőltetni nem szabad, nem is lehet. Azt is el kell fogadni, hogy az idősebbekhez vonzódik. A 20-as pasik egyébként annyira nem idősek egy 16 éves lányhoz szerintem. A legtöbb amit tehesz, hogy megértően fordulsz hozzá, és eléred, hogy legalább megbeszélje veled a helyzetét, még akkor is ha számodra nem ez lenne a követendő példa. Inkább mondja el neked ezeket a dolgokat, minthogy titkon élje a saját életét, esetleg menekülve otthonról, hazugságban élve.

Az én szüleim így álltak hozzám annak idején, 16 évesen ismertem meg az akkori 24 éves barátom, aki ráadásul arab volt. Gondolhatod. Hatalmas szerelem volt, 10 évig tartott, és várt rám a fiú 3 évig, mire megkapott mint nőt is. (azt nem tudom, hogy közen volt-e szeretője, de ha volt akkor nagyon diszkréten csinálta). Nagyon szerettük egymást, még ma is életem meghatározó élménye ez a kapcsolat.

2 gyerekes anyuka, akinek korban hozzáillő magyar férje van :-)

2012. jún. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem a lányodat. Soha nem kezdtem volna velem egyidős fiúval. Főleg milyenek a mai 16 éves fiúk... gyerekesek. Ha tényleg érettebb a gondolkodása a lányodnak, mint a többinek nem kell félteni. 22 vagyok 18 évesen költöztem össze a párommal aki most 29! Teljesen jó a kapcsolatunk, mondjuk néha még így is azt érzem, hogy én vagyok a felnőttebb :)
2012. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

-20-as? Manapság a a fiatal lányok még idősebbekre mennek...

-Nem normális.

-Az apu veletek él?..

2012. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem,amit írtok.Teljesen megértem hogy neki a vele egykorúak nem igazán tetszenek,de attól félek,hogy a huszonévesek csak egy dologra mennek.Ettől szeretném megóvni,hogy ne kerüljön olyan helyzetbe amit később igencsak megbánhat.2-3 évvel idősebb fiúval nem is lenne baj,de azért ne 24-25.Annyira azért még nem érett,hogy 8-9 évvel idősebb barátja legyen.Szerencsére azért tud vigyázni magára (nem az a tipikus plázacica) és a tanulást sem hanyagolja el,de ezen a téren még nagyon tapasztalatlan.Annyi mázlink van vele,hogy kijelentette hogy őt nem érdeklik a vele egykorúak,neki Takács Nikolas a mérce,annál csak jobb lehet.(Nekem ez kicsit érdekes felfogás.)Neki is elmagyaráztam,hogy a Takács Nikolassal egykorúak olyan komoly kapcsolatra vágynak,ami nem 1 év,és valószínű a gyermekevállaláson is kezdenek gondolkodni.Nem hiszem,hogy ezt egy 16 éves lány személyében találnák meg.Utolsó: Igen,teljesen együtt él a család,apával,tesóval. :)
2012. jún. 20. 12:57
 6/13 anonim ***** válasza:
És próbál ismerkedni húszas fiúkkal? Csak azért, mert nem akar a 16 évesekkel kezdeni, mert neki a borostás pasik tetszenek, nem biztos, hogy "veszélyben" van... Én is álmodoztam ennyi idősen és nyilván nem az osztálytársaim voltak a szívtipró pasik, hanem a felnőtt férfiak... Mégse vesztettem el a szüzességem, csak 21 évesen.
2012. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kollegám 42 és 19 éves a csaja (Ja és nem a playboyos Heff-el dolgozok.)

És milyen volt a napozás?

Van egy "szimi" nevű ismerősöm a skypeon az te vagy?

2012. jún. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát,én nagyon nem szeretném meglátni a 16 éves lányom egy 42 éves férfivel.Nem "szimi" vagyok !
2012. jún. 20. 18:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem 16 évesen 21 éves barátom volt. Teljesen jól kijöttünk, gondolkodásban, felfogásban is hasonlók voltunk.

A kor csak egy szám, valaki 30 évesen is rettentően gyerekes, ismerek ilyet. :/


Szerintem egyébként a korabeli fiúk sem a kezét akarnák megfogni a lányodnak... Ebből a szempontból mindegy, hány éves a barátja.

2012. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen apakomlexusban szenvedő példa vagyok.. 16 évesen voltaz első komoly kapcsolatom ő 25 volt.kb 5 évig voltunk együtt..nem örült anya mikor megtudta mennyi idős:)

Utánna volt náhány randim,kapcsolatom akkor Én 21 voltam és minimum 30 évfelettinek kellett lenni a pasinak hogy érdekeljen..aztán külföldön dolgoztam ott meg 2 nálam 3 évvel fiatalabb sráccal jártam:)(nem egyszerre):) aztán megismertem a férjemet ő 18 évvel idősebb nálam:)

Anya már meg se lepődött mikor bejelentettem hogy terhes vagyok:)Szegény..most hogy már anya vok értem mit érezhetett..Én sem örülnék ha a fiam 16 évesen egy 30as csajjal randizna:)

De nálunk nem volt család modell..anya egyedül nevelt és vszinűleg ez vezetett oda hogy nem vok "normális"..Legalábbis a pszichologus akihez elhajtott ezt mondta és nem tudott kigyogyitani belőle..:)

2012. jún. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!