Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden kisgyerek "Cuki"?

Minden kisgyerek "Cuki"?

Figyelt kérdés

Alapvetően szeretem a gyerekeket.

Nem olvadok el feltétlen tőlük, de szeretem őket.


Viszont most kellemetlen helyzetben vagyok.

Együtt nyaraltunk pár napot a barátnőmmel és családjával és annyira rossz, hogy konkrétan idegesítőnek találom a gyerekét.

Ő még csak 4 éves, szerintem ez az egyik legcukibb kor. Ilyenkor kedvesek, aranyosak, mókásak...jó esetben.


Én viszont őt valahogy egyáltalán nem találom cukinak. Helyes gyerek arcra stb, de valahogy annyira kis beképzeltnek tűnik.


Elvileg fegyelmezik, meg nevelik a gyereket, tehát nem mondhatom hogy "el van kényeztetve" és azért ilyen.

Nyílván önbizalomra nevelik, de valahogy mintha "túl sok is lenne neki". Nem kedves és barátkozó.


Múltkor azt említette a barátnőm, hogy az oviban nincsenek barátai...tök őszintén annyira nem is csadálkozom. Van benne valami, ami nem teszi szimpatikussá.


De azért elég kellemtlen, hogy így érzek a barátnőm gyerekével szemben.


Másnak is volt hasonló tapasztalata?



2012. jún. 20. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más, és mivel eltérő a személyiségük már kiskorban is, ezért nem is lehetnek egyformák, és nem is lehet egyformán imádni őket.

Egyes gyerekek kedvesebbek, míg mások idegesítőbbek.


Nekem is van ilyen ismerősöm, aki most már 11 éves, de valahogy kiskorától kezdve furcsa gyerek volt. A testvére viszont mindig szuper fazon volt, pedig ugyanazt a nevelést kapták, mégis tök mások, egyik szeretni való, másik nem annyira. Ciki, nem ciki, ez van.

2012. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Persze igazad van, csak hát kellemetlen meg kicsit "gonosznak" érzem magam emiatt.


Fura tényleg, mert más barátnőm/barátaim gyerekét/gyerekeit meg nagyon kedvelem :-).


2 gyerekük van egyébként. A 4 éves és egy pici 1 éves.


Mindketten aranyosak, nagyon szép gyerekek.

Barátnőm meg persze hogy imádja őket. Ez egy rendes anyuka dolga :-).

Ülünk a fűben és nézi a kicsit is, hogy mittudomén mit csinál /pédául néz ránk valahogy/ és mondja, hogy "Néééézd annyira cuki, nem???"/...és én meg totál semmit nem érzek. Látok egy kicsi gyereket, aki szép és picike, meg persze aranyos...de semmiféle hatást nem vált ki belőlem. Tehát nem tudok osztozni az érzésében...


Kellemetlenül érzem magam emiatt.

2012. jún. 20. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell rosszul érezned magad, hogy te nem találsz minden rezdülést cukinak! A szülők már csak ilyen elfogultak! Nekik már az is cuki, ha a gyerek összerottyantja magát :) Pedig az aztán nem cuki!!


Egyébként én meg simán el tudom képzelni, hogy mások az én nagy fiamra (4 éves) mondják, hogy idegesítő. Mert az is. Főleg mikor a kis haverjával terrorizálják a játszóteret! Na, akkor egyik se cuki! És természetesen úgy gondolom, hogy az egész a MÁSIK gyerek hibája. Mint ahogy az ő szülei is biztos az enyémet hibáztatják.

Jaj, elkalandoztam...

2012. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:-))))))))))...hát értem én, amit írsz.

A sajátom tuti cuki lenne még ha idegesítő is, amit csak én mondhatnék rá és felháborodnék, ha más mondja :-D.

2012. jún. 22. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!