Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudatos táplálkozással, és...

Tudatos táplálkozással, és orvosi felügyelettel lehet fogyni egy terhesség alatt? Valaki esetleg aki volt így? Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés
Erősen túlsúlyos vagyok, és PCOS-em van. Év elején el kezdtem odafigyelni, hogy mit, és mennyit eszem, valamint mozogni is kezdtem. Eredménye is van, fogytam majdnem húsz kilót, de még így is kicsivel több, mint 100 kiló vagyok. Szeretnénk babát, és tudom, hogy nem egészséges az ekkora túlsúly, ezért is akarok minél többtől megszabadulni. HA úgy alakulna, hogy hamarosan teherbe esnék (mivel spontán peteérésem volt az elmúlt ciklusban, így akár erre is van esély), akkor az ugye nem árt a babának, ha a tudatos táplálkozással tovább csökken a testsúlyom? Azt tudom, hogy olyankor nem kettő helyett kell enni, csak picivel többet, és inkább a minőségre kell odafigyelni, az összetevőkre, amitől a baba szépen fejlődik, és, hogy ne alakuljon ki hiánybetegség...

2012. jún. 24. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Huh, hát terhesség alatt nem ajánlatos semmilyen diéta, kivéve az orvosilag indokolt. Aztán, hogy ez a te esetedben mit jelent, azt dietetikustól, diabetológustól kellene megkérdezni.

Én terhességi diabéteszes lettem, diétáznom kellett, így terhesség alatt fogytam 10 kg-ot. Persze, mindezt szigorú orvosi felügyelet mellett. (Egyébként szintén zenész, túlsúly, pcos...)

Sok sikert a babához! :)

2012. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leirnád milyen módszerrel fogysz?köszi
2012. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet tudatosan táplálkozni, ami nálad jelenthet fogyást. vagyis neked azt kéne elérni, hogy tartsd a súlyod, ne hízz a terhesség alatt semmit. tehát végül is fogysz.

sok sikert:)

2012. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze! Barátnőm is így volt 102 kilóval lett terhes 95 kilósan szült 3650 grammos babát.

Én nem vagyok ennyire túlsúlyos de cukros diétát kellett tartsak ami gyakorlatilag mint egy diéta olyan. 78 kilósan lettem terhes és az első 24 hétben csak fogytam 71 kiló voltam 24 hetes terhesen. A végére 82 lettem tehát visszaszedtem valamennyit de 4300 gramm volt a lányom.

2012. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Neked nehezen jött össze a baba? (A pcos miatt kérdezem)

Második válaszoló: írok privátban

többiek, köszi a választ. :)

2012. jún. 24. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!