Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt fogyni?

Terhesség alatt fogyni?

Figyelt kérdés

Minden egyes könyvben, cikkben, tájékozatóban stb csak arról olvasni, hogy ne hízzon el/meg az ember terhesen. Felsorolják a következményeit, hátrányait, illetve, hogy mit tehetünk azért, hogy ne járjunk így.


Viszont sehol nem olvasok arról, hogy baj-e ha valaki picit fogy, esetleg nem változik a súlya vagy csak pár kilót hízik terhesen. Iyenkor ez káros a babára vagy sem?


Ott van pl a terhességi cukorbetegség, ami mellett 160-180 grammos diétákat írnak elő. Akkor most káros diétázni vagy sem vagy hogy van ez?


2010. jan. 26. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
én 5 kg-ot fogytam 46kg-ről 41 re...tök normális nyugi:)
2010. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Terhességi cukorbetegségnél a szervezet nem tud elegendő inzulint termelni, ezért muszáj a cukor/szénhidrátbevitelt a minimumra szorítani. Ez nem súlycsökkentő diéta.


Kifejezetten fogyókúrázni nem ajánlatos terhesség alatt, de súlyosabb kismamáknál nem kóros, ha az átlagnál kevesebbet gyarapodik a súlyuk, sőt. Akár csökkenhet is. Pl ha egy nő 90 kilóval esik teherbe, teljesen normális, ha 90 kilóval vagy ennél kevesebbel szül - csak a baba legyen megfelelő súlyú.

2010. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


2. válaszolótól kérdezem, hogy ha egy nem diabos kismama 160-as diétára fogja magát az káros a magzatra nézve, de ha diabos akkor nem?

2010. jan. 26. 22:26
 4/5 anonim válasza:
Szia! A barátnőm 13 hetes kismama és 10 kg-ot fogyott eddig.Igaz, már eleve túlsúlyos volt.Folyamatosan rosszul van, s nem marad meg benne semmi. (Én 36 hetesen 19 kg-t hiztam eddig)
2010. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok. És sajnos nem tudom. :-) Csak hangosan gondolkozom: ha nem vagy cukros, akkor megfelelő mennyiségű az inzulin a véredben, és megfelelően lebontja a cukrot. Viszont ha túl kevés cukrot viszel be, akkor leeshet a vércukorszinted. Tehát lehet, hogy nem szabadna szénhidrát-diétára fogni magadat.


Szerintem orvost kérdezz meg erről, vagy a védőnődet.


A diétáról/fogyókúráról meg azt olvastam, hogy azért nem egészséges a babának, mert toxinok szabadulnak fel közben. Nem tudom, mi az igazság, én szülésig mindenesetre nem fogok fogyózni. :-) Csak igyekszem egészségesen táplálkozni.

2010. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!