Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » AU-pairek! Nektek is kell...

AU-pairek! Nektek is kell főzni a családnál, ahol vagytok?

Figyelt kérdés

Ősztől megyek ki auperkedni több helyen is láttam, hogy kérik, hogy a bébiszitter főzni is tudjon.

Én ezt kicsit furinak tartom, mert az persze ok, hogy besegítek a házimunkába, pl elmosogatok vagy bevásárolok, de azért minimum 4-5 főre megfőzni mindennap?

Mert arra azért szerintem több idő elmegy és elsősorban nekünk nem az lenne a kötelességünk és feladatunk..

Meg ez nekem már annyira olyan, akkor az anya mit csinál? Gyerek nem kell, főzni takarítani se..

Mert nem egy helyen olvastam, hogy este vannak csak otthon, komolyan sajnálom szegény piciket:(


Szóval aki volt már aupair, nálatok ott ez hogy ment?

Illetve anyukák, titeket nem zavarna az, hogy ki tudja, mit kotyvaszt a gyereknek a dada?:D

Mert én még elég hadilábon állok a főzés terén, persze igyekszem:)



2012. jún. 24. 21:04
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés: Szülők, anyukák, ti elvárnátok, hogy a bébiszitter főzzön is nektek?:)

Most ezt nem azért, hogy akkora felháborodást keltene bennem, csak félek saját magamtól (ahogy Ákos is megmondta:D) ilyen téren:)

2012. jún. 24. 21:10
 2/22 anonim válasza:
85%
Szia! ... En egy even keresztul nem foztem csak magamra, mert nekem kulon konyhat adtak. a kcis meg tapszeren elt, meg ilyen uveges babykajkon...a szulok meg nem erdekeltek, h mit esznek. Aztan a masodik even megelegeltem, h a 2,5 eves gyereknek meg mindig a tapszert akarjak adni, igy kettönkre foztem, azt ette amit en...de ezt az elejen ugyis megkerdezed, sztem, meg jon magatol, mert nekem itt sose foztek, a mai napig egy tesztat nem foznek ki. De tobb aupair ismerosomnel, vagy kitettek mit fozzön meg, vagy az anyuka amugy is fozott, es azt ettek..valtozo. De persze ez a gyerekek koratol, meg isi ovi szempontjabol valtozik, de persze jo ha tudsz egy ket dolgot fozni. en kenyszerböl tanultam meg fozni, csak hasznodra valik. :) Amugy sztem ez ne legyen akadalya h emiatt nem szeretnel aupair lenni. En ket evig voltam, es azota is itt elek...som sikert!
2012. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál:)

Akkor ez tényleg változó, ahány ház, annyi szokás..

De azért nem semmi ennél a családnál, ahol voltál, hogy az anyukát nem érdekelte ennyire a kicsi egészsége..

Nekem 2 kisebb tesóm van, de emlékszem , anyu mindig nézett egy táblázatot, hogy mit mennyi idős kortól lehet majd nekik adni:)

2012. jún. 24. 21:19
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

3 évet babysitterkedtem, vagy ahogy kint hívják ha ott laksz a családnál au-pair.

Reggel reggelit kellett készíteni a gyerekeknek, akiket az anyuka elvitt Oviba suliba, ő elment dolgozni, az apuka is.

Nekem utánna oda kellett raknom az ebédet, valamint a mosást be kellett rakni, kiteregetni, vasalni, takarítani.

Meg volt adva melyik nap melyik helyiségeket.

4- re haza hozta az anyuka a gyerekeket, akkor játszani kellett velük, uzsonna, vacsi, majd fürdés, altatás. a szülők 9-10 körül értek haza.


Hétvégék szabad volt, akkor voltak a gyerekek a szülökkel.

A hét első napján volt kupi, mosni, mondogatni való, de kaja maradt a hétvégéről.

5 gyerek volt, egy 27, 25, 16, 8, 2 éves. a két kicsire kellett vigyáznom.

Főzni bőven kellett.

Több családnál is dolgoztam a 3 év alatt, mindenhol kellett főzni, talarítani!

Nem csak a gyerekekkel kell majd egész nap játszanod, bizony a házimunka is rád vár majd, de hát ezért fizetnek!

2012. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában voltam au pair, egy 5 éves nagyon neveletlen kisfiúra vigyáztam. Takarítottam, néha mostam és főztem is.

Itthon, ahol bébiszitter vagyok, szintén főznöm kell esetenként. 20 éves vagyok, így mikor elkezdtem, 3 éve még én sem igazán voltam otthon a konyhában, de hamar meg lehet tanulni elkészíteni egy két egyszerűbb ételt..

2012. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Lassan már 7 éve, hogy haza jöttem Amerikából. Kint voltam másfél évig, ebből fél év "pihi" volt.

Nekem kellett főznöm, bár nem okozott gondot. Reggel 6-kor keltem mindig (itthon is általában). Akkoriban még nem tudtam sokáig aludni. A gyerekeket 7-kor ébresztettem. Addigra kész volt a reggeli is. Általában ilyenkor dobtam össze az ebédet és a vacsorát is. Beraktam a hűtőbe és az étkezés előtt felmelegítettük.

Az én "családomban" anyuka katona volt, apuka pedig orvos. Méghozzá sebész és ő osztályvezető volt (főorvos féle) a kórházba. Nagyon sokat dolgoztak, de a gyerekek sosem szenvedtek hiányt az érzelmeket tekintve. Az anyuka egy nap többször is hazajött vagy találkozott velünk.

A hétvégén mindig csináltak családi programot, ekkor nem volt kötelező velük mennem. Nekik egyébként volt bejárónőjük is és kertészük is.

Nem messze laktunk a parttól. A gyerekek utáltak oda lejárni, de sikerült megszeretniük. Rengeteget fürödtünk és napoztunk.

Egyébként az anyukának két fia volt és egy lánya.

A nagyobbik fia 22 éves volt és másik államban járt egyetemre. Ő néha jött haza, de akkor vagy 1 hónapig otthon volt. Sokat segített nekem és sok programot csináltunk a gyerekekkel. Imádja a testvéreit és nagyon hiányoznak neki.

A középső gyermek (fiú) 11 éves, a leányzó pedig 5 éves volt.

Először iskolába vittük a Tomot és utána vittem napközibe (óvodának felel meg) Saraht. Utóbbi általában délután 2-kor véget ért és vittem úszni, majd tornázni Saraht.

Délután 4-kor vettük fel Tomot és vittem őket zongorázni.

Mindennap volt valami különóra. Ekkor nekem ott kellett lennem végig.

Napközben, amikor "egyedül" voltam, mentem bevásárolni és elintézni a csekkeket és pár dolgot, amit a szülők kértek.

Ha engedélyt kaptam rá, akkor a szomszédoknak is besegíthettem. Gondolok itt kutyasétáltatásra, fűnyírásra, takarításra, etc.

Egy héten 2× volt szabadnapom. Ebből 1-nek mindig hétvégének kellett lennie.

Havonta kaptam egy X összeget, amit a gyerekek szórakoztatására és étkezésére kellett fordítanom. Ők megmondták hova menjünk és oda mentünk.

Én minden számlát elraktam és külön pénztárcában tartottam ezt a pénzt. Minden hétvégén elszámoltam a szülőkkel, bár nem volt kötelező, de számomra így volt tiszta. Volt, hogy ők kérték, hogy vigyem el a gyerekeket cirkuszba vagy 1-2 helyre.

Ha elutaztak valahova, akkor nekem is mennem kellett velük. Ha családi esemény volt, akkor engem is családtagként kezeltek. Ez nagyon jó érzés volt, mert bensőséges kapcsolatot alakítottunk ki.


Nagyon sok dolgot tanultam tőlük és ők is tőlem. Általam megismerték a magyar kultúrát és nagyon tetszett nekik, főleg a kislánynak. Mai napig a magyar népmesék és a Mek mester a kedvenc rajzfilmje!


Nekem minden héten pénteken le kellett jelentkeznem a koordinátoromnál. Ha problémám volt jeleznem kellett neki.


Mai napig emailezünk és most hogy családom van már (11 hónapos lányom) nagyon sokszor kérdezik, hogy mikor megyünk ki hozzájuk.

Elvileg szeptemberben megyünk, ha minden összejön.


Szerintem vegyél egy szakácskönyvet, amiben egyszerű receptek vannak és kezdjél el gyakorolni.

2012. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, szakácskönyv alap, meg persze tisztában vagyok azzal, hogy segíteni kell és szeretnék is a házimunkában, mi is négyen vagyunk tesók, szóval elég sokat, csak mondom a főzéstől tartok:))

Jó volt olvasni ezeket az élményeket, fölleg az utolsót, mert jövő nyáron vagy utána szeretnék én is kimenni majd az usába:)

(nem auperkedni)

2012. jún. 24. 21:36
 8/22 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Napközben akkor ahogy olvasom, nem igazán volt szabadidőtök ugye, hanem a hétvégén?
2012. jún. 24. 21:39
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én Hollandiában voltam au-pair egy jómódú családnál. 4 hónapos babára és 2,5 éves kislányra vigyáztam egész nap. Emellett sok házimunka is volt, porszívózás naponta (hatalmas házban), vasalás, bevásárlás a gyerekekkel. A picit tápszerrel etettem, a kislánynak ki volt adva, mit kell főznöm. Nagyon egyszerű ételek voltak, párolt zöldségek, krumpli, párolt hús. Nekem kicsit egyhangúnak tűnt, de egészséges kaják voltak és a kislány is szerette. Komolyabb főzésre nem is lett volna időm, nagyon húzós volt, reggel 7-től este 7-ig (hétvége szabad volt). Hétvégén anyuka főzött, néha hétközben is valami extrább kaját a férjének és magának.

Szerintem ha gondod van a főzéssel, szólj előre, vannak családok, akik nem igénylik a főzést.

2012. jún. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Én anyuka vagyok és nem várnám el az au-pair-től, hogy főzzön a gyereke(i)mre.
2012. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!