Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nő annyi gyereket szüljön,...

Egy nő annyi gyereket szüljön, amennyit egyedül is el tud tartani - egyetértesz? Miért? Miért nem?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mondta, amikor arról beszélgettünk hogy mi a férjemmel a meglévő 2 mellé még akár 2-3-at is bevállalnánk. Szerinte ez felelőtlenség, mert mi lesz ha a férjem lelép vagy meghal?


Azt nem kérdezte meg, hogy akkor mi lesz ha én halok meg :-)


2012. jún. 25. 17:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
45%
nem értek egyet ezzel.hiszen nem magunknak szüljük,közös elhatározás.Akkor miért készüljek arra hogy egyedül kell felnevelnem.
2012. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek. En hiszek abban, h minden nö valojaban egyedül vallal gyereket, jobb esetben van mellette egy ferfi aki tamogatja anyagilag, erzelmileg, stb. De anya csak egy van :)
2012. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyet. Vagy gondoljanak a jövőjükre pl. életbiztosítás formájában. De ugyanez persze a férjre is igaz. Mi most úgy vagyunk, hogy ha kéne, akkor bármelyikőnk egyedülállóként, igaz, jóval szűkösebben, de el tudnánk tartani a gyerekünket. (egy gyerekünk van. valamikor tervezünk neki tesót, de az anyagiak miatt még nem engedhetjük meg. viszont várhatóan pár év múlva jobban fogunk állni. most vagyunk pályakezdők. rosszabb remélhetőleg nem lesz)
2012. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek. Oké, hogy közösen tervezitek meg közösen nevelitek őket, de a "mai" világban tényleg észnél kell lenni.

Tényleg bármi megtörténhet bármelyikőtökkel (nem feltétlenül halál) és tényleg leléphet a férjed és nagy valószínűleg te maradsz egyedül 4-5-6 gyerekkel, ami a mostani körülmények között tragédia lenne.

Persze nem vagyok az az örökös borúlátó ember, de én egyedül nevelem a kisbabámat és tudom mennyire nehéz ez így, pedig nekem "csak" egy van. :)

2012. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, azt ki is hagytuk a felsorolásból, hogy akár lehet szó egy átmeneti munkanélküliségről (vagy betegség miatti fizetés kiesésről) és akkor gyakorlatilag egy fizetés kiesik. Ezeket a dolgokat is meg kell tudni oldani, sajnos muszáj számolni velük, ha nem akar az ember nagyon nehéz helyzetbe kerülni
2012. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
61%
Akkor én sajnos nagy bolondságot vettem a nyakamba, mert 2 gyerekünk van (tervezünk tesót is) de nekem olyan kis fizetésű mh-em van , h egyet is igen szűkösen tudnék egyedül eltartani....:S Ha így gondolkoznék, még egy gyereket se szabadott volna vállalni....
2012. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem 2 gyerekről volt, hanem 4-5-ről...

Kettőt még kis pénzes munkahellyel meg ilyen-olyan támogatásokból el lehet tartani akár egyedül is, de négyet ötöt azért már nem biztos.

2012. jún. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha a konkrét esetedben szeretnék állást foglalni, maximálisan megértem az ismerősödet.


Igaz, hogy közhely, - írta már valaki, - de így van, a "mai világban"

2012. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Én keresek jobban, 620 a nettóm. Férjemé 400.

Programozó vagyok, emellett beszélek 3 nyelven.


Igazából az (is) felháborít, hogy én nélkülözhető vagyok, az fel sem merül hogy a férjemnek bármilyen anyagi gondja lesz ha én meghalok. De ha ő meghal, akkor tuti megyünk a híd alá.

2012. jún. 25. 17:21
 10/30 Sókristály ***** válasza:
87%

Nem feltétlenül értek egyet.

Valóban gondolni kell a váratlan dolgokra is, de ha minden nő így gondolkodna, a legtöbbnek még egy gyereke sem lenne.

Nekem például egészen jó munkahelyem volt, mielőtt gyereket vállaltam, de amikor 3 gyerekkel visszamentem dolgozni, már közel sem volt annyira jól fizető. A dolgok változnak. Az akkori fizimből ment volna, a gyerekek utániból meg nem. És ahhoz, hogy a fizid változzon, még gyereket sem kell szülnöd.

Nálunk 5 gyerek van. nyilván a fizetésemből nem tudnám eltartani Őket egyedül. de úgy vagyok vele, ha a férjem ne adj Isten megbolondulna, és elhagyna, azért gyerektartást csak fizetne. Akkorát nem hiszem, hogy változna, hogy ne tegye. Ha bármi érné, kötött életbiztosítást, talpon maradnánk. Ha meg elveszítené a munkáját, átmenetileg megoldanánk valahogy, de olyan jó szakember, hogy nem sokáig lenne állás nélkül.


Saját idő előtti kipurcanásomat meg leginkább anyukámék és anyósomék segítségével oldaná meg.

2012. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!