Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek normális? (Itt...

Szerintetek normális? (Itt egy mosolygós smiley lenne, de nem engedi a redszer)

Figyelt kérdés

Előre szeretném jelezni, hogy a barátnőmről van szó, és tudja, hogy feltettem itt róla egy kérdést. :) (Mondhatni ő kérte, mikor tegnap kissé viccesen lehülyéztem.)

Szóval adva van egy 25 éves nő. Gyermekkorában nem igazán ment nekik túl jól a szekér, ezért többnyire mindig nagyon gagyi játékai voltak. Már akkor elhatározta, hogy ha gyermeke születik, akkor a legprímább, legmenőbb, legjobb minőségű játékokat fogja neki vásárolni, ha egy hétig nem eszik, akkor is.

És lőn. Nem gazdagok, nem is állnak túl jól anyagilag, de adódott neki egy lehetőség, így most kb. 5000 Ft értékben vásárolt meg ilyen minőségi pisilős-beszélős babákat, jet ski-vel, szörffel, babakocsival, fürdetőkáddal, meg a jó ég tudja még, hogy mivel... (Ilyen nagyobb babákról van szó, negyvenakárhány centis, nem barbie.) Plusz egy bazi méretű hercegnős medencés-ugrálóvár.

A probléma ott kezdődik, hogy a lánya 10 hónapos...

Jól tette, hiszen újonnan jutott hozzá jóval áron alul, és inkább most adjon ki rá 5-6-8.000 forintot, semmint másfél-két év múlva huszonezreket? (Mármint cakkumpakk az egészre.) Vagy ez azért "kissé" korai?


Egyáltalán, mikor kezdenek el a gyerekek az ilyen nagyobb babákkal játszani? Mikor kezdi érdekelni őket?

Köszi a válaszokat. :)

31 hkm


2012. jún. 26. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
NAGYON jól tette!! És itt nem a játék tipusát minősítem, az egyéni, de helyes, hogy kihasznélta az alkalmat! Én is mindig ezt csináltam, ruhákkal is!! Nem óriási mennyiségben, de ami nagyon kedvező volt megvettem! Majd mosolyogtok, milyen pillanatok alatt jön el az idő, hogy játszik velük!!! Amit egyébként sosem kapott volna meg!
2012. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindez autós-pályás-vonatos-váras-traktoros lett volna, én is megvettem volna a most 15 hónapos fiamnak. :)

Aranyos és egyben ügyes, szemfüles volt, hogy ilyen jó áron, ennyi mindent tudott venni.

A játékok nem kérnek enni, később pedig biztosan boldogan fog játszani vele a kislány. A szomszédom kicsi lánya 2 éves múlt, már hónapok óta ügyesen babázik, eleinte csak tolta a kis babakocsiban, bevásárlókocsiban, de most, hogy megszületett a tesó, a babákkal utánozza a mamáját.

2012. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jól tette! :)

Én is vettem pár játékot, meg kaptunk olyan ruhákat, amikbe egy év kellett, hogy belenőjön a fiam, elállt addig a szekrényben. :)

2012. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Az anyagi részével én is egyetértek, nekem inkább csak az volt fura, hogy szinte az összes ilyen játékot 3 éves kortól ajánlják, meg hogy elég pici házban laknak, és hová fogja addig pakolni ezeket? Számomra ezért volt picit fura, hogy az egyik sarokban ott fognak állni a csörgők, a bébijátékok, a másikban meg a nagyobb lányoknak való babák fürdőkészlettel, bilivel, egyebekkel. :)

2012. jún. 26. 11:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, ami viszont nagyon-nagyon fontos, legyen teljesen "láthatatlan", mert korán kezdi majd érdekelni, jóval előbb, mint ahogy neki való lenne, de akkor még ugyanúgy örül egy olcsóbb, egyszerűbb és nem utolsó sorban korának megfelelő játéknak is! És ha odaadja neki, akkor addigra megunja, mire a valódi nagy funkciót betöltené:) Úgyhogy türelem!:)
2012. jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tök jól tette. Az én fiaim 6 évesek, de már megvettem nekik a Harry Potter összes részét, 2 éve "rejtegetem" egy szekrényben, és még jó pár év, mire oda fogom adni nekik.
2012. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen lesz az érdeklődése.Én nem vettem így előre játékot,viszont 3 gyereknél azért akad játék.Rengeteg olyan játék van amivel nem,vagy csak 1-2 hétig játszottak.2 lányom van sohasem játszottak ilyen tipusú babával,nem kértek ilyet ajándékba sem(méretileg van 2 db ilyen baba)2 éve vettünk ugrálóvárat.Kint van az udvaron,kb egy hónapja bele se mentek(mondjuk van hinta,csúszda,inkább azzal játszanak)A lányomnak vettünk kis biciklit,3 éve ott áll rá se ül,már ki is nőtte.Van barbi házunk a padláson:(Kis műanyag konyhánk,amivel nagyon ritkán játszanak,mindenféle kiegészítővel.A lányaim oviba kerültek és csak barbi baba,és az azokhoz való dolgok érdekelték őket(kivéve ház)semmi más baba nem kellett,de abból a mindenféle hercegnő stb.A fiamat meg csak aminek kereke van.És a legó a nagy kedvenc.Imádják a puzzlet,társast,a kreatív játékokat,és rajzolni,igazi művészlélek a két nagy.Ma már nem követnék el olyan hibát hogy előre veszek játékot.De látom most én leszek az ellenvélemény,de nem adnék pénzt érte mert nem biztos hogy mi fogja érdekelni.Remélem és kívánom hogy legyen szerencséd,és jókat játszatok majd.
2012. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,a babákat és a konyhát pl. ajándékba kaptuk,a nagylányom miután nem játszott vele,eltettem a kicsinek,na őt se érdekelte.A bicót se előre vettük,mégsem ült rá csak tologatta.Végül is 5-8 ezer forint nem horror összeg,lehet jó befektetés.Legfeljebb eladja később ha nem kell.
2012. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Írtátok, hogy dugja el, míg nagyobbacska nem lesz a gyerkőc. Mennyi idős korban kezdheti el érdekelni a babázás?


Kedves utolsó: végül is, mivel bontatlan csomagolásban érkeznek, és csak az egyik baba árát tudom, de az is ilyen 16.000 körül mozog újonnan a boltban, szóval ha csak azt az egyet el tudja adni pl. 10.000-ért, már akkor is nagyon jól járt. :D

De a Barbie-kra is feni a fogait, csak azzal még várni akar egy kicsit. :)

2012. jún. 26. 12:27
 10/11 anonim ***** válasza:
A nagylányomnak volt 3 puha testű,kis méretű hajas babája,másfél évesen azokat takargatta,hurcibálta folyton.Szerintem olyan 2 éves kor körül játszhat vele már.
2012. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!