Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » PCOS-ok! Van köztetek olyan...

PCOS-ok! Van köztetek olyan akinek az inzulinrezisztenciája normális volt, de cisztája volt?

Figyelt kérdés

Milyen gyógyszerrel kezeltek titeket?

A metforminnal ugyanúgy lehet kezeltetni, mint akiknek magas az inzulinrezisztenciája?


Köszönöm!



2012. jún. 10. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szia. nekem inzulin rezisztenciám nem volt, csak a ciszta, metformint kaptam 500mgosat, szedéstől kezdve 2. hónapban összejött a bébi:) 36hkm
2012. jún. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Nekem az endokrinológus nem írt fel semmit sem, csak annyit mondott hogy fogyjak le, mert addig nem tud velem mit kezdeni. És nem viszi le nagyon a vércukor szintedet?

2012. jún. 10. 17:43
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem az endokrinológus nem is mondott semmit, visszamentem nődokihoz az eredménnyel, és ő írta fel nekem a metformint! És egyik sem mondta, hogy fogyjak le, ez hülyeség. Mellesleg a metformintól nekiálltam brutálul fogyni, vagy 11kgot a 2 hónap alatt, aztán abba is hagytam ugye a baba végett. 97kgmmal estem teherbe, nem hiszem, hogy a kilóimnak sok köze volt ehhez az egészhez:) Valaki csont sovány ugyan ezzel a betegséggel! Szerintem menj vissza a nődokihoz és írasd fel a metformint, ha nem akarja akkor menj magánrendelésre, a magán doki fel fogja írni, én is annál voltam!

Nekem a vércukrom amúgy is alacsony volt, de annál alacsonyabb már nem lett:) Elvileg szénhidrát diétát kéne tartani a metforminnal, de én rohadtul nem csináltam semmiféle diétát, még is fogytam, mint a barom, meg a baba is jött:)

2012. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó neked is köszönöm és gratulálok a kisbabádhoz! :)

Csak hát a Metformint azt cukorbetegeknek írják fel én viszont nem vagyok az és a cukrom se magas.

Ezért aggódik kocsit, hogyha feliratom nem-e viszi majd lejjebb a vércukorszintemet

2012. jún. 10. 18:17
 5/13 anonim ***** válasza:
A második is én voltam bocs, első :D Hát én nem vagyok cukorbeteg, akkor nem tudom mire írta fel... minden esetre, kevesebb lett a cisztám is a 2 hónap alatt meg fogytam is tőle:)
2012. jún. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jaa, így már értem, bocsika! :D

Akkor te is ugyanabba voltál mint én. Nekem sem magas a vércukrom csak a cisztám van.

Én 126 kg-ról indultam, most 119 kg vagyok, de nem tudom mitől fogytam le, lehet hogy attól hogy az elmúlt időben alig ettem és mozogtam többet.

Akkor megyek majd és én is feliratom a gyógyszert.

2012. jún. 10. 18:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem se volt soha baj a cukrommal, csak ha sokat ettem, lett magasabb. Az inzulinomat nem nézte a dokim, de felírta a ciszták miatt a merckformint.

Egy idő után csökkenteni kellett az adagot, mert éjjel mindig rosszul voltam, nagyon leesett. Utána jobb lett, ahogy csökkentettük az adagot.

Én 27kgot fogytam összesen, a 8. metes hónapban sikerült a baba. A 22. héten teljesen abbahagytam a gyógyszert, a terheléses cukrom nagyon jó lett, a 32 hetes éhgyomros cukrom meg nagyon alacsony, pedig nem szedem a gyógyszert.

2012. jún. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm szépen! Gratulálok a kisbabához!

Ez jó, hogy nektek felírták, az én orvosom meg nem volt hajlandó, ha nem olvasok jobban utána akkor azt sem tudom mit kellene szednem, mert egy szót se szóltak róla, csak hogy fogyjak le. Az ilyen nem tudom minek megy orvosnak.

Te mennyit szedtél belőle és utána mennyire csökkentetted le?

2012. jún. 11. 09:29
 9/13 anonim ***** válasza:

Először a mercformin 850esből kellett napi 3at szednem. Azonnal rendezte a ciklusom. Majd fél év elteltével is ment tőle a hasam, nem nagyon durván, de csak volt hasmenés napi szinten. Ekkor az endokrinológusom azt mondta, váltsunk gyógyszert, a merkformin XR-re váltottunk, ez 1000mgos. Este 2 szemet kellett szednem. Azonnal megszűnt a hasmenés és abban a hónapban sikerült a baba:)

Köszönjük a jókívánságokat!

Melyik doki nem volt hajlandó felírni? A nődokid?

Amikor a nődokim először meglátta a cisztákat, elmagyarázta, mi ez a betegség, mondta, hogy fogynom kell. De azt nem mondta, hogy nekünk a csökkentett szénhidráttartalmú diétát kell csinálni. Elküldött vérvételre a ciklus 3. és 21. napján. Amikor ennek megvolt az eredménye, már felírta a merckformint.

Aztán önszántamból elmentem egy endokrinológushoz, aki szintén felírta a merckformint. Onnantól kezdve a házi dokim írta/írja fel.

2012. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem az endokrinológus nem írta fel, sőt még nem is mondta hogy létezik ilyen gyógyszer. A nőgyógyászom inkább azt meg hagyjuk, mert az még a cisztát sem látta ultrahangon.
2012. jún. 11. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!