Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan viselkednétek egy...

Hogyan viselkednétek egy fiatalkorú anyával szemben?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 16 évesen szült.(Védekezés mellett lett terhes.) Nem mondom, hogy helyeslem, de ha már így döntött, akkor nem tehetünk semmit. Vállalta, tiszteletben tartjuk a döntését, ha kell segítünk neki.

Viszont vannak olyanok, akik undorral beszélnek róla, elfordulnak tőle, amitől nekem felmegy a pumpa. Nem az ő életük, miért ítélkeznek felette?

A sulit magántanulóként folytatja, remélhetőleg sikerrel.

Ti melyik táborba tartoztok? A végső véleményre vagyok kiváncsi, nem arra, hogy megtartottátok volna vagy sem.


2009. júl. 7. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Húgom legjobb barátnője 15 évesen szült. A családja mellett mi voltunk még azok, akik ki tartottak mellette. Szinte hetente jön azóta is a kicsivel, nem nézzük le és nem néztük le soha. Ez van, ezt kell szeretni. A pici baba nem tehet semmiről sem, a 15-16 éves lányt meg már hiába oltogatja akárki, hogy jaj de hülye voltál, az már nem változtat a tényeken. Egyébként hugi barátnője azt mondta, hogy semmiért sem adná oda senkinek a kisfiát. A kisfiú most már három és fél éves.
2009. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

17 évesen szültem, az érettségit estin tettem le, azóta már szakmám is van, és most tervezem a továbbtanulást. Közben már kistesó is született, 4 éves a lányom, 3 a fiam, voltak, akik engem is elítéltek, de most viszont irígykednek, mert saját lakásban lakunk, és boldogok vagyunk így négyesben.

Jövő hónapban kezdek a munkahelyemen is, a gyerekek mennek az oviba.


Sok kitartást kívánok az ismerősödnek, és nem kell foglalkozni mások szúrkálódásával, mert akkor elbizonytalanodik, ami pedig nem tesz jót.

Semmivel sem külömb ő, mint a 20, 21, 22 éves anyák, sőt még sok 30 év feletti anya sem ér fel a fiatal anyukákkal.



22/l.

2009. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én szültem mellettem egy 16éves lány szült,mindenki mellette állt a családja is.Aranyos volt és nagyon törődött a pici babájával.És a szobában neki ment a szoptatás a legjobban:-)))
2009. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem miért törnek pálcát felettük. Biztos nem így képzelték az életük, és ez nem attól függ ki milyen felvilágosult családba születik. Az évfolyamtársam 15 évesen szült pedig az apja jegyző az anyja meg egy jó gyerekorvos! Besikerült.
2009. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem itélkezem. És ha tisztességben fel tudja nevelni a kicsit, akkor miért ne. Sokan azt hiszik, hogy az ember lánya csak 25 év fölött lehet jó anya.

Én 24 voltam mikor született a lányom, néha még rám is úgy néztek, mint egy kis csitrire.

2009. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két ismerősöm is van, aki korán szült (16 és 18 éves korban) én speciel nem ítéltem el őket, sokat babáztam anno náluk, mindkettő csodás anya lett. Én 33 évesen szültem, engem legalább annyian elítélnek emiatt. Pedig nem karrierépítgetés miatt nem szültem, egyszerűen későn ismertem meg a férjemet, előtte nem szültem volna senkinek. Szóval, ez se, az se jó az emberek egy részének.
2009. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is fiatalon szültem, akik a leg lekezelőbben bánnak az emberrel azok a bölcsis gondozónők, meg az ovónők...

No comment.

Nekik kéne a legjobban látniuk, hogy milyen körülmények között van a kisgyerek, és mindent megkap és sokáig szopott és egészséges, értelmes és sorolhatnám.


Már régóta nem foglalkozom az erre irányuló megjegyzésekkel, pedig a mai napig kapok belőlük.

10 éves a kisfiam

2009. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 évesen a második babámat várom, 20 évesen szültem a kisfiamat. Addigra már több mint 1 éves házasok voltunk a férjemmel. Rám is sokan úgy néztek, mintha valami kis lotyó lennék, és azt se tudnám ki a gyerekem apja. (A férjem nevét vettem fel vezetéknévnek, nem lettem semmilyen né, így elsőre nem tudják hogy férjnél vagyok.)

Az első UH-t végző orvos például így közölte a nagy hírt: "Hát terhes! Nem tudom hogy akarta e vagy nem, de itt van!" :(((

Sírva jöttem ki a rendelőből, a férjem és édesanyám azt hitték baj van a babával...

Bocs a sztoriért, de úgy gondoltam ez egy jó példa arra, hogy igenis ki kell állni a fiatal anyukák mellett, mert nagyon nagy szükségük van a támogatásra!

(Egyébként meg szerintem sok tizenéves anyuka sokkal jobban gondoskodik a picijéről és sokkal érettebb az anyaságra, mint némelyik "idősebb" anyajelölt társa.)

Én sok sikert és kitartást kívánok neki, no meg persze határtalan boldogságot a picurihoz!

2009. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

én tisztelem azokat, akik vállalják a babájukat fiatal koruk ellenére.

szerintem majdnem mindenkinek volt az életében olyan nap, amikor becsúszhatott volna a baba - kamasz, fiatal korban hányszor retteg az ember, várja a mikulást, aggódik, helyesen védekezett -e! és sokan is nem védekeznek!

én becsülöm azokat, akik vállalják, ha egy élet megfogant bennük és elindulnak egy olyan életúton, amit biztosan nem terveztek meg előre. az érettség nem a koron múlik, ahogyan a szeretet sem.

2009. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom helyesnek az ilyen korai babavállalást, de tényleg az ő dolga. Én azt nem bírom elviselni, ha utána úgy állítja be a dolgot, mintha ez és csak ez lenne normális. Egy ismerősünk (15 éves) pl. bevitte a picijét az iskolába megmutatni a volt osztálytársaknak...

Viszont egy olyan lányra, aki utána tényleg neveli azt a babát (és nem hagyja magára, vagy a saját anyjára), és még akar is valamit kezdeni az életével, tehát tanul, dolgozni meg, szerintem egy rossz szót sem mondhat senki!


Egy ezzel kapcsolatos személyes tapasztalatom:

26 évesen szültem, de kb. 20-nak látszom. Alacsony, vékony vagyok, és arcra sem mondaná meg senki, hogy már jócskán nem vagyok középiskolás:)

Többször volt úgy, hogy összesúgtak a hátam mögött, amíg terhes voltam, vagy a picit sétáltattam. Egy bácsi azt mondta, hogy inkább játékbabát kellett volna vennem, egy néni meg megkérdezte, hogy hány éves vagyok, és mikor megmondtam, azt felelte: ugyan már! Szóval nem hitte el.

Na, az ilyenektől idegbajt kapok. Tényleg mi köze hozzá, ha 16 lennék is!

2009. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!