Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan viselkednétek egy...

Hogyan viselkednétek egy fiatalkorú anyával szemben?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 16 évesen szült.(Védekezés mellett lett terhes.) Nem mondom, hogy helyeslem, de ha már így döntött, akkor nem tehetünk semmit. Vállalta, tiszteletben tartjuk a döntését, ha kell segítünk neki.

Viszont vannak olyanok, akik undorral beszélnek róla, elfordulnak tőle, amitől nekem felmegy a pumpa. Nem az ő életük, miért ítélkeznek felette?

A sulit magántanulóként folytatja, remélhetőleg sikerrel.

Ti melyik táborba tartoztok? A végső véleményre vagyok kiváncsi, nem arra, hogy megtartottátok volna vagy sem.


2009. júl. 7. 20:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 9. 10:55
 12/17 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Szerintem nem azért vitte be a babát, mert ezt tartja normálisnak, hanem azért, mert ők a barátai, "munkatársai". Szerintem te is elmész a munkatársakhoz, barátokhoz néha a babával, csak neked más a környezet.

2009. júl. 9. 10:56
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, egyértelmű, hogy azért vitte be, mert mindenki dicsekedni akar a babájával, aki persze neki is a legdrágább a világon. Csak azért szerintem ne menjen be az iskolába vele, mert azért mégsem az a "normális", hogy az iskolapad helyett a szülőszobában ücsörög az ember. Ebben a korban meg persze minden lányban ott bujkál, ébredezget az anyai ösztön. Hány ilyen jellegű kérdés van itt is: normális, hogy babát szeretnék 15,16 sőt legutóbb 12 évesen?. Szóval azért ne ez legyen a példa a többi lány előtt. Nem azt mondom, hogy rejtegesse, meg szégyellje, mert isten őrizz! Tényleg nevelje fel sikerrel, legyen később is boldog és elégedett az életével!
2009. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Semmi negatív érzésem nincs ezzel kapcsolatban. Ha valaki úgy érzi, hogy fel tudja nevelni, hajlandó vállalni az áldozatokat érte és az anyagiak is adottak, miért ne szülhetne 16 évesen? Én 22 évesen szültem, de rám is úgy néztek, hogy mit akar ez a csitri itt?! :-)Pedig vártuk a kisfiunkat, tervezett baba volt. Férjnél voltam, lakásunk, autónk, mindenünk megvolt már. Mondjuk én az a kategória vagyok, akitől még mindig kérnek személyit a boltban, ha veszek egy üveg bort. :-D Pedig már 24 vagyok. Nem csak az lehet jó anya, aki 30 fölött szül!
2009. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Bár fiatalon szültem (20 évesen) én nem tudok szimpatizálni egy 15-16 éves anyukával (bár ismerek kivételt), de ezt nem is tagadom le, én nem jópofizok senkinek, inkább elkerülöm az olyanokkal való találkozást, akik nem szimpik. Nem játszom az együttérzőt, inkább nem keresem az illető társaságát.
2009. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelet neki,hogy ennyi idősen megszülte és neveli.Nagyon sok mindenről mondott le ő is és a nagyon fiatal anyukák is a baba kedvéért.A lényeg,hogy soha ne vesse majd 10-20 év múlva a gyereke szemébe,hogy miket nem tudott miatta megtenni.
2009. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb barátnőm és még vagy 3 ismerős terhes lett az ismerős körömben ilyen idősen.Az első ilyennél én még fiatal voltam,akkor azért modntam párszor nem szépet,nem a lánynak,hanem csak úgy,de amikro a legjobb barátnőm terhes lett a gimnázium utolsó évében,már lazán fogtam fel.Együtt csináltuk végig nappalin az utolsó évet,együtt éltük meg a baba midnen pillanatát,rúgását,mozdulatát stb..nagyon jó év volt:)
2009. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!