Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogyan kezelitek...

Anyukák, ti hogyan kezelitek a helyzetet, ha váratlan vendég érkezik hozzátok?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős anyuka, aki régebben egy településen lakott velünk és néha együtt vittük sétálni a gyerekeinket. Annyira nagyon jóban sosem voltam vele, de azért elvoltunk. Egyszer be is hívtam az otthonunkba. Aztán elköltöztek és egy nap délelőtt váratlanul betoppant a gyerekével. A konyhám még épp szaladt, mert akkor lettem kész a főzéssel, de mosogatni csak ebéd után szoktam, amikor letettem a kisfiam aludni. A kisfiammal kint játszottam az udvaron, a férjem fát vágott. Engem meglepett ez a hirtelen látogatás, persze beengedtem, de jobban örültem volna, ha előre szól. Ti hogy álltok az ilyesmivel?
2012. jún. 27. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Utálom, ha váratlanul érkeznek vendégek. Főleg mióta gyermekünk van. Mindig pakolok utána, főzök ,takarítok, de sosem érzem úgy, hogy rendben a lakás.
2012. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag jól kezelem, de jobban szeretem én is, ha szólnak. Van olyan ismerős szomszéd, akinek totál természetes, hogy jön be, de ha én csöngetek be hozzájuk 1-2 mondat erejéig, akkor már nem hív be, hanem kinn állunk a folyosón az ajtó előtt arra a pár percre, még az ajtót is becsukja maga mögött...

Persze attól függ, mennyire közeli a vendég. Van,a kinek örülök, van, akinek nem. Soha nincs olyan nagy rendetlenség, ami vállalhatatlan lenne.

2012. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan ki nem állhatom a váratlan vendéget.Ma az internet és a telefon világában szerintem illendő szólni ha vendégségbe megy az ember.Én szeretem a vendégeket nem erről van szó,szoktam is bográcsozást,szülinapokat nálunk rendezni.A sógornőmék állandóan váratlanul jönnek,az utóbbi alkalommal,nem voltunk itthon,csak a gyerekek,mi átmentünk anyósomékhoz pakolászni.Mi is ahogy ebédeltünk otthagytam mindent,amíg a kicsi alszik addig végzünk.Alig mentünk el csörög a telefon hogy menjünk haza.Úgy felhúztam magam,hogy mikor beléptünk megkérdeztem hogy elromlott a telefon?Erre egymásra mutogattak hogy jaj nem szóltál?Mondtam hogy szóljál ide.A lányuk meg rögtön hogy van-e süti,meg neki őszibarack üdítő kell.Se süti nem volt se barack.Ha tudom hogy jönnek úgy készülök,sütivel,elmosogatok stb.De jöttek már mikor gödröt ástunk,nem zavarta őket.Engem meg esz a méreg.Szeretem beosztani az időmet,3 gyerekem van,és semmi segítség,nagy kert stb.Van akit a rumli nem zavar,de nem szeretek így vendéget fogadni.
2012. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én sem nagyon örülök a váratlan látogatóknak,mert általában be van osztva,hogy mit mikor csinálunk és ha váratlanul vendég érkezik,az felborítja a napirendet.Nálunk egyetlen,aki bejelentés nélkül jönni szokott az a legjobb barátnőm,de őt mondjuk nem röstellem behívni akkor sem ha kupi van a lakásban.Más nem igen szokott bejelentés nélkül betoppanni,ha mégis akkor meg nagy valószínűséggel nem is tud bejönni a lakásba,mert ha a kisfiammal ketten vagyunk otthon az ajtó mindig zárva van.Ha netán épp hatalmas káosz van nálam és olyasvalaki csenget be,akit nem szivesen látok,akkor egyszerűen nem engedem be.De ilyenre még csak egy-két alkalommal került sor,nagyrészt mindenki be szokta jelenteni,ha látogatóba jön hozzánk és akkor én is ahhoz igazítom a teendőim elvégzését.
2012. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap bosszankodtam ezen. Mindenki azt mondja, a hormonok miatt, de letojom mi miatt idegesít, de én is megőrülök tőle. :)

Mi a szüleimmel lakunk egy házban, külön bejárat, minden külön, de ha valaki hozzájuk jön, akit mi is ismerünk, lenéz hozzánk is, jól vagyunk-e.

Tegnap anyám barátnője már a konyhában állt, se kopogás, semmi és meg a falat kaparom ilyenkor.

De van olyan ismerősünk, aki (bár tudjuk, hogy jönnek vendégségbe) nem csenget, csak bejön a kapun. Én ettől is kivagyok. Anyumékhoz úgy jönnek a vendégek, hogy csak becsengetnek, ha erre járnak. Nálunk ilyen nincs, mert ezt nem szeretjük. Mondom, elhiszem, hogy én vagyok a hisztis, de valamit nekem is tennem kell. 3 hét múlva jön a baba, akkor még háklisabb leszek erre. Barátnőm azt mondja jobb az egyenes beszéd, de senkit sem akarok megbántani. :( Én sem tudom, mit mondjak...

2012. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon utálom , hogyha váratlanul érkezik valaki.

Olyankor azt szoktam mondani nekik , hogy éppen most akarunk indulni valahová vagy kitalálok valamit. Meg megmondon nekik , hogy legközelebb szoljanak , ha jönnek hogy akkor itthon legyünk. Általában beválik, bár az anyosom nem ért a szobol, vele elég utálatosan szoktam viselkedni, ha váratlnul beállit.

2012. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 krisztivan ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a váratlan vendéget:-))Én ha nagyobb melóba vagyok(mosogatás,mosás,főzés)akkor nm hagyom abba.Mondom neki,hogy elnézést de ezt be kell fejeznem és csinálom tovább a dolgomat.Aztán ha végzek akkor leülhetünk beszélgetni.Van,hogy megsajnálom a vendéget mert annyira szarul érzi magát:-))
2012. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom. Mindenkinek van már telefonja. Nem is értem.

Mondjuk nálunk megszívja, mert sokszor nem nyitunk ajtót csengetésre, azzal a jelszóval, hogy nem várunkor senkit. A postást tudom mikor jár, ha valaki olyan, hogy ismerős hívjon telefonon fel. Olyankor azt mondom bocs aludtunk, így anélkül érzi magát kellemetlenül, hogy leszúrtam volna.

2012. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát én is így vagyok vele, mint Ti. Az más, ha előre szólnak, vagy én hívom meg őket, mert akkor úgy készülök.
2012. jún. 27. 13:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ettől én is inkább leszek idegbeteg, mint boldog. Valahogy különös érzékük van hozzá, hogy a leges legalkalmatlanabb időpontokat szúrják ki :D.
2012. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!