Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek azokat a...

Hogyan kezelitek azokat a helyzeteket, ha babátok gyerektársaságban van és undokok vele?

Figyelt kérdés

17 hós a kisfiam és ma itt volt két unokatesója egy 8 és egy 3 éves kislány. A 3 éves kislány hát finoman szólva is problémás, de mindig is türelemmel bántunk vele. Nagyon irigy a játékaira, de ha itt van, mindig játszhat a mi játékainkkal. Ma volt nála egy kis játék a kisfiam meg akarta nézni, és elvette tőle és a fiamra kinyújtotta a nyelvét. Az anyja nem szólt semmit, mert ő amúgy is ráhagy a gyerekekre mindent. Én azonban nem hagytam szó nélkül és mondtam neki, hogy nem szabad kinyújtania a nyelvét, mert ilyenkor csúnya és egy kislány ne viselkedjen így.

Nem tudom jó tettem-e, persze reakció senkitől sem érkezett.

Ti hogyan kezelitek ezeket a helyzeteket?


2011. nov. 12. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően én nem szeretem, ha rászólnak az én gyerekemre, hiszen azért vagyok én, hogy én szóljak rá.

De ha a másik anya nem szól rá, akkor viszont fontosabb nekem a saját gyerekem, és igenis megvédem őt az ilyen szituktól, főleg, ha meg se tudja védeni magát, mint egy 17 hós.

Én kislányom lassan 3 éves lesz, múltkor a játszótéren egy 6-7 év körüli kisfiú azt mondta neki (minden előzmény nélkül), hogy "te hülye vagy". Az én lányom nem ismeri ezt a szót, csak nézett, persze azt vágta, hogy a kisfiú undok vele, csak nem értette mi van. Én védtem meg a lányomat, én mondtam a kisfiúnak, hogy "aki mondja másra, az mondja magára". Aztán szóltam a lányomnak, ne játsszon ezzel a kisfiúval, mert ez a fiú őt nem szereti, és kész. A kisfiú csak nézett, valószínű nem erre a reakcióra számított.


Szerintem nem baj, ha véded a kisfiadat, és ha kedvesen szidod meg a másik gyereket, mint ahogy tetted is, akkor a másik anyuka se lehet terád mérges.


Egyébként, hogy a 3 éves kislányt védjem az irigysége miatt, ez eléggé életkori sajátosság, főleg ha ti vagytok náluk, hiszen védi a kis birtokát, ezért neki tényleg kell a plusz türelem.

A nyelvnyújtás viszont tényleg csúnya dolog.

2011. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A mamánál voltunk, tehát semleges helyen.
2011. nov. 12. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem többször a fiaimat kell védenem a lányomtól. 3 éves a lányom, 15 hósak az ikerfiaim. A lányom is sokszor undok, ő már ugy ügyesebb, kicsit magasabb is, fiúk még csak most indultak el, de sokat másznak még. Ezért is tudja azt csinálni a csajszi, hogy elvesz egy játékot tőlük (ami legtöbbször tényleg a csajszié, bár így sem szép dolog), felemeli a feje főlé és kineveti őket. Na ez meg pláne nem az. Ilyenkor elmagyarázom neki, hogy ez nagyon csúnya dolog, meg is érti, egy darabig nem is csinálja, aztán megint. Tényleg életkori sajátosság, félti a játékait, nehéz ezzel nap mint nap megküzdeni, úgy is hogy mindhárom gyerek az enyém.

Ha másé lenne, én is azt csináltam volna amit te, ha a saját anyja nem szólt rá. Az meg csak az anyát minősíti, hogy még a te okításodra se szólt semmit és nem támogatott ebben. (Amúgy ismerős a sztori)

2011. nov. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen nálunk is hasonló a helyzet, hogy nagyobb is és ügyesebb a kislány és így el tudja venni a játékokat. Amúgy hogy bírod 3 gyermekkel, nagyon nehéz?
2011. nov. 12. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:

:-) Már nem annyira, mint az elején. Akkor alig éltünk néha. Már szépen eljátszanak fiúk, meg sokszor hárman is, csak aztán egy idő után a lányom megunja hogy amit ő mondjuk felépít, a fiúk lerombolják (ezt meg is értem), aztán egyik percről a másikra már löki is fel őket, vagy ilyesmi. Még eddig csak ültek ugye mellette, most már állnak, így meg nem lökte fel őket, remélem nem is teszi majd, ettől kicsit félek.

Amúgy nem olyan vészes, nagyon jól bele lehet jönni, és már el sem tudnám képzelni milyen lenne ha csak egy lenne egy mellett.

Ha végigaludnák az éjszakát, és nem lennének soha betegek (nem betegesek hála Isten), akkor nem lenne semmi gond. Már sütni is tudok heti pár alkalommal valamit! :-)

2011. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam már 5 éves és hát van a korosztályában jópár undok, és egyenesen rosszindulatú gyerek is. Húúú de nagyon tudom utálni az ilyen gyerekeket. Az enyém nem ilyen és olyan kis megilletődött ilyenkor inkább elpályázik, de nem szól vissza. Én meg általában nem szólok közbe, mert fogalmam sincs mi lenne a helyes. Ha az én gyerekemet buzdítom, hogy védje meg magát se jó, mert ne legyen agresszív, de más gyerekére se szívesen szólok rá, nem az én dolgom. És pont itt a lényeg hogy sajnos nem mindenki veszi észre magát mint szülő. Van a ki mosolyogva nézi, hogy a gyereke püföl egy másikat..
2011. nov. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!