Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányomnak a Tiffany nevet...

A lányomnak a Tiffany nevet szeretném adni és így is szeretném írni, de sokat hallottam hogy nem engedélyezik mivel nem elég "magyaros". Igaz ez? Ha így van hol lehet ezt megkérni hogy így írhassuk?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 30. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:

a Magyar Tudományos Akadémia engedélyezi a neveket, csak akkor engedik így írni, ha bizonyítani tudod a gyerek angolszász származását, pl. az egyik szülő angol, amerikai stb.

Nézd meg a Ladó-féle utónévkönyvben, hogy benne van-e egyáltalán úgy , hogy Tiffani!

2008. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Számomra érthetetlen hogy miért adnak sokan angol neveket a babáknak!!!Hiszen rengeteg szép,aranyos lánynevek vannak a magyar nyelvben!ráadásul nem is mennek a magyar vezetéknevekhez!Annyira giccses!Ilyen Jessicatol meg Jenniferektol egyszeruen a hideg is kiráz.Nemigaz hogy egyeseknek nem bántja a fulét.Nekem soha nem jutna eszembe ilyen mánia nevet adni "szegény" gyereknek!!!Dehát kinek a pap,kinek a papné!
2008. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolónak: nem a véleményedre voltam kíváncsi hogy tetszik e, a kérdés teljesen más. Ha nem tudsz rá válaszolni ne tedd, de a véleményedre hogy neked milyen az ízlésed nem vagyok kíváncsi. Ha más tesz fel hasonló kérdést nem az ízlését kezdem gúnyolni, hanem válaszolok a kérdésére, ha nem tudok nem írok semmit.
2008. ápr. 30. 15:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm :)
2008. ápr. 30. 15:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos így nem lehet elírni, csak ha valaki a családban (te, vagy a férjed) angolszász országból származik, különben csak "Tifani" lehet. Meg majd felhívják rá a figyelmed, hogy a Tiffany magyar megfelelője a Stefánia. Ámbár pont múltkor hallottam róla, hogy sokan vallják magukat olyan kissebbséghez tartozóknak, amiről nem is kérnek papírt, mert egyszerűen nincs, és akkor mondhatod, hogy ez nálatok szokásos név így írva. Asszem a fókuszban mondták.
2008. ápr. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az egyik ismerősöméknek is így hívják a kislányt, de TIFFANIként lett anyakönyvezve. Grat!
2008. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A külföldi neveket mindig magyarosítják, ami az írásmódot illeti, kivéve ha az anya vagy az apa olyan országból származik, ahol az adott név elfogadott.
2008. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
en nem ertem ha neked tetszik ez a nev miert ne adhatnad mi az usaba elunk es a fiam a max nevet fogja kapnimert ez megy a ferjem vezeteknevehez ,es kulonben is rengeteg nev nem is magyar eredetu egy ket regi magyar neven kivul pl Vivien es a sok divat nev es stb
2008. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most ezen mit nem értesz? Magyar Tudományos Akadémia nem engedélyezi, ezért. Csak magyar fonetikával. Ezen nincs mit nem érteni.
2008. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!