Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Indokolatlan feszültség, mit...

Indokolatlan feszültség, mit csináljak csajok?

Figyelt kérdés

Napok óta feszülten kelek- ténykedek- fekszek. Mindenből elegem van.:S Semmihez sincs kedvem, most még a gyerekek nyűgjét sem viselem, semennyire se. Lassan már magamat se.

Ilyenkor ti mit csináltok? Mikor egy-két-három-stb csemete nyúz(na) napi 24ben, de ti épp "hisztisek vagytok" kedvetlenek, mogorvák, robotpilótán működve?


2012. jún. 28. 18:35
 1/9 A kérdező kommentje:

Jah, és ki se akarok mozdulni, bent se akarok lenni, ne legyenek itthon a kicsik, de el se menjenek...

ÁÁÁÁ semmi se jó:S

2012. jún. 28. 18:35
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor alkalmazom a 3+1 lépéses terápiámat:

1. B6 vitamin, amennyit csak lehet

2. Amint az apjuk hazaér, szívfájdalom nélkül rá hárítom a két gyereket, és elmegyek a boltba/biciklizni/bárhova, csak minimum egy-másfél órát eltölthessek nyugalomban, csendben, önmagammal.

3. Bármilyen fáradt is vagyok, kivárom, míg a család minden tagja elalszik, kimegyek a fürdőszobába, teleengedem a kádat vízzel, ha van itthon alkoholmentes sör, akkor a kádban ülve legurítom (ha nincs, akkor ált. tojáslikörből egy kevésnyit). És addig ülök a kádban, míg úgy nem érzem, hogy lehiggadtam.


+1. Ha a fentiek sem hoznak eredményt, akkor keresek valami elfoglaltságot a gyerekek mellett, valamit, ami másik dimenzióba kapcsolja az agyamat. Pl. horgolok, vaterán nézelődök és sóhajtozok, hogy de jó lenne ez vagy az, ruhákat válogatok eladásra, vagy ráveszem a gyerekeimet holmi őrültségre: strandolás, vagy ugrálóvár, vagy bármi, ami képes lefoglalni őket egy kicsit, hogy le tudjak higgadni. :)

2012. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Robotpilótán működve.....:) Azta...Pár napja volt ilyen, h semmihez nem volt kedvem, rutin reggeliztetés rutin takarítás, rutin ebédfőzés, rutin mosás, de azt se tudtam mi bajom van. Állandóan bajom volt.... és nem tudtam hogyan nevezzem ezt? De jó ez! Robotpilótán működtem:))))

Tanácsaim:

- lemenni a játszira ,vagy csak sétálni

- Nagymamák igénybevétele 2-3 órára

- mikor alszanak , pihenni, pihenni, pihenni.

2012. jún. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elkezdtem olvasni, "földhözcsaptam", netezés attól az agybaj kerülget, leültem filmet nézni, na ez is kiakaszt.

Kicsikkel csak ki ne keljen menni, ilyenkor azonnal pattan a cérna. És ki se akarok menni:S:D

Sajna, most még senki se ér rám:S Jövő héten remélem tudok csinálni egy olyan napot amikor világgá megyek:D

"nemvagyokhisztis":D

Jah magneb6mérgezésem van lassan:D, nincs kádunk:D és a bubisvíztől KO vagyok. Ám ötletnek nagyon jó lenne.

2012. jún. 28. 19:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Hmm, első vagyok, van még egy ötletem: szoktál Fable-könyveket olvasni? Amikor már végképp kivagyok, őt veszem elő, agyonrágott kedvenceim közül valamelyiket, és addig olvasok és röhögcsélek felváltva, míg le nem higgadok. :D
2012. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megint én (első): még egy ötlet! Lustanyu blogját is ajánlom, ha végigolvasom, rendre rájövök, hogy az én gondjaim eltörpülnek az övéi mellett, és ráadásul közben nagyokat vigyorgok. :D

[link]

2012. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Könnyű álmot csaptam épp földhöz, pedig Szamurájt és Kyrát imádom:D

Szval Fabel sem segít(hiába szoktam sikítva vinnyogva nevetni rajta) Sárkánykönny-t olvastam amikor a lánykám született a khban a szülőszobák előtt.

2012. jún. 28. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Ó, Sárkánykönny! Imádom. :D Symour *felhős tekintett, elcsöppenő váladékok*

Én még anno megesküdtem, hogy ha férjhez akarnék menni, az esküvő előtt újra elolvasom a Nászjelentést, biztos ami biztos. És bizony még az esküvő napjának reggelén, amikor a fodrász csinálta a hajam, én a könyvet bújtam, mert volt még hátra néhány oldal. Anyám meg akart őrülni, azt hittem, kitépi a kezemből. :D

2012. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mozdulj ki, nagyon jót tesz.:)


Én beülök a skacokkal a kocsiba, és megyünk kirándulni, barátnőkkel, szintén kisgyerekekkel állatkert, színház, fürdő, stb.:)


Nekem ez tesz jót, a társaság..)

2012. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!