Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ti párotok megváltozott,...

A ti párotok megváltozott, amikor megtudta, hogy babát vártok? Hogyan viselkedett veletek?

Figyelt kérdés

8 hetes terhes vagyok, kb. 3hete tudjuk. Próbálok vigyázni magamra, nem emelgetni, nem nagyon megerőltetni magamat, mert volt már egy vetélésem. A párom viszont nem igazán segit nekem semmiben, pedig ő talán még jobban akarta ezt a gyereket mint én. Letettem a cigit, kértem őt is, tegye meg, vagy legalább annyit, hogy számüzze a lakásból, hogy ne lássam, ne kivánjam, és előttem ne gyujtson rá. Nem tette meg. Most még többet jár el a haverokkal, pecázni, grillpartikra...persze, engem is van, hogy hiv magával, de tudja, hogy ugyis nemet mondok, hiszen nincs kedvem "bulizni", vagy egész nap a forróságban ücsörögni. Nagyon sokat vagyok egyedül, és nem érti meg, hogy ugyan nekem mi a problémám.

Mivel tudnék hatni rá? Nekem ezek a dolgok nagyon rosszul esnek, most pedig terhesen az érzelmemim méginkább hullámzóak...a ti pártok milyen volt veletek, amikor megtudta a jó hirt?


2012. jún. 29. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmi extra nem volt a viselkedésében, ugyanolyan volt. Mondjuk ne iszik, nem cigizik, nem lóg haverokkal, akkor se, most se. De úgy nem kezdett el püntyikézni, meg ilyesmi. Sőt, mikor a 36. hét felé rámjött h én szinte minden nap kakaóscsigát sütöttem, már mindig úgy jött haza, hogy "na, van csiga asszony?":DD

De amúgy-ha utánagondolok- nekem inkább gyakorlati segítséget adott, elvitt uh-ra, kivárta velem a genetikai uh-t, vérvételt,ezek is nagyon fontosak ám!!

2012. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, lehet egy cseppet túlparázod a dolgokat. Nem álltam le amikor terhes lettem, ugyanúgy csináltam szinte mindent. Na jó szekrényt nem tologattam :) Ha emelni kellett persze óvatosan vigyázva, nem hasból emeltem. Nem segített a párom... jó oka volt rá... épp hogy pozitívat teszteltem volt egy balesetünk ahol a gerince eltört... én segítettem neki, fürdettem, forgattam amit kell... Persze a kényszer vitt rá. A második babánknál pedig a kisfiam 15 hónapos volt, így nem tehettem meg és eszembe sem jutott kikímélni magam.

Persze ha gondod van, vagy nem érzed jól magad akkor nem kell hősködni, vigyázni is kell magadra, de ne is kíméld magad túlságosan a saját érdekedben.

Ha pedig menni akar pecázni (enyém is nagy horgász) hát had menjen, inkább oda, mint a kocsmába :) Egy kis kiruccanás neked sem ártana, mert most még megteheted, ha már megszületik a babád akkor sokkal nehezebb lesz kivitelezni :) Ne láncold magadhoz ennyire, mert az csak felesleges vitaforrás. De viszont igenis neked is szükséged van kikapcsolódásra, menjetek együtt akár sétálni, vagy kirándulni, moziba, amit szeretnél. De beszéljétek meg, ne tartogassátok magatokban a sérelmeket, mert az nem vezet jóra.

(és bocs, nem akartam kioktató lenni, ha annak tüntem nem szándékos)

2012. jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én várandósan aktívabb vagyok, mint ezelőtt! Sokkal több helyre megyünk el, nagyobb a kedvem mindenhez! Az én párom eddig is sokat segített bármiben is, de mióta jön a kislánya, annál többet! Semmit nem kellene tennem, ha nem akarnám! Mi még 38 hetesen is együtt mentünk horgászni! Lehet ha megpróbálnál, te is többet vele lenni, akkor jobban odafigyelne rád, meg persze ahogy majd nő a pocakod, és a baba is, majd biztos változik! Kitartás!

39 hkm

2012. jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes vagy, nyugodtan mehetnél vele mindenhova, nem kell egy tehernek megélni. Nálunk amikor terhes lettem semmi, viszont amikor a kezébe fogta először, na ott feje tetejére állt a világ.
2012. jún. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi a 4. héten tudtuk meg,de ugyanúgy csináltam mindent mint azelőtt,nem ittam ha elmentem szórakozni de ennyi,max többet aludtam és sokat voltam rosszul, de ugyanúgy találkoztam a barátnőimmel,vagy a párom a barátaival,vagy együtt mentünk.Sőt én utazgattam a 39, hétig.Mikor már kerekedett a hasam nehezebb volt bármit is csinálnom a 7. hónap körül,akkor rengeteget segített,odafigyelt rám,az utolsó hetekben ő végezte a házimunkát,én már nem is főztem pedig mindketten szeretünk.A 8.-9-. hónapban már nem is mentem el sehova a barátnőkkel,esetleg Ők jöttek hozzám.Tényleg rengeteget köszönhetek a páromnak.Egyikünk sem cigizik így ezzel nem volt probléma.

Szerintem mozdulj ki legyél társaságban az eleje abszolút nem teher ok tapasztalatból mondom elég kellemetlen a sok rosszul lét,szédelgés,már akinek van ilyen,de ne kuksolj otthon egyedül feleslegesen.

2012. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A férjem nagyon vigyázott rám, gyengéd volt. Az első három hónapban mindig hányingerem volt, rendre eltakarította a számomra undorító dolgokat. Pl döglött bogár, csoki papír...A második gyereknél mosogatott is, mert a konyhába sem bírtam bemenni, sokat fogytam, mert a hűtő, a fövő krumpli.stb. szagától is rosszul voltam. A szaglásom olyan volt, mint egy vadászkutyáé.

Szerintem beszélj vele, mondd el mit érzel. Az, hogy a lakásban cigizik, az nagyon gáz dolog, mert a babánál oxigén hiányos állapotot, fejlődési rendellenességet, koraszülést okozhat stb. Az első három hónapban nem alakul ki a baba körül az un. barrier (védőburok), ezért minden bejut a gyerekbe, az anyából, szűrés nélkül, ezért ebben a korai stádiumban sokkal súlyosabb ártalmakat szenved el a gyerek, mintha a fejlődése későbbi stádiumában szerzi őket. Tehát a nikotin, és egyéb mérgek egy az egyben beépülnek szegénybe. Ami később -mint leírtam nagyon súlyos dolgokat okoz. Ha "szerencsés" a gyerek csak születése után lesz: könnyen allergiás, tüdő beteg, gyenge immunrendszerű, az oxigénhiányból adódóan értelmi fogyatékos, stb. Nagyon káros a cigi, s szerintem mond meg neki, hogy egy életre elintézi a gyerekét, ha annyi önuralma sincs, hogy ne a terhes felesége előtt cigizzen.

2012. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!