Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viselkedett félénk,...

Hogyan viselkedett félénk, visszahúzódó, konfliktuskerülő gyerkőcöd, mikor oviba került? Megváltozott? "Megedződött"?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben megy oviba. Nagyon aranyos, cserfes, de a gyerekekkel a játszótéren nagyon félénk. Van, hogy egy-egy hevesebb gyerektől szinte menekül. Nem érvényesíti az akaratát, konfliktuskerülő. Picit aggódom, mi lesz vele az oviban...
2012. jún. 1. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
az én lányom az oviban is olyan maradt sajnos.ha megütötték akkor sem védte magát.kb 10 éves korában kezdte felvenni a harcot.
2012. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is félénk, visszahúzódó, szólni sem mer. Szeptembertől ovis, előtte bölcsis volt, bár igaz, akkor a betegségek miatt keveset járt. Mondhatom, hogy most az idény végére kezd talán alakulni valami egy kislánnyal, többször láttam már őket együtt játszani, emlegeti stb. De a többi gyerekkel nem igazán van kapcsolata, figyeli őket, de nem "megy bele a sűrűjébe". Ha valahová tolonganak a gyerekek (mondjuk rágcsálni valót esznek), ő csak áll egy helyben, úgy kell noszogatni, hogy menjen és vegyen magának, mert elfogy. Sajnos ez még biztosan jó darabig így lesz, idő kell nekik, mire megértik, hogy az akaratukat érvényesíteni kell, mert különben háttérbe szorulnak. Én is ilyen voltam, most is eléggé konfliktuskerülő vagyok ugyan, de olyanról szó nincs már, hogy félénk lennék, tudok beszélgetni hosszasan, bár az igaz, hogy azért társaság középpontja nem vagyok (sosem voltam és sosem leszek már). Akikkel igazán felszabadult vagyok, azok azok az emberek, akiket jól ismerek.
2012. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt, szerncsére akadt egy hozzá hasonló kisfiú akivel jóban lett na aztán vel karöltve egy év alatt sokat bátorodtak, de még mindig nem eleget. Nekem az ovonő javasolta hogy vigyem el nevelési tanacsadóba mert ő felnőttekkel is félénk volt, nem mert köszönni, kérdezni, szerepelni meg pláne. Kifogtunk egy olyan kedves psichológusnőt hogy a gyerek szinte azonnal nyitottabb bátrabb lett. Idén nagycsoportos és már mondják hogy néha büntibe van mert annyit csintalankodik(én meg ilyenkor büszke vagyok rá:)) mai napig nem tudom mit csinált az a nő mert én a folyosón vártam, annyit mondtak mindketten, ők csak játszottak. A gyerek azóta is emlegeti, ha valaitől fél, hogy menjünk vissza a nénihez és utána már nem fog félni.
2012. jún. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt, szerncsére akadt egy hozzá hasonló kisfiú akivel jóban lett na aztán vel karöltve egy év alatt sokat bátorodtak, de még mindig nem eleget. Nekem az ovonő javasolta hogy vigyem
2012. jún. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!