Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te hány éves korodtól szeretné...

Te hány éves korodtól szeretnél gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból feltettem ezt a kérdést. Fiúk lányok bátran válaszolhatnak. Írhattok véleményeket hogy miért igen és miért nem akartok túl korán.


Én is leírnám, hogy 30 éves korom előtt semmiképp sem szeretnék. Mert nincs aktív keresetem, nincs végzettségem, munkahelyem. először karriert akarok, utána jöhet a gyerek. Csak sajnos annyi csaj akar má 20 évesen gyereket, és nincsenek tisztában azzal hogy etetni is kell, nem csak babusgatni. Mind azzal jön hogy azért vállal korán mert kiesik az időből, erre én azt mondom badarság, 28-30 évesen is ugyanúgy tud vállalni gyereket rizikómentesen, engem pl anyám 38 évesen szült. Ismerek olyat aki 40 évesen akar vállalni. Sokan vannak úgy hogy vagy nem találták meg az igazit, vagy csak az anyagi hátterük miatt nem vállalnak, esetleg olyan is van aki szimplán nem akar, mert utálja őket, vagy nincs kedve hozzá. Mindenkinek szíve joga, ezt nem vitatom, csak kicsit nagyon idegesítő hogy sokan ilyenek, gyerek fejjel akarnak gyereket.


20/F



2012. jún. 30. 21:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%

Én teljesen ugyan így gondolom.

25L

2012. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát úgy tűnik nem valami népszerű a kérdésem... lehet hogy a szerelem szex témakörbe kellett volna betennem.
2012. jún. 30. 22:23
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Én nem értek veled egyet. Mármint igen, nem árt, ha van valamennyi anyagi háttér, de minél később próbálkozik egy nő, annál nehezebben esik teherbe, szimpla biológia (25 év felett pl. az orvostudomány is "késő-elsőszülőnek" hívja azokat, akik afelett szülnek). A természet nem úgy alkotott meg minket, hogy későn vállaljuk az első gyereket, így érthető, ha valakiben 20 év körül előtörik a vágy, hisz a természetben ez a normális! Mi pl. most kezdtünk el próbálkozni, mert a háttér megvan, viszont én egyetem mellől fogok elmenni szülni. A karrier ráér, sőt, mivel piacképes szakmám lesz, még előnyöm is van abban, hogy nem félnek a munkáltatók attól, hogy felvesznek, és rögtön elmegyek szülni. Fiatal szülők csak most tudunk lenni, és ha a lelki/anyagi háttér megvan, felesleges várni :) Persze, vannak, akik még lelkileg éretlenek rá, vagy anyagilag nem fér bele, de nem mindenki ilyen.

21/L

2012. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%

"nem félnek a munkáltatók attól, hogy felvesznek, és rögtön elmegyek szülni."

Attól félnek, hogy beteg lesz az oviban vagy a bölcsiben és neked szabadságra kell menni. Ami a beszoktatásnál elég gyakori.

De abban igazad van, ha valaki megérett a szülőségre és normális körülményeket tud biztosítani a gyereknek akkor, persze, hogy minél előbb szeretne.

2012. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"én egyetem mellől fogok elmenni szülni"


Most még ezt mondod, de majd ha megjön a gyerek és a nyakadba szakad minden, akkor az se biztos hogy vissza tudsz majd menni az egyetemre. Én a helyetekben várnék még vele 5 évet legalább. De ti tudjátok, sok sikert azért!

2012. jún. 30. 22:53
 6/22 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, mindenkinek mást jelent a jólét fogalma, meg a karrier. Én már túl vagyok a dilemmán, és nem tudom, mit jelent számodra a túl korán/túl későn határidő. Az elsőt 26 évesen szültem, a másodiknál 36 voltam. Mindkettőnél megvolt mindenünk, ami szerintünk egy gyerek neveléséhez kell. Volt végzettségünk, biztos munkahely, lakás, kocsi...20 évesen nem vállaltam volna. Tehát abban én is egyetértek veled, hogy jó ha megvan minden feltétel a gyerekvállaláshoz. Viszont azt látom, hogy ezt egyre nehezebb a fiataloknak elérni, egyre tolódik a határidő. Ami nekem 26 évesen akkor még megadatott, ma már 30 alatt nem nagyon érhető el a többségnek. Pedig nem tolta alánk senki a lakást, mindenért megdolgoztunk. Szóval a mai lányokat is értem, hogy miért gondolják, hogy kicsúsznak az időből. Ugyanis, nem úgy működik a dolog, hogy védekezünk 30 éves korunkig, aztán eldöntjük, hogy jöhet a baba, és a baba jön. Nagyon sok barátnőm, ismerősöm került abba a szomorú helyzetbe, hogy 38-40 évesen küzd azért, hogy gyereket szülhessen, mert várt sokáig, amíg jók lettek a körülmények, de a baba akkor meg nem jött. Az idő múlása a nőknél nem kedvez a termékenységnek sajnos. Persze van aki könnyen teherbe esik így is, de nem az átlag.
2012. jún. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Persze ebbe is van igazság, mondjuk 28-30 év körül nem hiszem, hogy késő lenne.
2012. jún. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, tisztában vagyok a képességeimmel, ezért merem egyetem mellett bevállalni :) Számtalan kismama/fiatal anyuka jár egyetemre (akár több gyerek mellett), szóval megoldható, csak egy kis szervezőkészséget igényel. Ez olyan, hogyha valakinek nehezen megy a tanulás, akkor persze, csak a saját dolgát nehezíti meg, de mások a képességeink. De az sem elhanyagolható szempont, hogy már hónapok óta rám tört a "gyerekláz", és úgy gondolom, hogy ha az ember megteheti (van stabil párkapcsolat, anyagi háttér etc.), akkor engedni kell neki. Ez az időpont mindenkinek máskor jön el, bennem mindig is bennem volt, azonban fél éve tört elő elemi erővel.
2012. jún. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Egyén függő a dolog én mindig hamar,fiatalon akartam anyuka lenni,nem akartam karriert,ápolónői szakmában nem is lehet.

21 évesen mentem férjhez a férjem akkor 20 volt.22 évesen szültem az elsőt,25 évesen a 2-at.33 évesen a 3-at.36 évesen a 4-et.


17 évi házasság után 4 gyerekkel boldogabb vagyok mint valaha,nekem ez a karrier.

2012. jún. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Engem a karrier olyan szinten érdekel, hogy majd ha a gyerekem egyetemre szeretne menni, akkor tudjam segíteni. Vagy ha kell egy nyelvvizsga akkor az ne pénz kérdése legyen. De ha hasonlóan alakul az életem mint az utolsó válaszolónak, én elégeted lennék vele.
2012. júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!