Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, van mibe mennetek...

Anyukák, van mibe mennetek állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Én mindenemet kihíztam, de nem is csak ez a bajom, hanem, hogy nem tudom mit illik ilyenkor felvenni. Még soha nem voltam állásinterjún.

40 éves vagyok, középkategóriás állásra jelentkeztem, nem csúcsvezető, de nem futószalag munkás.

Mi a mai trend, segítsetek.

A harisnyát, zárt cipőt tudom. Kosztümöt kell felvenni? Vagy elég a szoknya, blúz? És az milyen legyen?


2012. júl. 7. 09:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Most végigolvasva, nem is igaz amit írtam. Voltam állásinterjún, de az nagyon régen volt, az már nem mérvadó.
2012. júl. 7. 09:27
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg elég a szoknya, blúz, de a szoknya vagy kicsivel térd felett végződjön, vagy térd alatti legyen, és lehetőleg sötét színű.

A blúznál a fehér színnel nem tudsz mellélőni, de ha színes, az sem baj, csak ízléses legyen ( ne túl csicsás), és ne legyen áttetsző.

Nyilván nem előnyös a mély dekoltázs ( ha komoly munkáról van szó) meg a "hasvillantás", de ezeket biztosan te is tudod.


Ilyen melegben nem vennék fel kosztümöt ( vagy blézert), de megoldás lehet ha viszed magaddal, és csak az interjú előtt közvetlenül veszed fel, ha úgy jobban érzed magad.

2012. júl. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen melegben semmiképpen ne öltözz be, mert bár az interjún az épületben valószínűleg lesz légkondi, de amíg odaérsz, addig se izzadj be.

Sötét szoknya, világosabb blúz (én nem vennék fehéret, mert az olyan isklás inkább valami apróbb virág vagy geometriai mintásat vagy pasztellszínűt), de ha van csinos nyári egyberuhád, az is teljesen jó. Ne legyen átlátszó, nagyon mélyen dekoltált, túl szűk, szoros, és vállpántos sem. Szóval rövid ujjú vagy ujj nélküli.

Csinos cipő, de papucs, ne totál nyitott szandi vagy balerina, de pl. olyan elegánsabb cipő is mehet, ami hátul nyitott (pántos) és elöl zárt. A táskád ne legyen túl nagy, és színben passzoljon a cipőhöz ill. az övhöz, ha lesz rajtad öv. Kezed, kömeid legyenek szépek, ha kell, menj el előtte maniküröztetni, óriási műkörmeid vagy nagyon vad színű/mintás ne legyen.

Finom visszafogott smink, frizura inkább természetes legyen, ne 6 kiló lakkal és zselével belőtt. Semmiképp ne legyen túl ünnepélyes, extrém.

2012. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, hasznosakat írtatok:)

Holnap elmegyek ruhát és cipőt nézni, mert sajnos még a lábam is nagyobb lett:( Ennyi beruházás megéri, hogy el tudjak helyezkedni.

2012. júl. 7. 14:23
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


A második képet nézd, ez egy nagyon elegáns nyári kosztüm, szerintem érdemes hasonlóra beruházni. Nem írtad pontosan, hogy milyen jellegű a munka, de ha irodai, akkor ezt később is tudod hordani, esetleg később nadrággal, variálva. Már egész jó áron is kapni lehet, én tavasszal vettem egyet 4000 Ft-ért.


[link]


Ez is elegáns, de a forróságra való tekintettel ez nem jó, de hasonló, nyáriasabb színű összeállítást is választhatsz.


[link]


Ez is nagyon klassz. :)


Mivel nyár van, nem kötelező a fekete nadrág/szoknya kosztüm, de mindenképpen javaslom az elegáns viseletet. Harisnya feltétlenül legyen rajtad. Visszafogott smink, kiegészítők, hibátlan, zárt cipő.

pl.: egy ilyen szandál megengedett, de aminek már nyitott az eleje, az nem, rendkívül csúnya, ha kilóg a harisnyás lábujj.

[link]


A korodnak, stílusodnak megfelelően sminkelj, öltözködj, használd a kiegészítőket. Lehetőleg egyik se legyen kopott, viseletes. Mindegy, hogy blúz/szoknya/vékony nadrágot vagy a ruha/blézer kombót választod, az a lényeg, hogy elsősorban szívesen, kényelmesen viseld.

Egy elegáns nő mindig nagyon vonzó és jó pont az interjún.

Nálunk volt már olyan fiatal hölgyemény, aki megjelent miniszoknyában, tangapapucsban, a hr vezető meg öltönyben...

2012. júl. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!