Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 19évesen leszek anya. Vélemények?

19évesen leszek anya. Vélemények?

Figyelt kérdés

19évesen szülök heteken,napokon,orákon belül:)én boldog vagyok,bár nem tervezett baba volt a kicsi.De mindig olyan furán néznek rám NST-n vagy a korházi folyoson az emberek.pedig tiszta vagyok,jol öltözöm,adok magamra..ugye ennyit látnak belölem.párom melettem van,szüleim is.félek h szülésnél lekezelöek lesznek vagy a szobatársaim néznek majd le.:(

38hetes fiatal kismama


2009. júl. 10. 20:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

15 és fél évesen szültem és inkább mindenki segíteni próbált, főleg a szobatársak.

De a bunkókkal meg nem kell foglalkozni.


Könnyű szülést és jó babázást kívánok!

2009. júl. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

a szobatárdaid tuti nem néznek le, az orvos, vagy a szülésznő meg bárkit lenéz, ha olyan.

Ha nem így alakul az életem, ahogy, akkor ennyi idősen én is bevállaltam volna egy babát az akkori vőlegényemnek. Mostmár hálát adok a sorsnak, hogy nem így alakult, viszont csak 30 évesen jutottam el oda, hogy olyan társat találtam, akinek mertem szülni, na meg persze magamnak!

Boldog babavárást, könnyű szülést!

2009. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Ne aggódj, ha normálisak a kórházban, akkor senki nem fog a koroddal foglalkozni, a hülyék ellen meg nem tudsz mit tenni. Egyik barátnőm a harmadik gyerekét szülte, amikor minősíthetetlen hangnemben beszélt vele az orvos, hogy milyen felelőtlenség ma egy 3.gyerek és meg ne próbáljanak még egyet tervezni, mert az micsoda dolog... 30 éves, férjnél levő, többdiplomás nő, természetesen mindegyik gyereknek egy férfi (a férj) az apja. Ilyen emberek ellen nem lehet mit tenni, ezen ne aggódj előre. Boldog utolsó heteket, napokat nektek egyben és könnyű szülést.
2009. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem az számít, hoyg hány éves vagy, hanem hogy hogyan gondolkodsz, milyen a háttér amibe a baba születik, és képes vagy-e ellátni.

Amúgy meg több szempontból nagyon is előnyös a fiatal anyaság, több energiád van az éjszakai kelésekhez, jobban vieli a terhességet a tested, könnyebben regenerálódzs a szülés után, és nem utolsó sorban még fiatal leszel bőven amikor a gyermeked már kamaszodni fog, így talán könnyebben megtaláljátok majd a közös hangot.

Szóval fel a fejjel, és sok boldogságot nektek.

Jaa, és ha valaki emiatt bunkó vagy lenéző, akkor ne törődj vele.

2009. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Ne foglalkozz másokkal, manapság tényleg úgy megbámulják az embert, ha kismama akkor is, pláne, ha fiatal, nem divat sajnos :( Gondolj bele, házasodni is egyre később szoktak az emberek. De semmi közük hozzá, és ne is velük foglalkozz, hanem magatokkal :) Biztos lesz olyan szobatárs, aki segitőkész lesz, pont a korod miatt, emiatt se aggódj! Illetve szerintem a kismamák egymás közt azért jószándékúak. Én kicsit irigyellek is, hogy ilyen korán lehetőséged van megtapasztalni ezt a szépséget, és ennyi idővel többet tölthetsz majd gyerekeddel életedben, aki későn kezdi, rövidebb az ideje - sajnos :(
2009. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
93%
Régebben azokat nézték le a primitív előítéletekkel élő emberek, akik 30 év felett szültek, a 40 körüli anyákat pedig egyenesen betegnek bélyegezték. Te csak azokkal törődj, akik törődnek veled, no meg persze magaddal, és a babáddal!
2009. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Ne foglalkozz senki rossz indulatával. Bizz az anyai ösztönödre. Azért 19 év már. nem annyira fiatal,hallottam már 13 évesről is,de erről embert nem lehet megitélni.Attól még lehet jó anya.A családod melletted van ez a lényeg. Hány olyan nő van aki kora ellenére eldobta vagy megölte gyermekét. Akkor kérdem én milyen anya az?
2009. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
92%
teljesen mindegy mennyi idős vagy, ha késznek érzed magad arra, hogy egy kis élet után vállalj teljes jogú felelősséget, mindent meg tudsz adni neki, amire szüksége van, mind lelkileg, mind anyagilag. Legyél boldog a kicsivel és a pároddal, azt kívánom!! :)))))
2009. júl. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Én speciel irigyellek! :) Én 36 évesen szültem, de ha visszacsinálhatnám, akkor inkább 20 körül szülnék.. :) Én meg pont azért érzem, hogy furán néznek rám, hogy ilyen "öreg" vagyok, és egy pici gyerek jön velem! :) (hálistennek azért nem nézek úgy ki, mintha a nagyanyja lennék, de azért mégis.. )
2009. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem se foglalkozz senkivel.

Én 1 hónap híján voltam 18 amikor szültem, most kb. 1 hét híján leszek 19 amikor újra szülök. (október utolsó napjaiban szülök és november elején van a szülinapom) Engem senki nem néz le, hát persze vannak akik megszólnak, de nem érdekelnek, sőt megmondom a magamét. Kiállok a gyerekeimért és a becsületemért, mert nem úgy lettem terhes, h azt se tudom, h ki az apja. Össze is vagyunk házasodva, bár igaz, h megromlott a kapcsolatunk, így ő egy hónapja elment(épp válok), tehát egyedül vagyok, de saját házban. Nem néz le senki, hanem inkább próbálni segítenek. Ne félj ilyenektől.

2009. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!