Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apa nélkül felnőtt gyerekre...

Az apa nélkül felnőtt gyerekre mekkora hatással van, hogy apa nélkül nőtt fel?

Figyelt kérdés
Az apa teljes hiányáról van szó, a gyerek sosem látta az apját. Van bizonyított hatása? Fiú és lány gyermek közti különbségek ebből a szempontból? Esetleg az anya nélkül felnőtt gyerekhez képesti különbségek?
2012. jan. 10. 21:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
39%
A fiúknak hiányzik az apa-kép,vagy a lányoknak az anya-kép. Ezt,ha csak egy szülő neveli,nem tudja pótolni. Nem tanulja meg,hogyan kell a másik nemmel viselkedni,hogyan kell párkapcsolatban élni.
2012. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
44%

Előző: ez marhaság.


Kérdező: ha sosem látta, akkor nem igazán van hatása. A másik szülőtől függ.

2012. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%
Nem írt az első marhaságot. Fontos a "férfi példa" a gyerek fejlődésében leginkább akkor ha fiú.
2012. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
61%
De ez max kiskorban lesz hátrány ha egyáltalán az lesz de nem hiszem. Nagy korára úgyis megtanulja, hogy hogyan kell viselkedni (tárasitól, ffitanároktól stb.)
2012. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
71%
társaitól*:D
2012. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

Hát alapvetően a gyereknek mindkét szülőjére szüksége van. Ugyanakkor ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne boldog, kiegyensúlyozott gyerekkora bármelyik szülője nélkül is egy gyereknek, de az biztos, hogy ha nem is állandóan, de bizonyos élethelyzetekben érezni fogja a másik szülő hiányát.

Ez simán elvált szülők gyerekeire is igaz, még, ha amúgy ismeri is a különélő szülőt, és tartják a kapcsolatot. Akkor sem ugyanolyan, mint együtt élni, családként.

Hogy hosszútávú hátránya lesz-e, az viszont más körülményektől is függ: tágabb család, baráti kör, iskola... Máshol is megtanulhatja a viselkedési mintákat, megismerheti az adott nem viselkedési szokásait.

2012. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
41%
Én csak fényképen láttam apámat de nem tudnám elképzelni anyámat egy másik férfival.
2012. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
55%
#3: milyen férfi példa? A hazai családok nagy többségében nincs férfi példa, több okból sem (pia, halál, válás, stb.). Mégsem lettek buzzancsok, vagy lelki sérültek a pasik.
2012. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom attól, hogy más apja ilyen iszákos én elég sokat tanultam apámtól tudod.. nem értem miért kellett lepontozni.
2012. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
96%

Én anya nélkül nőttem fel.Ahogy az 1 évvel idősebb bátyám is.Amikor megszülettem,apám hozott haza a kórházból,mert anyám már akkor végleg lelépett.Apám nevelt fel minket.Soha nem nősült meg,és soha nem volt"mostoha anyánk"

Apám férfi létére megtanult sütni,főzni,sőt még a szoknyámat is megvarrta ha kellett.A bátyámmal meg eljárt fociedzésekre meg egyéb fiús helyekre.Mivel sosem láttam anyámat így nem is hiányzott..Nem okozott egyikünknek sem lelki sérülést és egyikünk sem lett "elveszett" ember.

A bátyám is és én is boldog házasságban élünk,szülők vagyunk már mindketten.Apám ma nyugdíjas,és a bátyámmal azon vagyunk,hogy most mi adjuk vissza azt amit tőle kaptunk..Apukám végre pihen,és a hobbijának él..Mi támogatjuk mindenben..

39/N

2012. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!