Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel több pénzre van...

Mennyivel több pénzre van szüksége egy családnak, ha vállalnak egy második babát?

Figyelt kérdés
Férjemmel nagyon szeretnénk kislányunknak egy testvérkét, de nem vagyok teljesen tisztában azzal, hogy ez mennyire terhelné meg a családi kasszát. Nagyon észrevehető a különbség?
2008. máj. 4. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én mindig azt mondogatom a férjemnek, hogy a 2. gyereknek csak pelust kell venni, mert minden megvan az elsőszülöttről.:) Ha nem egyneműek, akkor se ess kétségbe, mert úgyis kapsz majd olyan cuccokat, mi a picinek jó!Igaz, hogy a peluson kívül mást is kell venni neki, de az szerintem elhanyagolandó.Nézd a jó oldalát: nem kell venni kiságyat, babakocsit, öltöztetőt...Ezek leterhelik rendesen a költségvetést.Remélem egy kicsit segítettem.Üdv!
2008. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem megterheli a családi kasszát, ezért mérlegelni kell, hogy belefér-e, vagy sem. Mi is a 2.-at várjuk, ráadásul kislány lesz, és a fiuról megmaradt cuccok, hát nem jók.

De hogy mennyire megterhelő, azt nektek kell tudni, mennyi pénzből éltek, milyen luxusra költitek a magspórolt pénzt, stb.

2008. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jópofa az első válaszoló, hogy megvan a kiságy meg minden. És az első gyereket ezentúl a padlón altatják? Valóban a második gyerek sok mindent örökölhet idősebb testvérétől, de akkor is komolyabb beruházás, és nem a két új tipegőre gondolok. Azzal is számolni kell, hogy GYES-t, GYED-et csak 1 gyerekre folyósítanak, csak a családi pótlékot adják 2 gyerekre.
2008. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szeretnénk a kislányunknak kis tesót, de egyenlőre hanyagoljuk a kérdést, mert lesznek ők nagyobbak is, és rengeteg pénz, ha pl. mindkettő suliba jár. Ezért úgy döntöttünk, hogy várunk még pár évet, így sajnos nagy lesz a korkülönbség, de legalább nem egyszerre jönnek a nagy kiadások. Ha pedig pár év múlva nem állunk úgy anyagilag, ahogy tervezzük, akkor nem vállalunk még egyet.
2008. máj. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!