Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik fiatalon (20-25 évesen)...

Akik fiatalon (20-25 évesen) vállalnak gyereket, azoknak mennyivel könnyebb mint azoknak akik később?

Figyelt kérdés
21 éves leszek, és mindig úgy képzeltem el, hogy fiatalon leszek anyuka. (A környezetemben is kb 23 évesen szült mindenki, de ők akkor már hosszú évek óta tartó párkapcsolatban voltak) nekem meg jelenleg nincs barátom, tanulok még kb 2 évig, és utána dolgozni is szeretnék valamennyit. Ha kitolódik a gyerekszülés mondjuk 26-30 éves korom környékére, akkor az már nagy "hátrány". Csak mert engem anyum 35 évesen szült, és én azt soknak gondolom. (Már mondogatják a hátam mögött, hogy mikor lesz már újra barátom meg gyerekem...)
2010. júl. 2. 13:59
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
A hátrány után kérdőjel van. Szóval az rossz ha valaki 30 éves kora környékén szül? Mert én a 35öt már pl soknak gondolom...Bár igaz, hogy anyumnak én vagyok az egyetlen gyereke, és így is nagyon sokat küzdött, hogy legyek.
2010. júl. 2. 14:01
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vállalj gyermeket, amikor úgy érzed, hogy adottak hozzá a köürülmények: szerető partner, viszonylagos anyagi biztonság.

Manapság már többen szülnek 30-35 évesen. Régebben még kilógott az, aki ennyi idősen vállalkozott rá, de ma már ez elfogadott. A gyerekszülés nem verseny.

2010. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
53%
Nos én márciusban töltöttem be a 20-at, januárban szültem, 6 hós a babám. Apucink 25:)
2010. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját erőből kell megteremtened a hátteret, akkor inkább várj, míg adott lesz minden. 25-30 évesen már legalább nem a szülők nyakára szülöd, és lesz rendes végzettséged, rendes állásod. A párt meg a sors dönti el mikor szánja neked :) Nem érdemes az első jöttmentnek szülni, aztán 30 évesen keseregni, hogy elhagyott, neked meg se egy normális végzettséged, se semmid. Nem kell elsietni, az élet nem ér véget 30nál.
2010. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
36%

Én 19 évesen lettem anyuka, az akkori párom elhagyott mikor megtudta, hogy terhes vagyok (erről is megvan a véleményem aztán...), azóta a párommal nevelem a kislányomat és most szeretnénk egy közös babát is. Én nem bántam meg hogy fiatalon beválalltam egy babát, akárhányszor ránézek az jut az eszembe, hogy mi lenne ha ő nem lenne. Amúgy nem hátrány, engem anyu 39 évesen szült 5. gyerekként, szerintem is sok, én ilyen korban már nem szülnék.

23/N

2010. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ma a Magyarországon szülő nők átlagéletkora 27 év, az európai átlagéletkor pedig 30 év. Sztem ez a kor nem annyira különbözika 23 évtől... Mint inkább a 40, vagy az afölött először szülő nők korától.
2010. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
23%

Szia!

Szerintem nagyon egyénfüggő, mindenki szerintem érzi mikor áll készen a gyerekvállalásra, egyrészt.

Másrészt, amíg nincs meg a megfelelő anyagi háttér, én személy szerint nem vállalnék gyereket, rossz látni az anyákat akik a tömött buszra próbálják felküzdeni a babakocsit, ahelyett, hogy autózni tudnának.

A túl későn szülés se jó, nem tud olyan kapcsolat lenni a gyerekkel szvsz mint fiatalabb szülőnél.

Előbb találd meg életed párját, utána majd úgyis jön minden magától :)

2010. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

Az az igazság, hogy el lehet határozni, hogy márpedig én fiatalon fogok szülni, de ha egyszer épp nincs olyan kapcsolatod, hogy gyereket vállalj, akkor úgysem lesz. Ne azért szülj, mert fiatalon akarsz szülni, hanem egyszerűen csak várd meg, hogy megtaláld a megfelelő társat, és majd ha mindketten úgy érzitek, hogy ti ketten, együtt babát szeretnétek, akkor legyen.

Én személy szerint fiatalon szültem, 20 évesen, és kicsit még most is soknak érezném, ha erre csak 10 évvel később került volna sor, de az tény, hogy a szülés nem lóverseny.

2010. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

A kor is csak egy "állapot," és nem pedig érdem. :) Ismerek olyan szülőket a játszótérről, hogy 40 körülinek néztük őket, és kiderült, hogy 25 és 27 évesek. Egyszerűen ilyen típusúak.


Az öcsémék meg most várnak babát (32 és 36 évesek), őket meg mindenki 8-10 évvel fiatalabbnak nézi.


Szóval ez is csak nézőpont - és nem valóságos kor - kérdése.

2010. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Akkor szülj amikor már tényleg megértél rá. 19 éves vagyok,de még 10 évig nem szeretnék gyereket,mert még annyi minden vár rám,amit egy gyerekkel nehéz lenne elérni.

2010. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!