Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit írjak a munkáltatómnak a...

Mit írjak a munkáltatómnak a levélbe, amiben tudatni szeretném, hogy jön a kistesó?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom,hogy ha írásban bejelentem neki a terhességemet,akkor nem rúghatna ki.Ez igaz egyébként?
2012. júl. 11. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nincs bejelentési kötelezettséged, se szóban, se írásban!

Persze nem árt szólni a főnöködnek, hogy legyen kit felvenie a helyedre ha eljön az idő!

2012. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már 2éve nem dolgozom itt,mert eddig Gyed-en voltam az első gyerekkel.Azt hallottam,hogy kirúghatnak ha nem jelentem be írásban,mivel a második terhességem alatt nemkem majd táppénzre kell mennem,hogy anyagilag ne járjunk rosszul,ugyanis bőven Gyes-be születne a kistesó.Igazából ez az ami aggaszt,hogy táppénz alatt el ne küldjenek.
2012. júl. 11. 23:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hulyeseget mondok, de nekem valami olyasmi remlik a legujabb munka torvenykonyvebol, hogy a munkaltato most mar tappenz alatt is felmondhat a dolgozonak:-((( Nezz ennek utana, nehogy meglepetes erjen!
2012. júl. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak:

"Hivatalosan nincs bejelentési kötelezettséged, se szóban, se írásban! " Igen, valóban nincs kötelezettsége, csak sajna ha nem jelenti be írásban, akkor nem él a védelme.


MÁsodik: táppénz alatt valóban ki lehet rúgni a munkavállalót, kivéve akkor, ha bejelentette a terhességét, mert akkortól védett.


Kérdező:

Semmi extra, írd le, hogy tisztelt xy, alulírott te arról kívánod tájékoztatni, hogy második gyermekeddel veszélyeztetett terhesként keresőképtelen állományba vesz az orvosod, így nem tudsz visszaállni a munkába.

Tisztelettel, blabla.

2012. júl. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb ugyanazt írtam volna amit a negyedik, ott a helyes válasz. :)
2012. júl. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a 4-esnak van igaza.


Ha megszakítod a fizetés nélküli szabadságot ( akár táppénz miatt is) akkor jelentsd be ( Mt. nem írja elő hogy írásban, de ennek van értelme, különben szó elszáll).

Ha GYES-en maradsz és nem mész táppénzre, nem szakítod meg a f.n. szabidat, akkor nem rúghat ki a gyermek 3 éves koráig.

2012. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!