Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek rosszul gondolom?...

Szerintetek rosszul gondolom? (anyós kérdés)

Figyelt kérdés

Pár héten belül születik a babánk, anyósomék vidéken laknak, az én szüleim a környékünkön.

a szüleim max 2x jönnek majd be, és anyósomék is természetesen jönnek látogatni a kórházba, de nagyon úgy fest a dolog, hogy itt akarnak aludni nálunk, mert hogy vonattal 150 km és ne kelljen aznap vissza is 150et menni. Gondolom a kórházi látogatás után elmennének a férjemmel együtt hozzánk, mert nem tájékozónak el egyedül.


Nekem ez nem tetszik, az elmúlt években kb évi 1x aludtak nálunk, mivel mindig hozzájuk megyünk a "szülői házba", vagy simán csak félnapos programokat szervezünk nálunk, de amúgy sem szoktunk soha senki vendéget itt altatni, egyszerűen így alakult, nem divat a baráti körünkben, mindenki megy haza vendégség után. Most meg külön furi nekem, hogy majd megyünk haza a kórházból hármasban és ott lesznek a lakásunkban...


Én vagyok erre túl érzékeny vagy ez teljesen normális?

Nekem már az is idegesítő gondolat lenne, hogy amíg én a kórházban vagyok arra a 3-4 napra, addig nálunk lennének pár napig ottalvósban, még ha el is mennének, mire megyünk haza a babával (bár szerintem nem mennének el addig) egyszerűen valahogy tolakodónak érzem az egészet.

Szerintetek?


2012. júl. 12. 13:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna, de én más vagyok, más szokásokkal.


Ha viszont téged zavar (ami természetesen érthető, mert ha te ezt nem látod jónak, akkor abból csak gondok lennének), akkor kérd meg őket, hogy ne legyenek ott.

Mivel a ti babátokról van szó, ezért férjeddel jussatok közös döntésre, és egy normális anyós-após ezt el is fogja fogadni.

Ha megbeszélitek, akkor az többet ér majd, hidd el.

2012. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Mi kikötöttük, hogy az első napokban , hetekben nem jöhet senki. Akár családtag, akár barát. Szólunk, ha alkalmas a helyzet a vendégeskedésre. Ezzel megelőzzük az ilyen gondokat. Amúgy én is utálom, ha mások mászkálnak a lakásomban, főleg, ha én nem is vagyok otthon, lehet, hogy fura, de én nem állok úgy a szüleimmel, hogy ezt elviseljem! Nekem ne pakoljon ott senki! Főleg, ha megyek haza a babával. Hagyjanak minket békén!
2012. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem pedig a férjednek jól esne, hogy addig míg Te a kórházban vagy van otthon ki főzzön, gondoskodjon róla, legyen kivel megbeszélnie a friss élményeket.

Azt, hogy addigra, mire Ti hazamennétek a babával menjenek el, a legegyszerűbb úgy elintézni, hogy finoman, de egyenesen megbeszéli a Férjed velük, hogy az első X hétben szeretnétek magatokban maradni, hogy kipihenjétek a kórház fáradalmait, a baba is megerősödjön egy picit, Ti is összeszokjatok. Ha segíteni szeretne, esetleg néhány adag étellel a mélyhűtőben sokat tehetne értetek. Természetesen amint lehet, elmentek meglátogatni őket. Ez szerencsésebb dolog, mert így bármikor leléphettek, míg ha babanézőbe hívsz valakit nagyon kellemetlen/lehetetlen kitenni otthonról.

Kicsit érzékenyen veszed amúgy most a dolgot, picit próbálj rugalmasabb lenni, persze csak annyira, hogy azért a Te elképzelésed szerint érkezhessen meg a babád.

2012. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ezt meg kell beszélni.

Bármi lehet jó megoldás, akár ott vannak, akár nem. Embere válogatja, hogy mit szeretne ilyenkor. De nem is ez a lényeg, hanem hogy ilyenkor normális ember a kismama kérését figyelembe veszi. Ha te nem akarod, hogy ott legyenek, akkor biztos meg fogják ezt érteni, csak szólj nekik!

2012. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%
KEdves egyik hozzászóló! Lehet érte kiakadni, de szerintem szánalmas az a maholnap apa, akinek anyára van szüksége akkor ha a felesége nincs otthon néhány napig és kell egy személyzet, hogy kiszolgálja! Igenis lehet tekintettel lenni ilyenkor a szülő nőre, nem sokszor az életben,de most az övé kell, hogy legyen a figyelem, és ha ő nem akar számámra lelkileg távol álló embereket a lakásában, akkor nem akar. Legyen az akárki!
2012. júl. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%

Hát viszont erre gondolj akkor is, ha úgy döntesz megkéred, hogy ne aludjanak ott, hogy pl. lehet egyszer jön a kistesó és amikor szülsz vagy neadjisten valamiért kórházban kell lenni egyikkel, nem biztos, hogy apa tud szabit kivenni és akkor az ottalvós segítségükre szorulsz. Én nem sérteném most meg ilyenekkel.

Amíg te kórházban vagy, nagyon jól fog jönni férjednek a segítség. Esetleg ha hazajöttök, szépen lehet mondani, hogy mostmár szeretnénk 3-asban maradni. Ezen nem fognak megsértődni.

De előre kijelenteni, elég bántó szerintem.

2012. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Akarod mondani: nyalj nekik msot, hogy ha bajba kerülsz, vagy segítség kell, legyen kit ugrasztani? SZerintem meg ne! Ha nem tetszik, hogy jönnek, mondd meg! A férjed meg szerintem el tudja látni magát néhány napra, emberek! Mi ez a "lesz aki gondoskodik a férjéről" szöveg? Ugyanmár! Csak nem egy másik gyereknek szül gyereket!
2012. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
64%
Elhiszem, hogy fura, de ez nem is egy mindennapi helyzet. Nem leszel otthon, akkor ne b.sszál ki velük szerintem, nagyon meg fognak sértődni.
2012. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%

Én is azon az állásponton vagyok, hogy ne legyenek ott amíg Te nem vagy otthon, és akkor se legyenek ott amikor hazaviszitek a babát, mert az olyan meghitt tud lenni hármasban.

Mi amikor hazaértünk a kórházból Anyukámék hoztak ebédet, de az sem volt jó, mert ott álltak a babát nézve, mi meg alig vártuk, hogy menjenek már haza, hogy csak magunk legyünk a babával.

Szerintem a párod mondja meg nekik, hogy szeretnétek egy pár napig csak Ti lenni a babával, még a kórházba sem kell beszaladgálni, hagyjanak pihenni. Később láthatják még eleget.

2012. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

Én vagyok az a szánalmas ember, aki azt merészelte írni, hogy esetleg az apának jól esne, ha egy picit együtt lehetne a szüleivel.

Amúgy csak az anyának vannak hirtelen jogai? Csak vele kell ilyenkor törődni ugye? Én nem tudom, de háromszor szültem, elég akaratos/rigolyás voltam (pl. utálom ha egyszerre sokan vagy sokáig jönnek látogatni a kórházba, utálom, ha az újszülött gyerekem fölé hajolnak ne adj' isten hozzá akarnak érni), de el tudtam fogadni, hogy attól mert az én életemben hatalmas változás megy vége, még más életében is történhetnek változások. És igen, hagytam, hogy anyósom kiélhesse addig magát, míg én a kórházban vagyok, utána már úgysem tehette meg. Ettől nekem se rosszabb, se jobb nem lett viszont a férjemnek és az anyósomnak sokat számított.

2012. júl. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!