Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megírnátok a véleményeteket?...

Megírnátok a véleményeteket? Én gondolom rosszul, vagy jogos, hogy rosszul esik? Anyós kérdés.

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hós. 3. unoka az anyósoméknak. Sógoroméknak van már egy 5 és egy 2 éves gyerekük. Anyósom őket minden szombaton felviszi magához, a gyerekek egész nap nála vannak. Ha após is itthon van (külföldön dolgozik), akkor sokszor ott is alszanak. Az én kisfiamhoz, lejön kéthetente vasárnaponként 1-2 órára az anyósom, apósom meg ha itthon van, 4 nap alatt általában 2-szer, rövid időre.

Ha após itthon van, szokta kérni, hogy szombaton vigyem fel a fiamat, 1-2 órára, mert olyan jó, hogyha ő is ott van, a másik két unokával.

Tudom, hogy szeretik a fiamat és én is és a fiam is szeretjük őket, sokat segítenek, pl apóstól kapjuk a pelenkát, mosóport kintről. Anyós is vigyázna a fiamra, ha megkérném, de mivel hétköznap dolgozik, szombaton a két gyerekre vigyáz, már nincs pofám a vasárnapját elvenni. Vasárnaponként intézi a házimunkáját, kirándul a barátnőjével, pihen.

Nekem két dolog fáj.

1. Az én gyerekem nem egyenértékű a másik kettővel? Nekik jut heti egy nap, az én fiamnak két hetente 1-2 óra?

2. A sógornőmre is haragszom, mert nem tudná felajánlani, hogy havi 1 szombat legyen az én kisfiamé?

Neki a saját szülei is rendszeresen elviszik a gyerekeket, sokszor ott is alszanak. Nagyon sokszor a férjével kettesben tudnak tölteni 1-1 napot a gyerekek nélkül. És igen, ezért irigy vagyok. :(

A férjem sokat dolgozik, csak néha-néha szabad egy szombaton, vagy vasárnap. Jó lenne nekünk is pár óra kettesben. De ez a legkevesebb. Az bánt, hogy az én fiam "nem kell" úgy mint a másik két uncsi.

A húgom elvált, az anyukám főként ott segít be, ha tesóm dolgozik hétvégén, az ő kisfiára szokott vigyázni, de minden este benéz hozzánk, amikor hazaér a munkából, hogy játsszon egy fél órát a kisfiammal.

Nem akarok utálatos lenni, úgyhogy, ha szerintetek az vagyok, írjátok meg, légyszi. Egyszerűen csak nem hagy nyugodni a dolog és lehet, hogy én gondolom nagyon rosszul. Nem akarok utálkozni sem, mert szeretem ettől függetlenül a férjem szüleit.


2012. febr. 12. 14:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos, ugyanis magadban sajnálkozol. Akkor lenne jogos, ha megbeszélted volna velük, elmondanaád mit szeretnél, mégis elutasítanának. Így semmi értelme. Van szád, beszélj! Lehet, hoyg nekik az esik rosszulk, hoyg csak ilyen keveset adod oda az unokájukat. Ne vasárnap vidd, hanem amikor ott vannak az unokatestvérei is, Anyósodnak is könnyebb, együtt el vannak a gyerekek. Azt tényleg nem lehet várni, hyog vasárnap is gyereket vigyázzon, neki is kell pihenni, házimunkázni.

Van szád, beszélj4

2012. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

olyan kicsi még a gyereked... :)

a sógornődék gyerekei tényleg más ilyen szemszögből mert az 5 éves már elég önálló és elég nagy ahhoz, hogy tudjon segíteni a mamának ha nem tudja mi baja a kicsinek :)


míg a te picidnek a gondját elég nehéz megfejteni és két gyerek mellett nehéz is jól odafigyelni rá. 1 évesen még elég szigorú a napirend, a nap nagyobb része még evés-alvás-tisztábatételből áll.

az aktívabb időszaka 2-3 óra, míg egy 2 évesnek már 4-5 óra.


én azt tanácsolnám neked, hogy menjetek át mondjuk minden 2. szombaton 2-3 órára. szokjanak össze, jobban ismerje meg a mama, próbálj meg abban a 2 órában inkább a nagyobbakkal játszani, hogy a mama lássa el a kicsit :) jól össze fognak szokni, picúr is rákap egy kis nagyi kényeztetésre és pár hónap múlva biztos már a mama fogja kérni, hogy legyen ott mindhárom unoka.


mi is így csináltuk/csináljuk, 2,5 éves a fiam, hetente 2x viszem anyósékhoz és olyan 1 éve van az, hogy ott tudjuk hagyni míg mi bevásárolunk vagy elmegyünk kicsit sétálni :) fél éve aludt ott először, azóta még egyszer, nem miattuk hanem miatt, én azt szeretem ha a szobájában szuszog :D

szépen alakítsd ki, hogy nálatok is szokás legyen és egy idő után apával maradjatok ki :)

2012. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jogos. Nálunk hasonló a helyzet, a húgomnak is pici babája van anyukám kitalálta egyik nap ott lesz , másik nap nálunk. Hát a mi napjaink abból telnek, hogy átugrik 2x 20 percre jóesetben. Anyósom részéről pedig, még katasztrófálisabb a helyzet. A fiamat 2 hónapja látta másfél órára a másik két unokához, hetente kéthetente megy. Az én anyukámnak már szóltam, hogy nem tetszik a szitu, anyósomnak, elvárnám, hogy a férjem említse meg, hisz az ő anyja... De azt is tudom anyósom azért nem jön, mert nálam nem érzi "hasznosnak" magát. Én nem engedem itt főzni, vasalni takarítani, ha jön csak unokázni kéne, ellentétben sógornőmnél megszemélyesíti a bejárónő szerepét. Ott fontosnak érzi magát. Anyukámmal is ugyan ez a szitu. Húgomnál vasal, takarít, én nem hagyom...
2012. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy rosszul esik, de szerintem is egyeztetés kérdése, ahogy az első írta. Tényleg van szád és használd!

Őszintén én irigyellek, hogy csak ennyi problémád van az anyósoddal, meg az apósoddal. (Ha gondolod írhatok egy pár történetet, az enyémről regéket lehet írni, ami miatt már sokszor sírtam is.)

Én is akkor vinném, amikor a másik 2 unoka ott van. El lennének együtt. Szépen meg kell velük beszélni. Szerintem örülni fognak neki, hogy több ideig is rájuk bíznád.

2012. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy kapok hideget-meleget is. :) Köszönöm a válaszokat.

Nem a magam védelmében, de a történethez hozzátartozik, hogy a az 5 éves 10 hónapos kora óta így van, hogy szombaton viszi magához. A 2 évest pedig 1 éves kora óta. Azóta mind a két unokát. Szerintem az én 15 hónaposom már nem olyan kicsi, nagyon értelmes, mindent elmagyaráz ha valamit szeretne, anyósomat nagyon szereti és jól elvan vele.

Anyósom mondta nekem, hogy 3 gyerekkel nem bír el, ezért nem viszi az én fiamat is szombatonként, ezért van az, hogy csak akkor vihetem pár órára amikor após is itthon van.

Egyébként az 5 évessel több a gond mint a két kisebbel, utálja még azt is ha a saját testvére ott van, mert akkor nem csak vele játszik a mama. Ha mi is fent vagyunk folyton azt kérdezgeti mikor megyünk már, mert akkor végre a tesója is lefekszik és a mama meg papa vele játszik majd. De tudom, gyerek és egy szemernyi neheztelés sincs emiatt bennem. Csak arra reagálva írtam, hogy vigyem oda harmadiknak az én fiamat.

Egyébként ilyenkor általában én is ott vagyok, max a boltba ugrok el, ha valamit sürgősen vásárolni kell.

A férjemnek is rosszul esik, de ha ő nem akar szólni, akkor hogy tehetném én?

Igazatok van! Vagy lenyelem a békát, vagy szóváteszem.

2012. febr. 12. 15:11
 6/37 A kérdező kommentje:

Csak még egy gondolat, ami egyébként az alapgondolatom volt a kérdés kiírásánál is, csak lehet, hogy túlmagyaráztam. A sógornőm első gyermekénél teljesen természetes volt, hogy 10 hónapos korától viszi, majd a másodikat is 1 évesen. Nekem meg szóvá kéne tennem? Nem magam miatt kéne vinni, én szeretek a fiammal lenni. Nekem az a bánatom, hogy Ők nem úgy kezelik, mint a másik két gyereket.

Bocsánat, de én ezt nem értem...

2012. febr. 12. 15:18
 7/37 anonim ***** válasza:
0%

"Gondoltam, hogy kapok hideget-meleget is." :)

kicsit nem vagy mostanában túlérzékeny??? .)

hol van ez attól????

ne félj, beszélj! Mindenki mást szeretne, de meg lehet találni a megoldást. Senki sme gondolatolvasó!

2012. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
nem azt írtam, hoyg vagy lenyeled, vagy szóváteszed, hanem azt, hogy MINDENKÉPPEN el kell mondanod, mit akarsz. Elhallgatni tilos és rossz vért szül.
2012. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
15%

De könyörgöm!! A tied már a harmadik!!! Jó hogy, ha ő lenne egyedül, minden időt vele töltenének. De anyósod megmondta, nem bír el hárommal. Ha a tied előbb született volna, több idő jutott volna neki. De mivel harmmadiknak született... ha külön időt akarzs, akkor a sógornőt kérd.

Ha úgysem csinálsz semmit addig, akkor meg vidd át magadhoz az unokaöcsédet/hugodat, és játszsz velük, s addiga tied anagyanyjával lehet. Az unokahugodéknak is szükségük van a nagynénjükre, vagy ángyika vagy mi is vagy nekik..

2012. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
elvihetnéd lassan őket valami játszóházba vagy állatkertbe, s addig a kicsi mamával lenne. s máskor meg a tied a sógornővel, s te mehetsz.
2012. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!